چین به دنبال همکاری نزدیک تر با کره جنوبی است

[ad_1]

معاون رئیس جمهور چین به رهبر جدید کره جنوبی گفت که پکن انتظار ارتباطات و تبادلات استراتژیک در سطح بالا را دارد، پیامی که پس از تحلیف یون سوک اول در سئول در روز سه شنبه ارائه شد.

به گزارش شینهوا، وانگ کیشان، معاون رئیس جمهور چین گفت، کره جنوبی و چین “شریک های همکاری مهم و همچنین همسایگان نزدیک” با منافع مشترک هستند و باید روابط و هماهنگی را در امور بین المللی و منطقه ای تقویت کنند.

وانگ پس از ارسال پیام تبریک به عنوان فرستاده ویژه رئیس جمهور به یون گفت: «دو طرف باید… برای محافظت از چندجانبه گرایی و نظام تجارت آزاد، و ارتقای توسعه و رفاه منطقه ای و جهانی با یکدیگر همکاری کنند.» شی جین پینگ چینی.

وی همچنین گفت که دو همسایه باید از نزدیکی جغرافیایی، میراث فرهنگی مشترک و پیوندهای سنتی برای تقویت دوستی بین دو ملت استفاده کنند. و او قول داد که با جنوب در مورد “مسائل حساس” مانند کره شمالی همکاری نزدیک تری داشته باشد.

وانگ گفت چین صمیمانه از بهبود روابط شمال و جنوب و ترویج آشتی و همکاری حمایت می کند و می خواهد روابط با کره جنوبی را برای ترویج خلع سلاح هسته ای و صلح پایدار در شبه جزیره تقویت کند.

به گزارش شینهوا، یون موافقت کرد روابط نزدیک خود را در سطح استراتژیک بالا حفظ کند، مبادلات و همکاری ها را در زمینه های مختلف تقویت کند، مبادلات بین فردی را تقویت کند و عصر جدیدی را در روابط ترویج دهد. به گفته یون، کره جنوبی خواهان تقویت روابط و هماهنگی با چین برای ترویج مشترک صلح، ثبات و رفاه در شبه جزیره است.

وانگ عالی‌ترین مقام چینی است که در مراسم تحلیف رئیس‌جمهور کره جنوبی شرکت می‌کند – پکن قبلاً مقامات پایین‌رده‌ای مانند معاون نخست‌وزیر یا مشاور دولتی خود را اعزام کرده است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.