270 میلیارد تومان تولید ناخالص داخلی آذربایجان شرقی

[ad_1]

ایسنا/ آذربایجان شرقی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی ارزش تولید ناخالص داخلی استان را در سال 1400 حدود 270 میلیارد تومان برآورد کرد.

محمد فرشکاران در نشست کمیته اقتصاد دانش بنیان آذربایجان شرقی اظهار داشت: از این رقم 37 درصد مربوط به صنعت، 2 درصد معدن، 7 درصد کشاورزی و 53 درصد خدمات است.

وی بر ضرورت تغییر نگاه و نگرش در فعالیت های اقتصادی تاکید کرد و افزود: حلقه مفقوده حوزه های مختلف صنعت، معدن، کشاورزی، خدمات و حتی بازار در حال حاضر مبتنی بر دانش است.

وی گفت: به نظر می رسد شرکت های دانش بنیان استان در مراحل اولیه در بازار و فروش محدود گرفتار شده اند؛ در حالی که برای رشد و شکوفایی باید ارزش خود شرکت ها و گردش مالی آنها افزایش یابد.

فرشکاران تصریح کرد: برای درج آثار و تغییرات عمده و دستیابی به نتایج مورد انتظار، درمان بیماری های حوزه استان بر اساس دانش و ایجاد انسجام و پویایی در فعالیت شرکت ها ضروری است.

وی گفت: ما قصد نداریم به صورت رسمی تعداد شرکت های دانش بنیان را افزایش دهیم. در عوض، ما می خواهیم دانش پایه واقعی را درک کنیم.

وی مسیر دانش بنیان را درخشان خواند و بر اهمیت مدیریت بازار دانش بنیان، ارائه خدمات و عرضه و تقاضا در این حوزه تاکید کرد و دستیابی به اهداف دانش پایه را ضروری دانست.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سازمان برنامه ریزی و مدیریت آذربایجان شرقی، در این نشست راهکارهای توسعه فعالیت های دانش بنیان در استان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.