هشدار مدیریت بحران خوزستان درباره وقوع گرد و غبارایسنا/ خوزستان اداره کل مدیریت بحران استان خوزستان به دلیل هشدار مرکز ملی گرد و غبار و هشدار سریع و هشدار سازمان هواشناسی درباره وقوع پدیده نارنجی رنگ هشدار (هشدار) صادر کرد. پدیده گرد و غبار

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استان خوزستان، بر اساس این هشدار، تاثیر امواج متوالی گرد و غبار عراقی ابتدا در شمال غرب، غرب و سپس مرکز و سایر نقاط استان از اوایل روز پنجشنبه 15 اردیبهشت تا روز جمعه 15 اردیبهشت ماه جاری است. در انتظار.

همچنین برای مناطق جنوبی و مرکزی استان وزش باد متوسط ​​تا شدید و خیزش گرد و غبار محلی از بعدازظهر پنجشنبه تا اوایل عصر همان روز با خطراتی از جمله کاهش دید افقی و کیفیت هوا، افزایش غلظت آلاینده‌های گرد و غبار پیش‌بینی می‌شود. نهال و شکستگی درخت، آسیب به سازه های موقت و بیلبوردها و احتمال آسیب به صنایع حساس به گرد و غبار.

در این اطلاعیه برای جلوگیری از تردد غیرضروری بیماران تنفسی، سالمندان، کودکان و گروه‌های حساس در فضای باز، تمهیدات لازم از سوی مسئولان، رعایت احتیاط در تردد و سفرهای بین شهری، مقاوم‌سازی سازه‌های موقت، پرهیز از تردد و پارک در اطراف درختان ضروری است. در ساختمان های نیمه تمام توصیه می شود از ورزش در فضای باز و حرکات بدنی خودداری شود.

بر اساس این اطلاعیه، اقدامات لازم در قالب بندهای زیر به دستگاه‌های ذی‌صلاح مدیریت بحران ابلاغ شد:

1-اعضای فرماندهی پیشگیری، هماهنگی و واکنش بحران و سایر دستگاه های ذیربط را به منظور حفظ آمادگی کامل و انجام کلیه اقدامات لازم، اقدامات پیشگیرانه و اتخاذ تدابیر لازم بر اساس اطلاعیه ها اعلام کند.

2- ایجاد نظارت 24 ساعته و آمادگی برای اعضای تیم و سایر دستگاه های مرتبط و ضروری

3- حضور مدیران ادارات ذیصلاح و ضروری شهرستان در محدوده محل مدیریت و عدم خروج از محل فعالیت بدون هماهنگی و کسب موافقت فرماندار.

4- به اداره برق ابلاغ شود تا بازدید و بازدید مستمر از نیروگاه ها و شبکه ها و اتخاذ تدابیر لازم برای جلوگیری از خرابی پایگاه ها و شبکه برق و اتخاذ تدابیر لازم برای تثبیت شبکه برق به ویژه در مناطق حساس درمانی، خدماتی و درمانی انجام شود. مراکز عملیاتی

5- به اداره آب جهت بازدید و بازرسی مستمر از تاسیسات آبرسانی اطلاع داده و اقدامات لازم را جهت پایداری شبکه آبرسانی و آماده بهره برداری از مولدهای برق اضطراری و سایر تجهیزات اضطراری جهت استفاده به موقع در صورت لزوم انجام دهد.

6- به اداره جهادکشاورزی اطلاع رسانی شود تا تمامی اقدامات لازم را به عمل آورد و توصیه های لازم را به کشاورزان، دامداران و کاشفان بخش های مختلف ارائه دهد تا از آسیب به محصولات زراعی و باغی، دام و طیور، گلخانه ها، تأسیسات و سایر بخش های کشاورزی جلوگیری شود.

7- ابلاغ تشکیل ستاد مدیریت بحران شهرداری به شهرداری ها، آماده سازی نیروها و اتخاذ تدابیر لازم در خصوص درختان با احتمال ریزش و ضمانت آثار و کارهای در دست اجرا و مقاوم سازی سازه ها و اشیای موقت با احتمال ریزش. و اقدامات لازم برای کاهش آلودگی های بیولوژیکی انجام شود. محیط زیست به ویژه در دفن زباله و پاکسازی محیط زیست

8- اعلام آمادگی کامل دستگاه ها، بخشداری ها و روستاها و انجام اقدامات لازم و اطمینان از اجرای پروژه های عمرانی و مقاوم سازی سازه ها و اشیای موقت با احتمال سقوط.

9- اطلاعیه نصب علائم و توصیه های ایمنی در نقاط پرخطر داخل و خارج شهر

10- آمادگی شعب هلال احمر را داشته باشید و در صورت نیاز نسبت به ارائه امکانات لازم جهت امداد رسانی به موقع اقدام کنید.

11- برنامه ریزی و هماهنگی با دستگاه ها برای تردد ساکنان از مناطق آسیب دیده و آسیب پذیر به سمت حوادث احتمالی (در صورت لزوم) و اسکان آنها در مکان های امن تا رفع شرایط اضطراری.

12- اطلاعیه انجام اقدامات لازم توسط علوم پزشکی و اورژانس 115 و آمادگی کامل مراکز درمانی و استقرار مراکز سیار امداد و نجات در نقاط پرتردد در مواقع لزوم.

13- ارائه راهنمایی های ایمنی به رانندگان با توجه به پیش بینی کاهش دید افقی از جمله احتیاط کامل هنگام رانندگی در جاده های درون شهری و برون شهری، رعایت فاصله طولی مناسب با سایر وسایل نقلیه، توجه مستمر به علائم راهنمایی و رانندگی و سایر توصیه های پلیس راهور، پلیس راه. ، راهداری و حمل و نقل جاده ای، هلال احمر و سایر دستگاه های مرتبط

14- به دستگاه ها اطلاع دهید تا اقدامات لازم و تضمین پروژه های عمرانی در دست اجرا و مقاوم سازی سازه ها و اشیای موقت با احتمال ریزش را انجام دهند و سایر اقدامات لازم را انجام دهند.

15- انسداد راههای حادثه خیز در صورت لزوم با هماهنگی ارگانهای ذیصلاح و نیروهای نظامی و انتظامی شهرستان با رعایت ضوابط.

16- نکات و توصیه های ایمنی از قبیل عدم جابجایی های غیرضروری و بدون ترافیک، توقف، استقرار در مناطق در معرض باد شدید و مناطقی که احتمال ریزش درختان و ساختمان ها و بناهای ناتمام وجود دارد، مناطق در معرض گرد و غبار و سایر حوادث احتمالی را اطلاع دهید. و پارک خودروها در مناطق سرپوشیده و ایمن و به دور از پروژه های موقت و در حال اجرا و درختان و اشیایی که به هر شکل ممکن سقوط می کنند مانند صدا و سیما، رسانه های محلی، جهادکشاورزی و مراکز خدمات عشایری، روستاها. ، و عموم مردم. برای بیماران، کودکان، سالمندان، مسافران، عشایر، روستاییان، دامداران، کشاورزان و ساکنان و کارکنان مناطق در معرض خطر حوادث احتمالی

17- اتخاذ تدابیر و تدابیر لازم توسط شرکت های مخابراتی و ارتباطی برای پایداری شبکه های ارتباطی و مخابراتی و آماده سازی بهره برداری از مولدهای برق اضطراری و سایر تجهیزات اضطراری برای استفاده در مواقع ضروری.

18- نسبت به انجام اقدامات لازم بر اساس قانون هوای پاک و آیین نامه اجرایی شرایط اضطراری آلودگی هوا (آیین نامه اجرایی تبصره 3 ماده 3 قانون هوای پاک) و دستورالعمل های مربوطه دستگاه های ذیصلاح شهرستان اقدام نمایند. .

19- پایش مستمر میزان آلاینده های محیط زیست و انجام اقدامات لازم در این زمینه.

20- ارتباط مستمر با اداره کل مدیریت بحران استان و اعلام آخرین وضعیت و حوادث احتمالی در شهرستان.

21- اطلاع رسانی به شرکت ها، کارخانجات و مراکز صنعتی جهت مدیریت مصرف سوخت و انجام سایر اقدامات لازم جهت کاهش آلاینده ها و آسیب نرساندن به صنایع حساس به گرد و غبار.

22- اتخاذ تدابیر لازم دیگر برای پیشگیری یا کاهش اثرات حوادث احتمالی با توجه به وضعیت تصادفات هر شهرستان.

انتهای پیامSource link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.