پوتین در آمریکا بازداشت است/ شرکت های الیگارشی روسیه تحریم می شوند

[ad_1]

یک کارشناس مسائل بین الملل گفت روسیه در جریان حمله به اوکراین در دام آمریکا و غرب گرفتار شده بود و این کشور پیشنهاد شکست را داده بود.

رضا سیمبر در گفت وگو با ایسنا، در پاسخ به این سوال که برخی معتقدند دو ماه پس از حمله روسیه به اوکراین یکی از برندگان اصلی این جنگ آمریکایی ها بود، اظهار کرد: جنگ هرگز برنده نیست و بازنده اصلی مردم هستند. آنها عادی هستند

او گفت: «قدرت‌های بزرگ از جمله آمریکا، روس‌ها و متحدان غربی آن‌ها اغلب از جنگ به نفع خود استفاده می‌کنند. هر جنگی را می توان از طریق مذاکره و گفتگو خاتمه داد. طرف‌های مقابل می‌توانند در سریع‌ترین زمان ممکن از طریق مذاکره به نتیجه برسند و به رنج و آوارگی هزاران نفر از مردم عادی و بی‌دفاع پایان دهند.

وی با بیان اینکه روسیه در جریان حمله نظامی به اوکراین قوانین بین المللی و اصول بشردوستانه را زیر پا گذاشت، افزود: در واقع در این جنگ دولت روسیه و پوتین در دام آمریکا و غرب افتاده اند. روسیه اکنون با تحریم های گسترده بین المللی مواجه است. افکار عمومی جهان با کمک رسانه ها علیه این کشور متحد شده و از سوی دیگر روسیه نتوانسته است به اهداف نظامی خود در این جنگ دست یابد.

وی گفت: متأسفانه روس ها برای شکستن این چرخه به جای تاکید بر مشروعیت صلح و بازگشت به مذاکرات، به دنبال جنگ فرسایشی بوده اند و این جنگ فرسایشی قطعا به نفع روسیه نیست. ماهیت فرسایشی جنگ، پارامترهای زیادی را که آمریکا و غرب در این بحران در راستای منافع خود دنبال می کنند، تشدید می کند و این به ضرر روسیه تمام می شود.

سیمبر با تاکید بر اینکه پوتین واقعاً با محاسبه اشتباه وارد بحران اوکراین شد و اکنون در دام غرب و آمریکا گرفتار شده است، گفت: در این جنگ، اعتبار روس ها از بین رفته است. پوتین در این مدت به دنبال ارعاب نظامی و نظامی روسیه در عرصه بین المللی بود که در جنگ شکست خورد.

این کارشناس مسائل بین الملل با اشاره به اینکه این جنگ تاکنون هزینه های مادی و جانی زیادی برای دو طرف داشته است، خاطرنشان کرد: روسیه اکنون با تحریم های سختی مواجه است. رفع این تحریم ها راه آسانی نبود و در زمان اجرای این تحریم ها بیشتر این افراد مردم عادی هستند که آسیب می بینند. دولت ها کمتر آسیب می بینند و الیگارشی در روسیه به تدریج در حال تبدیل شدن به یک ابزار چانه زنی در این روند است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.