تشکیل شورای تخصصی هنری برای ارتقای فعالیت های هنری در لرستان ضروری است

[ad_1]

ایسنا/ لرستان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: لازم است برنامه های این اداره کل در حوزه های هنری، فرهنگی و رسانه ای تدوین و اعتبارات ویژه در قالب سند چشم انداز در اختیار وزارتخانه و مسئولان استانی قرار گیرد.

منصور احمدی در دومین جلسه بررسی ظرفیت ها و کمبودهای فرهنگی و هنری استان با اشاره به برگزاری سمینار مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور مسئولان ارشد وزارتخانه، معاونین تخصصی و روسای دستگاه های تابعه سازمان ها، مدیران کل و استانی از 28 تا 20 اردیبهشت بیان کرد: نشست های دیروز و امروز با هدف تدوین اولویت های فرهنگی و هنری استان در دولت سیزدهم و ارائه سند چشم انداز فعالیت های این حوزه برگزار شد. در سمینار بعدی

وی ادامه داد: ایجاد شورای تخصصی هنری در استان‌ها برای ارتقای فعالیت‌های هنری از موارد مهمی است که در جلسات آتی با مسئولان وزارتخانه در استان به دنبال آن خواهیم بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تصریح کرد: فرهنگ و هنر لازمه یکدیگرند اما در عرصه اجرا باید جدا دیده شوند و یکی فدای دیگری نشود.

احمدی در پایان سخنان خود با تاکید بر لزوم توجه ویژه به تولید محتوای هنری با استفاده از مهارت های بومی، گفت: در این راستا باید تلاش کنیم تا همه ظرفیت های استان را برشماریم و از ظرفیت های مختلف استفاده کنیم. رشته های هنری برای توسعه استان».

در این جلسه حاضرین به بیان دیدگاه ها و نظرات خود در خصوص فعالیت های هنری، ظرفیت ها و آسیب ها پرداختند و اولویت های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در این حوزه را تدوین کردند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.