باغ شهری که چهره اش زشت است

[ad_1]

ایسنا/ آذربایجان غربی با گذر از خیابان های شهر می بیند که مردم در اطراف شهر درخواست کمک و کمک می کنند. درست حدس زدید، گدایان و مشکل تکدی گری مشکلی است که چهره بسیاری از شهرها را زشت کرده است. این معضل در ارومیه شهر باغ ها و زیبایی ها به معضلی بزرگ تبدیل شده است. اقدامات موثری انجام نداد.

حضور متکدیان چهره شهر را زشت می کند

یکی از شهروندان ارومیه ای با ابراز تاسف از وجود متکدیان در این شهر به ایسنا افزود: از یک طرف دل انسان درد می کند و می خواهد کمک کند، از طرف دیگر همه می گویند کمک نکنید متکدیان جمع شوند.

وی ادامه داد: حضور متکدیان چهره شهر را زشت می کند، دوست دارم مسئولان شهری در این راستا قدمی اساسی بردارند.

گداها نباید متاسف شوند

رضا یکی دیگر از شهروندان در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: اعتقادی به کمک به متکدیان ندارد زیرا آنها تکدی گری را به عنوان شغل خود انتخاب کرده اند در حالی که درآمدشان از برخی اقشار بیشتر است. وی گفت: خیر، من کمک خواهم کرد و تا جایی که بتوانم به ارگان های مسئول در جمع آوری این متکدیان کمک می کنم، چرا که ارومیه شهری زیبا و نزدیک به مرز است، چرا وجود چنین افرادی از زیبایی این گدا می کاهد. شهر؟

وی ادامه داد: مردم در صورت نیاز به ساماندهی این افراد با معرفی به دستگاه های خدمات رسان مانند بهزیستی و کمیته های بهزیستی، دلشان درد نکند.

باغ شهری که چهره اش زشت است

جمع آوری 403 متکدی در ارومیه طی یک سال گذشته

غلامحسین عماری فرماندار ارومیه در گفت وگو با ایسنا، افزود: طی یکسال گذشته 403 متکدی شامل 350 مرد و 53 زن در ارومیه جمع آوری و ساماندهی شدند.

وی ادامه داد: از این تعداد 353 نفر بزرگسال، 41 نفر زیر 18 سال و 9 نفر زیر 10 سال بودند که تمامی کودکان کار پس از پذیرش در مرکز تکدی گری با حکم قضایی و کلیه وجوه به تامین اجتماعی تحویل داده شدند.

فرماندار ارومیه با اشاره به عملکرد امسال در زمینه جمع آوری و ساماندهی متکدیان در این شهرستان افزود: از فروردین تا 21 اردیبهشت ماه سال جاری 78 متکدی در ارومیه جمع آوری شد که از این تعداد 66 متکدی در فروردین و 12 در اردیبهشت ماه جمع آوری شد.

عماری بیان کرد: از تعداد متکدیان جمع آوری شده 51 نفر مرد و 27 نفر زن و از نظر سنی 70 نفر بزرگسال و 8 نفر زیر 18 سال بودند.

فرماندار با اشاره به مشکلات و نیازهای مرکز تکدی گری از عدم همکاری پلیس برای جمع آوری معتادان متجاهر در سطح شهرستان و موکول شدن آنها به مرکز تکدی گری گلایه کرد که این موضوع در صلاحیت مرکز نیست. متکدیان در شهر، عدم وجود راه حل برای افراد تحت تکفل بالای 60 سال تا افراد زیر 18 سال دارای وابستگی، عدم وجود کمپ وابستگی زنان در مرکز استان و عدم پذیرش کمپ های ماده 15، نبود وسیله نقلیه کافی جمع آوری متکدیان و عدم تخصیص مکان ثابت استاندارد گلخانه یکی از مشکلات و نیازهای مرکز سازمان تکدی گری است.

وی با تاکید بر لزوم افزایش گشت زنی مرکز ساماندهی برای تقسیم شهر و حضور مستمر و سریع در تقاطع ها گفت: نصب بنرهای تبلیغاتی در تقاطع ها در خصوص تکدی گری توسط شهرداری، همکاری سازمان های مردم نهاد با این مرکز و ثبت موسسات مردم نهاد با این عنوان و موضوع به تعداد لازم و افزایش مشارکت اجتماعی می تواند راهگشا باشد.

فرماندار شهرستان بابیان اینکه مدت یک ماه برای نگهداری و درمان متکدیان در مراکز ترک اعتیاد کافی نیست، بر لزوم افزایش مدت زمان درمان تاکید کرد و خاطرنشان کرد: تقریبا 90 درصد متکدیان به خانواده خود وابسته هستند. و جامعه مستثنی شده است، لذا پیشنهاد می شود پس از درمان توسط حوزه ترک اعتیاد، اقدامات سوادآموزی و توانمندسازی افراد پاک شده انجام شود، پس از جمع بندی با هماهنگی لازم با اداره کار نسبت به آموزش و به کارگیری این افراد با درآمد بالا اقدام شود. کارگاه ها

به گزارش ایسنا، به گفته مسئولان، مشکل تکدی گری سابقه تاریخی این شهر است و در یک شب و یک ماه نمی توان آن را برطرف کرد، اما چطور چنین مشکلی در استان همجوار دیده نمی شود، اما ارومیه تبدیل به شهر شده است. خاستگاه گدایان غیر بومی؟!

با توجه به مرزی بودن استان و هجوم گردشگران به مرکز استان، رفع این مشکل یک ضرورت است، اما به نظر می رسد هر یک از ارگان های مسئول فقط در حال صحبت هستند و داستان این معضل به یک سریال طولانی تبدیل شده است که چندین مورد دارد. ساله.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.