کرمان برخلاف کشور با کاهش مرگ و میر ناشی از مواد مخدر مواجه بود.

[ad_1]

کرمان برخلاف کشور با کاهش مرگ و میر ناشی از مواد مخدر مواجه بود.

ایسنا/ کرمان سال گذشته 287 نفر بر اثر سوء مصرف مواد مخدر و محرک در استان کرمان جان خود را از دست دادند. از این تعداد 222 نفر مرد و 65 نفر زن بودند که نسبت به سال گذشته 12.5 درصد کاهش داشته است.

به گزارش ایسنا، علیرغم افزایش 15.2 درصدی قربانیان سوءمصرف مواد در کل کشور از 1400 نفر نسبت به سال گذشته، استان کرمان با کاهش 12.5 درصدی قربانیان سوءمصرف مواد مواجه بوده است.

بیشترین مرگ و میر ناشی از مواد مصرفی
سال گذشته بیشترین مرگ و میر ناشی از اعتیاد در استان کرمان مربوط به مواد مخدر با ارتفاع 178 فوتی بوده که از این تعداد 168 نفر به دلیل مصرف متادون، 3 نفر به ترامادول و 7 نفر به سایر مواد مخدر در استان کرمان جان خود را از دست داده اند.
در این مدت 39 نفر بر اثر مصرف مواد مخدر، 6 نفر در اثر مواد محرک و 47 نفر در اثر مصرف همزمان چند دسته مواد مخدر جان خود را از دست دادند.
شایان ذکر است سال گذشته استان های تهران با 1337، فارس با 447 و اصفهان با 433 فوتی بیشترین و استان های خراسان جنوبی با 25، ایلام با 27 و خراسان شمالی با 29 فوت کمترین رذایل را داشته اند. تلفات
اما آمار قربانیان اعتیاد بر اساس جمعیت هر استان، رتبه استان ها را در ثبت بیشترین قربانیان متمایز می کند. در سال 1400 استان های کرمانشاه، لرستان، تهران و مرکزی بیشترین و استان های آذربایجان غربی، هرمزگان و کردستان کمترین میزان را بر اساس جمعیت استان داشتند.
به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی پزشکی قانونی، یکی از علل مرگ و میر در حوزه مواد مخدر، مصرف مواد مخدر به منظور حمل و نقل است که متاسفانه در بسیاری از موارد باز شدن بسته های بلعیده شده منجر به فوت فرد می شود. مردم. چندی پیش خبری مبنی بر مرگ زنی در قطار کرمان – مشهد منتشر شد که پس از انتقال به پزشکی قانونی مشهد، علت مرگ خود را بلعیدن مواد مخدر و بازکردن محتویات آن در معده زنی عنوان کرد.
یک کیلو تریاک در 34 پاکت از شکم زنی کشف شد.
انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.