انتخابات پارلمانی لبنان در حوزه های انتخابیه خارجی آغاز شددور اول انتخابات پارلمانی لبنان امروز (جمعه) با رای گیری در حوزه های انتخابیه 10 کشور عربی و اسلامی آغاز شد و رای گیری در سایر کشورها روز یکشنبه برگزار می شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از اسکای نیوز عربی، دور اول انتخابات پارلمانی لبنان امروز در حوزه های انتخابیه 10 کشور عربی و اسلامی از جمله ایران، عراق، سوریه، عربستان سعودی، کویت، قطر، عمان، مصر، بحرین و اردن آغاز شد. .

انتظار می رود امروز 30 هزار و 929 لبنانی در این کشورها به پای صندوق های رای بروند که امروز رسما تعطیل شده است.

لبنانی های مقیم امارات و همچنین لبنانی های مقیم کشورهای غربی روز یکشنبه 18 اردیبهشت که در این کشورها تعطیل رسمی است پای صندوق های رای می روند.

لبنانی‌های مقیم امارات پیش‌بینی کردند که با توجه به رویکرد تغییر در لبنان، استقبال خوبی از انتخابات صورت خواهد گرفت.

در بین 10 کشور ذکر شده، تعداد رای دهندگان لبنانی در عربستان سعودی بیشتر است و بیش از 13 هزار لبنانی در این کشور رای می دهند.

اولین شعبه اخذ رای در تهران در ساعت 5:30 صبح به وقت بیروت افتتاح شد و 642 لبنانی برای رای دادن ثبت نام کردند که تا ساعت 8:30 صبح به وقت بیروت ادامه دارد.

رای گیری در عمان نیز از ساعت 6 صبح آغاز شد و انتظار می رود 903 لبنانی ساعت 9 صبح امروز رای دهند.

در مصر رای گیری از ساعت 8 صبح تا 11 شب ادامه دارد.

تعداد کل رای دهندگان لبنانی که در خارج از کشور برای شرکت در انتخابات پارلمانی 2022 ثبت نام کرده اند بالغ بر 225 هزار نفر است که سه برابر تعداد رای دهندگان در انتخابات 2018 است که حدود 92 هزار لبنانی در آن شرکت کردند.

به گزارش مرکز اطلاعات جهانی، حدود 970 هزار لبنانی در انتخابات شرکت خواهند کرد که حدود 25 درصد آنها لبنانی های 58 کشور مختلف هستند.

لبنانی ها برای انتخاب پارلمان جدید در 15 ماه مه پای صندوق های رای خواهند رفت.

پس از پایان دوره رای گیری، درهای شعب اخذ رای بسته می شود و صندوق های رای همزمان با جمع آوری آرا در 15 می به لبنان ارسال می شود.

انتهای پیامSource link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.