مدل سازی چند اندام بدن بر روی یک تراشه

[ad_1]

محققان مرکز پزشکی ایروینگ دانشگاه کلمبیا، با همکاری دانشکده مهندسی کلمبیا، یک سیستم اندام روی یک تراشه از قلب، کبد، استخوان و بافت پوست انسان و همچنین سلول‌های ایمنی را برای تقلید ایجاد کرده‌اند. بدن انسان.

به گزارش ایسنا و به نقل از آیه، امروزه بافت های اصلاح شده پایه اصلی مدل بیماری هستند و شرایط ایده آلی را برای بررسی پیشرفت بیماری و اثربخشی دارو فراهم می کنند. با این حال، بدن انسان مجموعه ای از انواع بافتی است که به صورت مجزا عمل نمی کنند و از نظر فیزیولوژیکی با یکدیگر مرتبط هستند. بنابراین، محققان در حال کار بر روی توسعه سیستم‌های «ارگان روی یک تراشه» هستند که می‌توانند بدن انسان را تقلید کنند و اطلاعات بیشتری در مورد چگونگی پیشرفت بیماری‌ها و تأثیر داروها بر سایر اندام‌ها ارائه دهند.

تقلید بی نظیر از بدن انسان

سیستم “چند اندام روی یک تراشه” که توسط محققان ساخته شده است به اندازه یک اسلاید میکروسکوپ است و از بافت‌های قلب، استخوان، کبد و پوست انسان تشکیل شده است که هر کدام از نظر منشاء جنینی، ساختاری و عملکردی منحصر به فرد هستند. ، و آنها به محیط مستقل خود نیاز دارند. بافت های اندام همگی توسط جریان عروقی سلول های ایمنی به هم متصل می شوند.

رشد و بلوغ این بافت ها چهار تا شش هفته به طول انجامید و محققان همچنین توانستند این بافت ها را در محیط های جداگانه تا چهار هفته دیگر حفظ کنند.

مطالعه داروهای ضد سرطان

محققان اثرات داروی ضد سرطان دوکسوروبیسین را بررسی کردند که به طور گسترده در بیماران مبتلا به این بیماری استفاده می شود و عوارض جانبی آن گزارش شده است. این تیم یک مدل محاسباتی جدید برای شبیه سازی جذب، توزیع و متابولیسم دارو در “تراشه چند اندامی” ایجاد کردند و دقت آن را با مطالعه متابولیسم دوکسورابیسین تایید کردند.

Gordana Vunjak-Novakovic، سرپرست پروژه گفت: “ما توانستیم برخی از نشانگرهای مولکولی اولیه سمیت قلبی را که عارضه جانبی اصلی این دارو است، شناسایی کنیم.” “تراشه چند اندام” به طور دقیق مسمومیت قلبی و کاردیومیوپاتی را پیش بینی کرد، عارضه ای که اغلب نیاز به مداخله پزشکی برای کاهش یا حتی توقف دوزهای درمانی دوکسورابیسین دارد.

این تیم در حال حاضر از انواع تراشه‌ها برای مطالعه متاستازها در سرطان‌های سینه، پروستات و خون و همچنین تأثیر عفونت SARS-Cov-2 که باعث بیماری کووید-19 می‌شود، بر قلب، ریه‌ها و سیستم عروقی استفاده می‌کند. .

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.