کشف و ضبط بیش از 275 تن انواع محصولات غیربهداشتی در خراسان رضوی / 9 مرکز تجاوز جنسی در استان پلمب شد.

[ad_1]

ایسنا/ خراسان رضوی مدیرکل دامپزشکی خراسان رضوی گفت: تعداد بازدید گروه های نظارتی اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی از ابتدای اجرای طرح تشدید بازرسی از تولید و عرضه فرآورده های با منشاء دامی تا پایان پایان ماه مبارک رمضان به بیش از 31700 رسید. دامپزشکان بیش از 275 تن محصولات غیربهداشتی کشف و ضبط کردند و از ورود آن به بازار مصرف جلوگیری کردند.

جواد اعلمی با اعلام این خبر در پایان طرح تشدید نظارت های بهداشتی دامپزشکی در خراسان رضوی گفت: با نظارت کارشناسان دامپزشکی بیش از 275 تن انواع محصولات غیربهداشتی کشف و ضبط و از ورود این مقدار به بازار مصرف جلوگیری شد.

وی افزود: با توجه به لزوم تامین سلامت و امنیت غذایی زائران و مجاوران بارگاه ملکوتی ثامن الحجج حضرت امام رضا (ع)، هیچ گونه اغماضی برای متخلفان و با مردمی که قرار داده اند صورت نگرفته است. در معرض خطر، امنیت غذایی و امنیت جامعه با همکاری قوه قضائیه». قرار است به شدت با آن برخورد کنیم و در این راستا تاکنون 9 مرکز عرضه فرآورده های دامی تعطیل شده است.

وی گفت: از آغاز طرح نوروزی دامپزشکی خراسان رضوی و نظارت این مجتمع در کشتارگاه های طیور تا پایان طرح، بیش از 29 هزار تن گوشت مرغ از کشتار بیش از 16 میلیون قطعه طیور استخراج شد. .

مدیرکل دامپزشکی خراسان رضوی بیان کرد: با توجه به استقبال زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی برای مصرف مرغ در ایام نوروز ماه مبارک رمضان و حساسیت این فرآورده خام دامی و با توجه به نظارت های انجام شده در تمامی طیور. کشتارگاه های استان در مدت مذکور 117 هزار قطعه لاشه طیور کشتار شده به دلیل شرایط غیربهداشتی از چرخه مصرف خارج شد و در همین مدت و با نظارت کارشناسان دامپزشکی استان 10 هزار تن گوشت قرمز سالم تولید و در کشتارگاه های استان مصرف می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی، شایان ذکر است طرح مذکور از 15 اسفند ماه سال گذشته آغاز و تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه داشت.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.