هزینه در عرصه فرهنگ و هنر نوعی سرمایه گذاری است

[ad_1]

ایسنا/ اصفهان رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آرانه و بیدگل گفت: همایش خوشنویسی مشک نور با هدف کتابت آیاتی از قرآن کریم، نهج البلاغه و اشعار فارسی همراه با کارگاه تذهیب برگزار شد. و یک کارگاه مرمت.”

سعید ضابطی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: در همایش نور عملی، چهار موضوع اساسی اجتماعی در حوزه های دین، ارزش ها، ملیت و ادبیات که ریشه در تاریخ ایران اسلامی دارد، مورد توجه قرار گرفت.

وی افزود: نقش هنر به ویژه هنر خوشنویسی در توسعه فرهنگی جامعه بسیار حائز اهمیت است، زیرا هنر خوشنویسی در ایران از قرن ششم و هفتم هجری قمری با آیات قرآن کریم عجین شده است. شعر و ادبیات.»

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان تصریح کرد: هزینه در عرصه فرهنگ و هنر نوعی سرمایه گذاری است و خوشنویسانی که در سطح استانی و کشوری رتبه های برتر را کسب کرده اند به معنای واقعی کلمه سرمایه ای برای توسعه فرهنگی جامعه هستند. و کشور.” .

وی تاکید کرد: توسعه فرهنگی شرط اساسی توسعه در بخش‌های اقتصادی، اجتماعی و شهری است و تا زمانی که در حوزه فرهنگ به سطح مطلوبی از توسعه دست پیدا نکنیم، توسعه در سایر حوزه‌ها محقق نخواهد شد.

ضابطی گفت: در طول دو دهه فعالیت هنری انجمن خوشنویسان آران و بیدگل 250 هنرجو فارغ التحصیل شدند که 25 نفر از آنها موفق به کسب عناوین ممتاز و فوق ممتاز در این رشته هنری شدند.

به گزارش ایسنا، در این همایش از فعالیت 20 ساله عباس متولی به عنوان مدیر انجمن خوشنویسان شعبه آرانا و بیدگل و حامیان توسعه خوشنویسی تجلیل شد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.