همایش پیاده روی ایرانی در البرز برگزار می شود

[ad_1]

ایسنا/ البرز رئیس شورای ورزش های همگانی استان البرز از برگزاری راهپیمایی سراسری ایرانیان سراسر کشور همزمان در استان البرز خبر داد.

علیرضا رحمتی در گفت وگو با ایسنا، با اعلام این خبر گفت: همایش ملی پیاده روی ایرانی (یادمان غدیر) از 15 اردیبهشت ماه به طور همزمان در سراسر کشور در استان البرز برگزار می شود.

رحمتی افزود: در این همایش ملی فدراسیون ورزش های همگانی استان های کشور را به 4 گروه تقسیم کرد. استان البرز از ۱۵ اردیبهشت همزمان با استان های تهران – مرکزی – فارس – زنجان – ایلام و گیلان پیاده روی کشوری را آغاز می کند.

رئیس شورای ورزش های همگانی استان البرز تصریح کرد: در استان البرز (غرب شهرستان کرج) محمد شهر میزبان افتتاحیه این همایش خواهد بود.

رحمتی بیان کرد: این همایش هر ماه همزمان با سایر استان های گروه البرز در یکی از شهرستان های استان البرز برگزار می شود. پخش زنده از رادیو و تلویزیون خواهد بود.

متولی ورزش های همگانی استان البرز گفت: این طرح در سایر شهرستان های استان البرز نیز انجام می شود، لذا شهریورماه این همایش در طالقان، مهرماه در ساوجبلاغ، آبان ماه در شهرستان های فردیس و اشتهارد و در شهرستان ها برگزار می شود. آذرماه اختتامیه این پروژه ملی در شرق شهر کرج برگزار می شود.

رئیس شورای ورزش های همگانی استان البرز تصریح کرد: این طرح ملی پس از اپیدمی کرونا به منظور توسعه فعالیت بدنی، کاهش کم تحرکی، ایجاد شور و نشاط و تشویق خانواده ها به ورزش همگانی اجرا می شود.

این مسئول تاکید کرد: در اجرای این طرح ابتدا افراد مسافتی حدود 3 تا 5 کیلومتر را طی می کنند سپس فعالیت بدنی و مراسم ورزشی توسط مربیان فدراسیون در محل انجام می شود.

رحمتی ادامه داد: 12 ایستگاه در حاشیه پیاده رو توسط هیئت های شورای ورزش های همگانی با موضوع ورزش های فرهنگی، آیینی، کودکان و … برپا می شود.

همایش ملی پیاده روی ایرانی (یادمان غدیر) از 15 اردیبهشت ماه در سراسر کشور آغاز و 15 آذرماه به پایان می رسد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.