از ماماهای برگزیده استان قم تجلیل شد

[ad_1]

ایسنا/ قم همزمان با هفته سلامت، جشن روز ماما با حضور کارکنان دانشگاه حسین قریب، مدیرکل امور اجتماعی استانداری قم و زینب عبداللهی، مدیر دفتر امور بانوان و خانواده استانداری قم در محل دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار شد. .

دکتر. مهدی مصری رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم نیز در این مراسم گفت: اینکه امروز توانستیم در کنار هم جشن بگیریم مرهون تلاش های صورت گرفته در عرصه مبارزه با ویروس کرونا است که جامعه مامایی نیز در این امر نقش آفرینی کرد. نقش مهم. . .

وی گفت: ماماهای استان قم در اپیدمی کرونا در راستای کنترل و مراقبت از مادران پرخطر و مبتلا به کرونا تمام تلاش خود را به کار گرفته اند و از زحمات آنها قدردانی می کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم افزود: یکصد سال از خدمات مامایی در کشور می گذرد و یکی از پر استرس ترین مشاغل مامایی است که متاسفانه هنوز جایگاه واقعی آن دیده نشده است.

مصری به موضوع جمعیت جوان اشاره کرد و گفت: این موضوع مورد توجه جهانیان است و کشورهای مختلف می دانند که افزایش جمعیت و جوانان در آینده آن کشور ارزشمند و تاثیرگذار است.

وی گفت: در کشور و استان قم برنامه ریزی های گسترده ای در این زمینه انجام شده و مرکز تعالی جمعیت نیز در استان ایجاد شده و جامعه مامایی در این زمینه نقش بسزایی دارد.

دکتر. عادلی رئیس سازمان نظام پزشکی استان قم نیز روز ماما را به جامعه مامایی استان تبریک گفت.

وی افزود: کار جامعه سلامت به صورت تیمی است و اگر این تیم ها منسجم نباشند سلامت مردم آسیب می بیند و برنامه ها به خوبی اجرا نمی شود.

رئیس سازمان نظام پزشکی قم گفت: به نمایندگی از جامعه پزشکی استان از زحمات و تلاش های جامعه زنان و زایمان استان قدردانی و آرزوی موفقیت دارم.

پس از جلسه، دکتر. رضایی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: ماماها هم مسئولیت سلامت جنین و هم مادر را بر عهده دارند که نقش بسزایی در سلامت جامعه خواهند داشت.

وی افزود: جامعه مامایی استان در مقاطع مختلف از جمله اپیدمی ویروس کرونا به همراه خانواده بهداشت و درمان تمام تلاش خود را برای رسیدگی به بیماران به کار بسته اند و از زحمات آنها قدردانی می کنیم.
علاوه بر این، دکتر. باقریان معاون فنی مرکز بهداشت قم به موضوع جمعیت جوان اشاره کرد و گفت: جمعیت کشور به سرعت در حال پیر شدن است و متاسفانه شاهد کندی رشد جمعیت هستیم.

وی افزود: همه دنیا به دنبال رشد و پویایی جمعیت خود هستند و کشور ما نباید از این موضوع عقب بماند و دچار مشکل شود.

لازم به ذکر است استان قم دارای 800 ماما در ادارات مختلف است و در پایان این مراسم از ماماهای نمونه قم تجلیل شد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.