حمله نظامیان رژیم صهیونیستی به مراسم تشیع شهید فلسطینی/اردنی و تشکیلات خودگردان فلسطینی را محکوم کرد.

[ad_1]

در جریان انتقال پیکر این شهید فلسطینی از بیمارستان به مسجد الاقصی برای اقامه نماز، نیروهای رژیم صهیونیستی با حمله به شرکت کنندگان و شلیک گلوله های پلاستیکی به آمبولانس حامل پیکر شهید، به شرکت کنندگان حمله کرده و به تشیع توهین کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از المیادین، نیروهای رژیم صهیونیستی دوشنبه شب با اشغال قبرستان مجاهدان فلسطینی در باب الصحرا، بیت المقدس را اشغال کردند و به شرکت کنندگان در سپاه شیعیان ولید الشریف، شهید فلسطینی حمله کردند و مانع از ورود آنها شدند. برگزاری مراسم عزاداری

به گزارش المیادین، نیروهای رژیم صهیونیستی با ایجاد جو سرکوب شده از رسیدن آمبولانس به محل مورد نظر جلوگیری کردند.

رسانه های فلسطینی نیز گزارش دادند که نیروهای رژیم صهیونیستی با رسیدن آمبولانس حامل پیکر شهید، به سمت آمبولانس گلوله های پلاستیکی شلیک کردند.

هلال احمر فلسطین در بیانیه ای اعلام کرد که در درگیری میان شرکت کنندگان در مراسم تشییع جنازه و نیروهای اسرائیلی 16 نفر زخمی شدند.

پیکر ولید شریف شهید 24 ساله فلسطینی از 14 اردیبهشت ماه در سردخانه های رژیم صهیونیستی نگهداری می شود و تا زمان تحویل و تشییع پیکر وی به خانواده اش از تحویل به خانواده امتناع ورزید. در شب دوشنبه

این شهید در 22 فروردین توسط نیروهای اسرائیلی مجروح شد. وضعیت این جوان فلسطینی که در بیت حنینا زندگی می کند، از زمان زخمی شدنش وخیم توصیف شده و از خونریزی شدید مغزی و شکستگی جمجمه رنج می برد.

تشکیلات خودگردان فلسطین در بیانیه ای حمله نظامی اسرائیل به عزاداران ولید الشریف و قبرستان مجاهدین در بیت المقدس را اقدامی وحشیانه توصیف کرد.

در این بیانیه آمده است که دولت اسرائیل تنها مسئول این جنایات است و تا زمانی که اشغالگری پایان نیابد و آزادی، استقلال، حق تعیین سرنوشت ملت فلسطین و ایجاد یک کشور مستقل، صلح و ثباتی در منطقه برقرار نخواهد شد. دولت با اورشلیم شرقی.

تشکیلات خودگردان فلسطین از جامعه جهانی خواست تا رویکرد دوگانه خود در قبال جنایات را کنار بگذارد و به جنایات اسرائیل علیه فلسطینیان رسیدگی کند.

همزمان وزارت امور خارجه اردن حمله نظامی رژیم صهیونیستی به عزاداران و شرکت کنندگان در مراسم تشییع پیکر شهید ولید الشریف در قدس اشغالی را محکوم کرد. سخنگوی این وزارتخانه گفت: حمله به داغدیدگان که منجر به جراحات فراوان و نقض حرمت قبرستان شد، غیرانسانی و محکوم و مردود است. اسرائیل باید به تعهدات خود بر اساس قوانین بین المللی بشردوستانه به عنوان یک قدرت اشغالگر در بیت المقدس شرقی عمل کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه اردن از اسرائیل خواست که این اقدامات تحریک آمیز را متوقف کند و تمام تجاوزات علیه فلسطینیان را متوقف کند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.