آیا طلا رویای صعود را ندارد؟ – ایسنا

[ad_1]

همزمان با تقویت دلار و افزایش بازدهی، در حالی که سرمایه گذاران منتظر گزارش های مشاغل ایالات متحده برای ارزیابی تأثیر آن بر سیاست پولی بودند، طلا روز جمعه کاهش یافت و برای سومین هفته متوالی سقوط کرد.

به گزارش ایسنا، قیمت هر اونس طلا با 1.4 درصد کاهش به 1875 دلار و 50 سنت رسید و قیمت طلای آمریکا با 0.07 درصد کاهش به 1876 دلار و 50 سنت رسید. این به روز رسانی قیمت در ساعت 8 صبح به وقت شرقی است و طلا تا کنون در این هفته حدود 1.5 درصد کاهش یافته است.

بازدهی شاخص 10 ساله خزانه داری ایالات متحده تقویت شد زیرا دلار در برابر سبدی از ارزها به بالاترین حد خود در 20 سال اخیر نزدیک شد و طلای به دست نیاورده را برای دیگر دارندگان ارز گرانتر کرد.

به گزارش رویترز، برنامه جدید مزایای بیکاری ایالات متحده در هفته گذشته به بالاترین سطح خود در بیش از دو ماه گذشته رسید، اما در سطحی باقی ماند که با افزایش شرایط بازار کار و رشد بالاتر دستمزدها سازگار بود که می‌تواند تورم را برای مدتی بالا نگه دارد. دارند.

سرمایه گذاران بر روی اعداد حقوق و دستمزد غیرکشاورزی وزارت کار ایالات متحده در ماه آوریل تمرکز خواهند کرد. فدرال رزرو روز چهارشنبه نرخ بهره خود را نیم درصد افزایش داد که بالاترین سطح در 22 سال گذشته بود، اما جروم پاول افزایش 75 واحدی در جلسه بعدی را رد کرد.

بانک مرکزی انگلیس روز پنجشنبه هشداری جدی به بریتانیا صادر کرد و نرخ بهره را به بالاترین سطح از سال 2009 و ریسک دوگانه رکود و تورم بالای 10 درصد افزایش داد.

بزرگترین صندوق سرمایه گذاری با پشتوانه طلا در جهان، SPDR Gold Trust، اعلام کرد دارایی های آن در روز پنجشنبه 0.4 درصد کاهش یافته است.

در سایر فلزات گرانبها، نقره با 1.1 درصد کاهش به 22.25 دلار در هر اونس رسید. هر اونس پلاتین با 2.9 درصد کاهش به 952.67 دلار و پالادیوم 0.6 درصد کاهش یافت و به 2174.64 دلار در هر اونس رسید.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.