حمیدرضا پگاه: تلویزیون برای کاهش محدودیت و سانسور

[ad_1]

حمیدرضا پگاه بازیگر و مجری تلویزیون هر نوع رقابت شبکه های تلویزیونی را اشتباه می داند. او معتقد است کار خوب مخاطب خود را پیدا می کند و نیازی به رقابت و رقابت نیست.

پگاه در این باره می گوید: ایجاد حس رقابت در بین شبکه های تلویزیونی ناشی از ترویج حس رقابت برای خودآموزی مدیران است. در غیر این صورت کار نمی کند. در شرایطی که اینترنت داریم، به خوبی مخاطب خود را پیدا می کند.

حمیدرضا پگاه، هنرمند عرصه سینما، تئاتر و تلویزیون در گفت وگو با ایسنا، درباره رقابت بین شبکه های تلویزیونی و اینکه رقابت بین شبکه ها اساسا سالم است و به ارتقای کیفیت آثار کمک می کند، گفت. وی تاکید کرد: در مجموع مخالف رقابت و رقابت به خصوص در حوزه هنری هستم و اصلاً به رقابت اعتقادی ندارم؛ بلکه در این زمینه به رقابت پرداخته ایم. چون فکر می کنم در هنر، اگر هنر واقعی باشد، رقابت کاملاً بی معنی است. البته بستگی به زمینه رقابت هم دارد، اینکه کجاست و چه کسی آن زمینه را فراهم می کند. آیا بستری برای رقابت وجود دارد یا خیر؟

وی در این خصوص به جشنواره های هنری اشاره کرد و توضیح داد: مثلاً جشنواره ای برگزار می شود و می گویند قسمت مسابقه که من اصلاً اعتقادی به آن ندارم. چون من نمی فهمم چرا مردم باید در هنر رقابت کنند. آیا مسابقه دوندگانی است که پشت یک خط می ایستند و با یک تیر حرکت می کنند؟! من فکر می کنم این رویکرد به هنر کاملا اشتباه است. همچنین آیا واقعاً این بستر در تلویزیون تعریف شده و در آن تخصصی شده است؟ پس من نمی فهمم چرا به آن می گویند رقابت. شبکه های تلویزیونی در چه بستری و در چه موضوعی باید رقابت کنند؟

این بازیگر که سابقه حضور در تلویزیون را نیز دارد، معتقد است برنامه های مختلفی از تلویزیون پخش می شود و مردم بنا به سلیقه خود آثار را انتخاب می کنند. برای تلویزیونی که همه برنامه هایش را از جایی به نام صداوسیما پخش کند، رقابتی وجود ندارد.

با هم رقابت نکنیم

پگاه سپس در پاسخ به این سوال که اگر رقابت سالم بین شبکه ها از بین برود، چگونه می توان به ارتقای کیفیت برنامه های تلویزیون امیدوار بود؟ گفت: فکر می کنم اگر همتی باشند و بخواهند کار خوبی هم تولید می کنند و این ربطی به رقابت و رقابت با دیگری ندارد. من معتقدم حتی رقابت هم رقابت سالم است، یعنی رقابت ناسالم نداریم و نباید موضوع را اینطور تعبیر کرد. مثلا من با یک کتاب طنز، یک کارگردان و یک سری بازیگر فضایی را می سازم و یک فضای دیگر با یک نگاه متفاوت، یک داستان متفاوت می سازد. بیایید با هم رقابت نکنیم، همه تلاش خود را می کنند.

وی تاکید کرد: فکر می کنم همه این سوالات اول از همه به مدیری برمی گردد که مدیوم کار رسانه ای و هنری را می شناسد. همچنین مهم است که تولید کننده مناسب را انتخاب کنید. یعنی کار خود را بلد است و با انتخاب متن، بازیگر و کارگردان مناسب می تواند سریال خوبی ارائه دهد. مهم این است که رسانه ها چه از نظر امکانات و شرایط اقتصادی و چه در بحث محدودیت ها شرایط را برای تولید یک اثر خوب فراهم می کنند و همه اینها تعیین کننده ساخت یک سریال خوب است که در صورت وجود، قطعا خوب است. کار تولید می شود.

سریال می خواهد وضعیت را بهتر کند

بازیگر سریال های «تفنگ روی سر»، «آوای باران» و «خانه امن» همچنین خاطرنشان کرد: اگر این امکان در همه شبکه ها فراهم شود مردم آنچه را که می خواهند تماشا می کنند. به نظر من متاسفانه این بحث ها از خود مدیران می آید که برای شیرینی خودشان این سوالات را مطرح می کنند و مثلا می گویند بیننده ما بیشتر است و بیننده فلان شبکه کمتر! هیچ‌کس نمی‌گوید آقا، شما از کجا می‌دانید که مخاطب شما چقدر واقعی است؟ به شخصه معتقدم یک کار خوب حتی اگر مخاطب نداشته باشد مشکلی ندارد چون به مرور زمان مخاطب خود را پیدا می کند. در شرایط فعلی که اینترنت داریم، قطعا کار خوب مردم به مرور زمان خودش را پیدا می کند. ساخت یک سریال و برنامه خوب قبل از هر چیز نیازمند شرایط لازم است که از همه مهمتر کاهش سلیقه، سانسور و محدودیت است.

او که سال گذشته سریال «صفر ام» شبکه دو سیما را کارگردانی کرده بود، درباره ارزیابی خود از سریال امسال گفت: راستش را بخواهید سریال نوروزی امسال را تا حدودی دنبال کردم، اما باعث نشد که آن را تماشا کنم. آنها.” تا آخر نگاه خواهم کرد. در بین سریال های ماه مبارک رمضان قسمتی از سریال خوشنام و قسمت کوچکی از نجلا را دیدم که البته هر کدام را کمی تماشا کردم اما چیز جدیدی در آنها ندیدم که باعث شد که قسمت ها را دنبال کنم.

سریال های تلویزیونی برای همه سلیقه ها

این بازیگر تلویزیون سپس می پرسد که آیا پیشنهاد یا راهکاری برای تقویت صنعت سریال سازی تلویزیونی دارد؟ وی خاطرنشان کرد: برمی گردم به اولین سخنرانی خود که تاکید بر «ارائه شرایط لازم برای انجام یک کار خوب» است. همه سلایق، دیدگاه ها و دیدگاه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و… باید بتوانند در تلویزیون کار کنند و شرایط لازم برای انجام کار خوب برای همه سلیقه ها فراهم شود. انشاالله در سال جدید همه بتوانیم از این بلاتکلیفی بیرون بیاییم و همه مشکلات حل شود.

حمیدرضا پگاه در پایان درباره کار جدید خود در عرصه بازیگری و اجرا گفت: در حال حاضر کار جدیدی برای تلویزیون در عرصه بازیگری ندارم. در زمینه اجرا هم برنامه من به تازگی به پایان رسیده و هنوز ادامه همکاری مشخص نیست.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.