اعلام نتایج نمونه های دوپینگ جام تخت / ارسال 93 آزمایش جدید به کلنتمامی نتایج آزمایشات دوپینگ انجام شده در جام تختی توسط ایران نادو منفی اعلام شد و همزمان 93 نمونه جدید از رشته های مختلف ورزشی جمع آوری و به آزمایشگاه شهر کلن ارسال شد.

به گزارش ایسنا، فدراسیون کشتی اخیرا مدعی شده بود آژانس ملی مبارزه با دوپینگ ایران پیش از این به اشتباه غیبت قهرمانان کشتی را به کمیته بین المللی المپیک اعلام کرده بود و فدراسیون کشتی آدرس 150 کشتی گیر را برای انجام تست سرزده ارسال کرد. ، مشخص شد نامه فدراسیون کشتی توسط این ستاد مفقود شده است.

در همین راستا دستیار دبیرکل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (ایران نادو) به تشریح بیانیه ها و اعتراضات فدراسیون کشتی پرداخت وی تصریح کرد: این موضوع از اساس اشتباه است و زمانی که یک ورزشکار در لیست RTP قرار می گیرد، هر اتفاقی بیفتد بر عهده ستاد است و هیچ واسطه ای برای ارائه گزارشی که بخواهد پرونده را پیگیری کند، وجود ندارد. در عین حال ایران نادو جزو کمیته بین المللی المپیک نیست و کمیته بین المللی المپیک ربطی به ایران نادو ندارد و در عین حال ایران نادو جزو IOC نیست.

وی افزود: در خصوص نمونه های فنجان تخت به ما گفتند که نمونه ها توسط آزمایشگاه دریافت نشده است و در ششم یا هفتم فروردین متوجه شدیم که نمونه ها به آزمایشگاه نرسیده و از طریق پست پیگیری کردیم آزمایشگاهی وجود نداشت. برای دریافت نمونه ها و نمونه ها به اداره پست بازگردانده شد و در آنجا باقی ماند و در نهایت از آزمایشگاه خواستیم نمونه ها را از اداره پست بگیرند اما مطلع شدیم که نمونه ها به فرستنده عودت داده شده است، البته یک بسته عودت داده شده است. به فرودگاه امام و بسته دیگری هنوز نرسیده بود و به محض دریافت هر دو بسته بلافاصله ارسال می شود.

فرزاد شارکی، قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با دوپینگ کشور در گفت وگو با ایسنا، گفت: وی با اشاره به اینکه در 5 فروردین ماه 1401 نتیجه 10 نمونه دوپینگ مربوط به جام تختی به فدراسیون کشتی اعلام شد، اظهار داشت: نتایج کلیه آزمایشات ارسالی به آزمایشگاه کلن در خصوص جام تختی منفی بوده و این نتایج اعلام شد. به فدراسیون کشتی

وی همچنین از ارسال نمونه دوپینگ 11 رشته ورزشی به آزمایشگاه کلن خبر داد و گفت: ایران نادو با توجه به وجود رویدادهای مهم ورزشی در سال جاری، 93 نمونه دوپینگ از ورزشکاران را به اردوی تیم ملی و تیم ملی در رشته های مختلف ورزشی ارسال کرد. به آزمایشگاه در کلن کرد.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با دوپینگ کشور افزود: این نمونه ها در روزهای پایانی فروردین و 10 روز اول اردیبهشت ماه از ورزشکاران رشته های قایقرانی، فوتبال، وزنه برداری، جودو، کوراش، دوومیدانی، تکواندو، هندبال انجام شد. ، شنا، بسکتبال و جانبازان و معلولین گرفته می شود.

انتهای پیامSource link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.