دومین مجمع رایگان مطالبات دانشجویی در دانشگاه فردوسی برگزار می شود

[ad_1]

ایسنا/ خراسان رضوی دومین تریبون آزاد طرح تقاضای دانشجویی پس از وقفه 2 ساله در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می شود.

نیلوفر قاآنی، رئیس دفتر دانشکده الهیات سازمان دانشجویی جهاد دانشگاهی خراسان رضوی در گفت وگو با ایسنا، درباره برگزاری تریبون آزاد در دانشگاه فردوسی مشهد، اظهار کرد: بسیار مثبت بود. این برنامه به همت کلیه تشکل های اسلامی دانشگاه، سازمان دانشجویی جهاددانشگاهی استان، انجمن اسلامی، جامعه اسلامی، انجمن اسلامی دانشجویان مبتکر، بسیج دانشجویی و علاوه بر آن شورای صنفی

وی با اشاره به اینکه تحقق غرفه آزاد در دانشگاه اقدام بسیار حساسی است و برای اخذ مجوز با مشکل مواجه بودیم به همین دلیل انتشار و اطلاع رسانی برنامه با وقفه مواجه شد، افزود: در این غرفه فضا و پذیرایی ایجاد شد. موضوعاتی از جمله مسائل آموزش مجازی، بازگشایی و حضور در دانشگاه ها، تغذیه و پیشینیان دانشگاه، خوابگاه ها، مقررات جدید برای پوشش دانشجویان و … در این انجمن دانشجویی تعدادی از کارکنان دانشگاه نیز حضور داشتند. در این دوره ها منتشر نشده است.
نماینده سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی در ستاد تریبون آزاد تصریح کرد: دغدغه اصلی دانشجویان در این تریبون شنیدن سخنان آنان توسط کارکنان دانشگاه بود که در این برنامه محقق شد و صدای دانشجویان به گوش رسید. مقامات دانش آموزان انتظار دارند که خواسته های آنها برآورده شود.

وی با بیان اینکه حدود 60 تا 100 دانشجو در این مجمع حضور داشتند، اضافه کرد: مطالعاتی از طیف گسترده و دانشکده های مختلف شرکت کردند و عموما با استقبال خوبی مواجه شد. پس از درخواست از دانشجویان برای صحبت در مورد موضوعات مختلف دانشگاه به مدت 3-5 دقیقه، دکتر. ابوالفضل غفاری، معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد راهکارهایی ارائه کرد.

قاآنی گفت: همانطور که گفته شد، دانشجویان دغدغه‌های زیادی داشتند و در این مجمع به موضوعات مفصل‌تری مانند بهبود سیستم دانشگاه، حمل‌ونقل، سیستم تغذیه دانشجویان غیربومی نسبت به خوابگاه‌ها و … پرداختند. موضوع دیگری که دانشجویان مطرح کردند، بحث دوچرخه سواری و پوشش بانوان در محوطه دانشگاه بود. می گویند بحث دوچرخه سواری یک امر تجملی نیست، بلکه دغدغه حمل و نقل دانش آموزان است. علاوه بر این، موضوع ایمنی و مقررات مربوط به لباس‌های جدید زنانه جنجال‌هایی را برای دانشجویان ایجاد کرد.

وی بیان کرد: در گذشته دانشگاه برای دانشجویان دختر برنامه اسکوتر سواری داشت و حتی برخی از بانوان گواهینامه اسکوتر در سطح دانشگاه دریافت کردند. اما زیرساخت ها فراهم نشد و مسئولان گفتند که از اسکوتر استقبال نمی شود. در حالی که زنان در کلاس‌ها شرکت می‌کردند و گواهی‌نامه دریافت می‌کردند، هرگز یک روروک مخصوص بچه‌ها در محوطه دانشگاه برای دانشجویان دختر وجود نداشت.

رئیس دفتر دانشکده الهیات سازمان دانشجویی جهاد رضوی خراسان خاطرنشان کرد: دومین بخش تریبون آزاد روز دوشنبه 26 اردیبهشت ماه ساعت 13:15 در دانشکده ادبیات با حضور در دانشکده ادبیات برگزار می شود. رویدادهای اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی. انجمن های رایگان برای دانشجویان ایجاد می شود و افراد خارج از دانشگاه نمی توانند صحبت کنند. انتشار گسترده ای در سطح دانشگاه برای تحقق این مجمع انجام شد تا با استقبال بهتر دانشجویان مواجه شود.

وی با بیان اینکه مجوز دومین تریبون آزاد نیز تصویب شد، خاطرنشان کرد: در این تریبون سعی شد از مسئولان استانی به این برنامه دعوت شود و این پرونده در حال رصد است. در این برنامه با توجه به موضوعات مهم و بحث انگیزی که در این تالار مطرح می شود، زمان سخنرانی هر دانش آموز بین 5 تا 8 دقیقه می باشد.

قاآنی گفت: در این تریبون ها تلاش می کنیم دانشجویان مطالبات خود را آزادانه داشته باشند، اما برای نظم در برنامه، سوالاتی در رابطه با موضوعات مختلف مطرح می کنیم تا دانشجویان بدون سردرگمی سوالات و مطالبات خود را مطرح کنند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.