برخورد پلیس اقتصادی با احتکار و اخلال در بازار / دستگیری فروشندگان آرد به قیمت 10 برابر

[ad_1]

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از نظارت دقیق پلیس بر بازار و همچنین رسیدگی به احتکار کالاهای اساسی خبر داد.

سرهنگ علی ولی پور گودرزی در گفت وگو با ایسنا، وی درباره دخالت پلیس امنیت اقتصادی در موضوع گرانی و احتکار اجناس گفت: واحدها همچنین اخبار به دست آمده از مردم و سایر سازمان ها را پیگیری می کنند و از این محله ها بازدید می کنند.

وی با بیان اینکه تاکنون پرونده های متعدد و قابل توجهی از احتکار کالاهای اسمی و یا گران قیمت پیدا کرده ایم، گفت: در طرح اخیر پلیس امنیت اقتصادی 280 تن کالای اساسی شامل برنج، آرد، شکر و .. اقتصادی شد. امنیت توسط پلیس ضبط شد. ارزش ریالی این کالاها بیش از 68 میلیارد تومان برآورد شده است.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ افزود: به عنوان مثال در یکی از این موارد افراد سودجوی که آرد یارانه ای را با قیمت 35 هزار تومان دریافت می کردند و به قیمت 350 هزار تومان می فروختند شناسایی و دستگیر شدند و مقادیر قابل توجهی نیز دستگیر شدند. از آنها آرد کشف و ضبط شد که این افراد در زمان دستگیری آرد را به 10 برابر قیمت می فروختند یا در عملیات دیگری حدود 200 تن برنج کشف شد که دلالان برنج ایرانی و پاکستانی را ترکیب کرده و به قیمت برنج ایرانی می فروختند.

ولی پور گودرزی گفت: پلیس نظارت جدی بر بازار دارد و با مواردی مانند احتکار، گران فروشی و هرگونه اخلال در بازار برخورد خواهد کرد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.