گستردگی روستاها یکی از دلایل اصلی ترک تحصیل در سیستان و بلوچستان است

[ad_1]

ایسنا/ سیستان و بلوچستان مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: پراکندگی غیرعادی روستاها یکی از دلایل اصلی ماندگاری یا ترک تحصیل در این استان به ویژه دانش آموزان دختر است که با توسعه مدارس شبانه روزی و اجرای طرح مرکزی روستاها، این مشکل تا حدودی قابل حل است.» کرد.

میرعبدی در گفت وگو با ایسنا افزود: شناسایی و جذب کودکان بازمانده از تحصیل یکی از اولویت های کار آموزش و پرورش استان است. و کار.

وی به نقش آموزش و پرورش در ترویج فرهنگ اشتغال در استان اشاره کرد و گفت: اگرچه آموزش و پرورش نمی تواند نقش مستقیمی در ایجاد اشتغال داشته باشد، اما فراهم کردن بستر فرهنگی در این حوزه می تواند موثر باشد.

میرعبدی توسعه هنرستان ها و رشته های مهارتی را یکی از مهم ترین اقدامات برای ایجاد بستر فرهنگی اشتغال در استان عنوان کرد و گفت: احداث 283 هنرستان و توسعه هنرستان های وابسته به برخی دستگاه های اجرایی در استان. استان به تایید شورای آموزش و پرورش استان رسید.

وی در جای دیگر به سازماندهی فعالیت های خیریه و موسسات مردم نهاد و گروه های جهادی در حوزه آموزش و پرورش استان اشاره کرد و گفت: ظرفیت عظیم خیرین و گروه های جهادی وجود دارد که باید وجود داشته باشد. به طور موثر مهار شده است.”

مدیرکل آموزش و پرورش استان با اشاره به افت تحصیلی پنهان دانش آموزان در دوره آموزش مجازی گفت: برای جبران این افت تحصیلی با آغاز دوره آموزشی 73 تیم از گروه های جهادی در استان مستقر شدند. اردوگاه فرآیند دادگستری

میرعبدی ادامه داد: در 33 شهر و منطقه استان 258 پایگاه به 6030 دانش آموز استان در مناطق کم برخوردار خدمات رسانی کردند.

وی ادامه داد: همچنین در تعطیلات تابستانی طبق برنامه ریزی انجام شده، طرح جبران و تثبیت یادگیری با استفاده از ظرفیت دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان در استان اجرا می شود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.