نظارت بر بازار مکمل هدف گذاری یارانه ها است

[ad_1]

ایسنا/ البرز نماینده کرج، فردیس و اشتهارد با اشاره به برنامه دولت برای هدفمندی یارانه ها گفت: قطعا با اصلاحی که در حال انجام است هم تولیدکننده و هم مصرف کننده منتفع می شوند.

به گزارش ایسنا، علیرضا عباسی درباره سیاست های ارزی ایجاد شده توسط دولت قبل در سال ۹۷؛ وی گفت: در سال 97 و پس از تلاطم ارزی، دولت قبل با هدف حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان همزمان، سیاست‌هایی را اتخاذ کرد تا تولیدکنندگان بتوانند مواد اولیه را ارزان‌تر عرضه کنند و مصرف‌کنندگان بتوانند محصولات را با قیمت مناسب خریداری کنند. برای دریافت.

نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد افزود: با گذشت یکی دو سال از این موضوع اکثر کارشناسان اقتصادی به این نتیجه رسیده اند که تولیدکننده از توزیع این ارز ناراضی است و مصرف کننده باید کالا را تحویل می داد. با قیمت مناسب.” شما ناراضی هستید. بنابراین این راه اشتباه باید اصلاح می‌شد و باید اصلاح شود. کار کارشناسی و اطلاعات به موقع در مورد الزامات طرح هدف گذاری کمک هزینه.

عباسی گفت: قطعا با اصلاحی که در حال انجام است هم تولیدکننده و هم مصرف کننده منتفع می شوند.

وی با بیان اینکه سکه 4200 هزار تومانی برای دهک های بالاتر نسبت به دهک های پایین ضرب شد، اظهار داشت: با توجه به افزایش نرخ سکه در دهک های پایین تر؛ وی گفت: در حوزه کشاورزی اکثر گروه های تولیدی از نحوه توزیع سکه 4200 تومانی ناراضی بودند و تقریباً هیچ سودی نصیب آنها نشد، بلکه مجبور شدند محصول خود را بر اساس قیمت های دولتی به فروش برسانند و زیان آن نیز بوده است. به زیان منافع آنها.

عباسی طرح جدید دولت را برای تغییر روش پرداخت 4200 تومانی خواند و افزود: 4.6 میلیارد دلار نیز درخواست و به مجلس برداشت شد، یعنی 12.6 میلیارد دلار در سال گذشته برای دام، روغن، دارو و نهاده های گندم در نظر گرفته شد. تخمین زده است که این مبلغ موجود بوده و هست و دولت قبلاً آن را پرداخت کرده است، اما علاوه بر عدم رعایت انصاف در توزیع بین تمامی اقشار جامعه، با پشیمانی ها و نگرانی های زیادی در سراسر زنجیره مواجه بوده و تنها این دولت پرداخت کرده است. انتهای زنجیره نه تنها برای توزیع عادلانه آن، بلکه برای جلوگیری از اتلاف در طول زنجیره هزینه خواهد کرد.

عباسی نظارت بر بازار را مکمل طرح هدفمندی یارانه ها دانست و خاطرنشان کرد: باید نظارت دقیق دولت بر بازار باشد تا قیمت سایر کالاها بی دلیل افزایش پیدا نکند، همچنین ورود تولیدکننده و سازمان حمایت از مصرف کننده ضروری است. ” تعیین و تعیین قیمت کالاهای مشمول معاوضه که ارز آن حذف شده است به نحوی که به تولیدکننده و مصرف کننده آسیبی نرسد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.