گازرسانی به کلیه واحدهای صنعتی البرز انجام می شود

[ad_1]

ایسنا/ البرز مدیرعامل شرکت گاز استان البرز گفت: خط جدید انتقال گاز در غرب استان البرز در دو فاز در حال اجراست و در سال 1401 به بهره برداری می رسد.

به گزارش ایسنا، سیدرضا غفاریان روز دوشنبه 27 اردیبهشت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در حال حاضر 88.3 درصد خانوارهای روستایی البرز از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند و از 293 روستای هدف استان، 186 روستا گازدار شده و 49 روستا نیز عملیات اجرایی دارند. شهرستان های طالقان، کرج (محور چالوس) و نظرآباد در حال ساخت هستند و 58 روستای باقی مانده نیز در مرحله شروع عملیات هستند.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین اقدامات این شرکت در راستای بهره مندی از مصوبه شورای اقتصاد در خصوص انباشته شدن مناسب صنایع باقی مانده مصرف کننده سوخت مایع و گاز به واحدهای صنعتی استان برای جایگزینی سوخت پاک، افزایش ظرفیت سرمایه گذاری در استان.» اقتصاد و به تبع آن ایجاد ظرفیت های اشتغال زایی در استان.

وی ادامه داد: در این راستا طی سال های 95 تا سال گذشته از 511 صنعت مصرف کننده سوخت مایع مصوب در استان البرز، 166 صنعت گازدار شدند و گاز مابقی یعنی 345 واحد صنعتی. نیز در دستور کار قرار دارد.”

غفاریان درباره اجرای خط انتقال گاز بوئین زهرا به کرج توضیح داد: تامین حدود 70 درصد سبد انرژی استان از طریق گاز طبیعی در بخش های خانگی، تجاری، صنعتی و غیره. ظرفیت بالقوه ای در استان است، اما روند رو به رشد جمعیت و صنعت در استان نگرانی هایی در مورد تامین انرژی پایدار در سال های آینده وجود داشته است.

به گفته غفاریان، با توجه به این موضوع خط جدید انتقال گاز در غرب استان البرز در دو فاز در حال اجراست و در سال 1401 به بهره برداری می رسد.

مدیرعامل شرکت گاز استان البرز گفت: این خط انتقال ضمن رفع مشکل کمبود گاز در البرز، توزیع مناسب گاز از غرب استان را به تمامی سطوح مصرف به ویژه صنایع با چشم انداز 50 سال آینده فراهم می کند. ” توسعه گازرسانی به روستاها و شهرها، توسعه گازرسانی به صنایع، رونق صنایع، افزایش رونق اقتصادی، اشتغال زایی و جلوگیری از مصرف سوخت بین تقطیر و پایداری تامین انرژی در استان، ایجاد ظرفیت مناسب برای سایر استان های همجوار. .

غفاریان افزود: این خط شامل دو فاز است که فاز اول شامل اجرای 41.9 کیلومتر خط انتقال با 76 درصد پیشرفت فیزیکی و فاز دوم شامل اجرای 18 کیلومتر خط انتقال با 58 درصد پیشرفت فیزیکی است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.