تقویت پایداری شبکه گاز استان های شمالی کشور

[ad_1]

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز گفت: اجرای خط انتقال گاز قم – پارچین می تواند در تامین گاز پایدار در فصول سرد سال به استان های شمالی و شمال شرق کشور مانند سمنان، خراسان رضوی، گلستان و خراسان شمالی و جنوبی موثر باشد.

به گزارش ایسنا، رضا نوشادی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه محمدیه قم – پارچین به عنوان یکی از پروژه های راهبردی و اولویت دار شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران در حال اجراست، اظهار کرد: اجرای این پروژه موجب تقویت جریان گاز و پایداری آن در فصول سرد سال می شود. استان های شمالی و شمال شرقی کشور

وی افزود: این پروژه به قطر 56 اینچ به طول 130 کیلومتر به روش EPC در قالب دو قطعه طراحی و راه اندازی شد که در زمستان هزار و 400 قطعه اول به طول 71.5 کیلومتر به بهره برداری رسید.
مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز تاکید کرد: با توجه به کمبود گاز استان های شمالی و شمال شرق کشور در سال های اخیر، این پروژه به منظور تقویت و تثبیت گاز در این مناطق و همچنین شمال شرق استان قرار گرفت. تهران.

نوشادی ادامه داد: این پروژه علاوه بر گازرسانی بیشتر به مناطق شمال شرق تهران مانند پردیس، بومهن، دماوند و فیروزکوه، به دلیل اجرای موازی خط لوله پنجم گاز تهران و اتصال به خط شمال به شمال شرق، می تواند گازرسانی کند. در ایستگاه ها.” سرمای تمام سال برای استان های شمالی و شمال شرقی مانند سمنان، خراسان رضوی، گلستان و خراسان شمالی و جنوبی نیز موثر است.

وی گفت: بسیاری از صنایع شرق استان تهران و مناطق شمال شمال شرق کشور از خط موجود تغذیه می شوند و با اضافه شدن خط محمدیه قم – پارچین علاوه بر رفع افت فشار، می توان روی توانمندی ها نیز حساب کرد. وی گفت: برای خط لوله جدید گاز ایجاد شده است که گاز کارخانه ها و صنایع را تامین می کند و زمینه اشتغال و رونق اشتغال و فعالیت های صنعتی را فراهم می کند.

وی با بیان اینکه در طراحی این پروژه از پهپاد استفاده شده است که بسیار مقرون به صرفه و مقرون به صرفه بوده است، گفت: (تالاب مره) از ترکیب ژئوگرید و ژئوتکستایل برای تقویت بستر استفاده شد که باعث صرفه جویی بالایی در بحث ساخت مسیر شد.

به گفته مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز، استفاده از روکش لوله FBE در خطوط لوله 56 اینچ برای اولین بار در ایران ساخته شد. طبق پیش بینی ها، این پروژه قرار است تابستان امسال به بهره برداری برسد.
انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.