احتمال موج جدید کرونا در جهان در تابستان/ تاکید بر تکمیل واکسیناسیون

[ad_1]

معاون وزیر بهداشت با اشاره به روند مدیریت کرونا در کشور گفت: اثربخشی واکسن‌ها پس از چند ماه کاهش می‌یابد و با توجه به پیدایش انواع فرعی کرونا و سازمان جهانی بهداشت پیش‌بینی می‌کند که جهان ممکن است دچار بیماری شود. موج جدید ویروس ها در تابستان.” امیدواریم مردم برای تزریق واکسن برنامه ریزی کنند و کسانی که آخرین واکسن خود را انجام نداده اند واکسینه شوند.

به گزارش ایسنا، دکتر کمال حیدری با اشاره به تک رقمی شدن آمار مرگ و میر کرونا در ایران گفت: خوشحالیم که پس از مدت ها دوباره تک رقمی شدن مرگ و میر ناشی از کرونا را تجربه می کنیم. یکی از باورهای ما تاثیر پوشش واکسیناسیون بود.

وی ادامه داد: پوشش واکسن قطعا تاثیر بسزایی در روند کنترل این ویروس داشته است. همانطور که در دو موج شدید، پنجم با دلتا و ششم با آمیکرون، این اثر جدی را دیدیم. ما تحت عنوان واکسیناسیون در شرایط خوبی زندگی می کنیم اما این پیام به معنای عادی بودن وضعیت نیست و امیدواریم مردم صبور باشند و به پیام ها و درخواست های وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا توجه کنند.

معاون وزیر بهداشت گفت: وزارت بهداشت همچنان از مردم می خواهد پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

حیدری با اشاره به وضعیت مساعد کنونی کرونا در ایران گفت: ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت در تلاش برای حفظ حیات هستند و کسانی که بیماری زمینه‌ای، نقص ایمنی و یا سالمند هستند، حتماً رعایت کنند و از ماسک استفاده کنند. کمیته علمی مبارزه با کرونا اذعان دارد که یکی از موفقیت‌های ما در دوران کرونا استفاده از ماسک است و باید همچنان شاهد رهایی از این بیماری باشیم و به حالت عادی برگردیم.

وی در خصوص روند واکسیناسیون در کشور افزود: پوشش واکسیناسیون در کشور مطلوب است و آمارها نشان می‌دهد 2 تا 25 درصد فوتی‌ها و بستری‌ها بر اثر ویروس کرونا جزو افرادی بوده‌اند که واکسینه نشده‌اند. افراد واکسینه شده پس از آلوده شدن به ویروس کمتر تحت تأثیر ویروس قرار گرفتند و نشان دادند که واکسن ها مؤثرتر هستند.

حیدری گفت: واکسن مورد نیاز مردم تا پایان سال 40 تهیه شد. واکسینه شده تاج هنوز در هیچ کجای دنیا به پایان نرسیده است. حتی در برخی از کشورهای اروپایی نیز شاهد تلفات سنگین هستیم.

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در یک برنامه تلویزیونی گفت: در اروپا مثل زمانی که خیلی درگیر بودیم الان هم با این ویروس دست و پنجه نرم می کنند که امیدواریم از نظر پروتکل های بهداشتی بهتر توسط مردم پیگیری شود. و تزریقات.” واکسن کرونا، شاهد موج جدیدی در کشور نخواهیم بود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.