کاشت گیاه در خاک ماه


اتحاد احزاب چپ فرانسه، پیامدهای جنگ طولانی در اوکراین، هشدار بحران اقتصادی در بریتانیا و کاشت گیاهان در خاک ماه از مهمترین عناوین روزنامه های جهان است.

به گزارش ایسنا، آنچه در ادامه این مطلب می خوانید مروری است بر مهمترین عناوین روزنامه های جهان در روز شنبه 24 اردیبهشت به روایت آلبرت کوچویی، گوینده پیشکسوت رادیو:

چپ فرانسوی وارد زمین می شود

کاشت گیاه در خاک ماه

ژان لوک ملانشون

روزنامه های فرانسوی در حال تحلیل انتخابات پارلمانی ماه آینده هستند. لوموند می نویسد که چپ در فرانسه بالاخره متحد شده و کمپین می کند. اتحاد جدید به رهبری ژان لوک ملانشون تهدیدی جدی برای احزاب دست راستی در فرانسه است. زلزله ای که کمتر کسی تصورش را می کرد در راه دگرگونی سیاست در فرانسه بود. احزاب چپ فرانسه برای شرکت در انتخابات پارلمانی فرانسه گرد هم می آیند. ورود رهبر اتحاد به انتخابات ریاست جمهوری در آستانه شکست مارین لوپن بود که با درصد کمی در انتخابات شکست خورد.

اگر جنگ طولانی شود!

کاشت گیاه در خاک ماه

اکونومیست نگاهی ویژه به اوکراین دارد. با این دیدگاه که اگر جنگ در آنجا ادامه پیدا کند… این اقتصاددان می گوید: اگر جنگ در اوکراین طول بکشد، تحمل اقتصاد آن کشور سخت می شود. اکنون توقف صادرات کار را برای کشور سخت کرده است. چشم انداز آن ناامید کننده است.

عصر طلایی غذای ارزان در انگلیس رو به پایان است

کاشت گیاه در خاک ماه

روزنامه های انگلیسی فروریختن دیوار شیشه ای اقتصاد انگلیس را تحلیل می کنند. دیواری که رنگ قرمز خطر را هشدار می دهد. گاردین نوشت: با رسیدن تورم به 10 درصد و کاهش دستمزدها به حداقل، دولت انگلیس دیگر قادر به پنهان کردن و نادیده گرفتن بحران در اقتصاد نیست. آنها می گویند دوران طلایی غذای ارزان در انگلیس رو به پایان است. بزرگترین عامل این تورم افزایش قیمت انرژی به دلیل جنگ در اوکراین و کمبود کالا به دلیل قرنطینه در چین است.

در حاشیه خبر امروز آمده است:

کاشت گیاه در ماه

کاشت گیاه در خاک ماه

روزنامه بریتانیایی گاردین نوشت: شش گروه فضانورد با آپولو چهارصد و بیست و یک کیلوگرم سنگ و زمین از ماه آوردند. محققان دانشگاه فلوریدا 12 گرم از این خاک را برداشتند و گیاهان مختلفی را در آن کاشتند. نتیجه تعجب آور بود. این گیاهان برای اولین بار در خاک ماه رشد کردند. به گفته محققان، گام بعدی کاشت گیاهان روی سطح ماه برای تغذیه نسل بعدی ساکنان ماه خواهد بود. این گیاهان کندتر از خاک ماه بازسازی شده رشد کردند. زمین همچنین حاوی ذرات مواد آتشفشانی و شیشه بود. میلیاردها سال دریای خشک در خشکی.

انتهای پیامSource link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.