دستگیری باند مستاجر کلاهبردارایسنا/ قم دادستانی استان قم از دستگیری یک باند کلاهبرداری چهار نفره در پوشش یک بنگاه املاک تقلبی خبر داد.

حجت الاسلام والمسلمین قریب دادستانی و انقلاب مرکز استان قم از دستگیری یک باند کلاهبرداری چهار نفره در پوشش یک بنگاه املاک تقلبی خبر داد و اظهار داشت: شهر قدس حدود 30 میلیارد نفر را فریب داد. ریال از 30 شاکی.

با تاکید بر اینکه متهمان با رصد تخصصی و فنی پلیس آگاهی و دستورات قضایی از استان قم در مهدی شهر سمنان بازداشت شدند، گفت: متهم اصلی به همراه سه نفر از همدستان خود در شهرهای مختلف اقدام به اقدام به تاسیس یک فقره ملکی کردند. با تجهیزات و امکانات کامل و ظاهر فریبنده ای کردند و ابتدا با عقد قرارداد خرید با یک واحد مسکونی از فروشنده ملک مهلت ده روزه برای پرداخت ثمن معامله خواستند و در این ده روز اقدام به آگهی کردند. ملک در سایت دیوار با قیمت مناسب و جذاب.

وی به استفاده متهمان از بیش از 50 سیم کارت مختلف برای کلاهبرداری اشاره کرد و افزود: آنها متواری بودند و تاکنون ادعای 30 مالباخته به ارزش تقریبی 30 میلیارد ریال در دادسرای قم وصول و رسیدگی شده است. که مستأجر لایه های متوسط ​​و فقیر جامعه بودند.

دادستان قم خاطرنشان کرد: متهمان همچنین مدارک شناسایی شامل کارت ملی، کارت پایان خدمت، گذرنامه و سایر مدارک هویتی را از مالباختگان دریافت کردند. سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات و تنظیم قراردادهای خرید و اجاره بدون اثری از خود.

ضابط دادگستری جعل، استفاده از اسناد مجعول، پولشویی و استفاده از سایر مدارک هویتی را از اتهامات این کلاهبرداران در شعبه ۲۱ دیوان عدالت قم عنوان کرد و گفت: از افراد دریافت شده است.

دادستان قم به هموطنان هشدار داد که از اعتماد به افراد غریبه و تبلیغات گمراه کننده در سایت های مایحتاج خودداری کنند و برای جلوگیری از گرفتار شدن در دام این گونه افراد، رعایت نکات زیر را در هنگام عقد قرارداد خرید ملک و اجاره ضروری دانست. توافق نامه ها :

برای دریافت جواز تجاری معتبر، سابقه و شهرت، تحقیق و گارانتی با آژانس های املاک و مستغلات مشورت کنید.

از قراردادهای دستی در معاملات جداگانه املاک خودداری کنید و مطمئن شوید که کد رهگیری دریافت می کنید.

هنگام واریز وجه لازم است وجه به حساب مالکی که سند به نام اوست واریز شود.

در آگهی های خرید و فروش و اجاره ملک در فضای مجازی از هویت صاحب آگهی اطمینان حاصل کنید و از سند مالکیت و وجود واقعی ملک اطمینان حاصل کنید و توجه داشته باشید که قیمت های جذاب و گمراه کننده همیشه هشدار و هشدار برای مشتریان است. .

انتهای پیامSource link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.