انتقاد شدید آمریکا از موضع چین و روسیه در قبال کره شمالی “شورای امنیت دیگر نمی تواند ساکت بماند”

[ad_1]

در حالی که گزارش ها از آمادگی پیونگ یانگ برای هفتمین آزمایش هسته ای حمایت می کند، ایالات متحده از چین و روسیه به دلیل مخالفت با اقدامات بیشتر سازمان ملل علیه کره شمالی انتقاد کرده و هشدار داده است که شورای امنیت “دیگر نمی تواند ساکت بماند.”

رویترز به نقل از رویترز گفت، لیندا توماس-گرینفیلد، سفیر ایالات متحده در سازمان ملل متحد، به «دو عضو شورا» اشاره کرد که استدلال کردند این شورا کره شمالی را تشویق می‌کند تا «تشدید» را متوقف کند. در عوض جدول.”

توماس گرینفیلد در نشست شورای تحت رهبری ایالات متحده درباره آخرین پرتاب موشک بالستیک کره شمالی گفت: واضح است که سکوت و مهار کارساز نبود. زمان آن فرا رسیده است که مجوزهای ضمنی را متوقف کنیم و اقدامی انجام دهیم.»

ایالات متحده می خواهد که شورای امنیت متشکل از 15 عضو در ماه مه در مورد پیش نویس قطعنامه ای برای اعمال تحریم های جدید علیه پیونگ یانگ رأی گیری کند. توماس گرینفیلد گفت: ما نمی توانیم انتظار داشته باشیم (کره شمالی) اقدامات تحریک آمیز، غیرقانونی و خطرناک دیگری مانند آزمایش هسته ای انجام دهد.

واشنگتن تخمین زد که کره شمالی می تواند در اوایل ماه جاری برای چنین آزمایشی آماده باشد. با این حال، چین و روسیه با برخورداری از حق وتو، با تحریم‌های جدید سازمان ملل مخالفند و مدت‌هاست که شورا را تحت فشار قرار داده‌اند تا از این قبیل اقدامات در کره شمالی به دلایل بشردوستانه بکاهد.

ژانگ جون، سفیر چین در سازمان ملل، گفت پیش نویس قطعنامه ارائه شده از سوی ایالات متحده “راه خوبی برای نزدیک شدن به وضعیت فعلی نیست.” ژانگ در این شورا گفت: متأسفانه ایالات متحده چشم خود را بر پیشنهادات معقول چین و سایر اعضای مربوطه شورا بسته است و همچنان شیفته قدرت جادویی تحریم ها است.

آنا اوستیگنوا، معاون سفیر روسیه در سازمان ملل متحد نیز گفت: پیش‌نویس قطعنامه‌ای که روسیه و چین برای کاهش تحریم‌های کره شمالی ارائه کرده‌اند، روی میز باقی می‌ماند، در حالی که ممکن است طرف‌ها را تشویق به افزایش مذاکرات کند.

این شورا آخرین بار در سال 2017 تحریم ها را علیه پیونگ یانگ تشدید کرد. اما به گفته ناظران سازمان ملل، کره شمالی تلاش های موفقیت آمیزی برای دور زدن برخی از برنامه های سازمان ملل انجام داده است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.