طرف آمریکایی اکنون باید رفتار غیرقانونی ترامپ را اصلاح کندوزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و ایرلند در تحلیل مسائل دوجانبه دو کشور بر لزوم نظارت بر روند توسعه و گسترش روابط دوجانبه و تداوم رایزنی‌ها و رایزنی‌های دوجانبه تاکید کردند. .

به گزارش ایسنا، سیمون کاوانی وزیر امور خارجه ایرلند در تماس تلفنی با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص مسائل دوجانبه، بین المللی و وین گفتگو کرد.

وزیر امور خارجه ایرلند در گفت و گوی تلفنی تشدید تنش های بین المللی در نتیجه جنگ در اوکراین را نگران کننده توصیف کرد.

کاوانی از ابتکارات سیاسی جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات قدردانی کرد و بر لزوم دستیابی به توافقی خوب که بتواند خواسته های ایران و همه طرف های مذاکره کننده در وین را برآورده کند، تاکید کرد.

سیمون کاوانی افزود: کشور شما برای کاهش تنش های بین المللی و به ویژه دستیابی به توافق هسته ای از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص بحران اوکراین گفت: پیام وزیر خارجه اوکراین را دو بار به همتای روس خود رساندم. ما با جنگ و آوارگی در اوکراین، یمن، فلسطین، افغانستان و سایر نقاط جهان مخالفیم و معتقدیم که برای دستیابی به صلح و امنیت پایدار باید راه حل های سیاسی یافت.

امیرعبداللهیان با اشاره به سفر اخیر وزیر امور خارجه ایرلند به تهران و تشکر از تلاش های سازنده وی، گفت: جمهوری اسلامی ایران علاوه بر ابتکارات سیاسی، بارها آمادگی خود را برای دستیابی به اهداف خوب، قوی و ماندگار در رفع تحریم ها اعلام کرده است. ” در عمل نشان داده شده است.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: اکنون این طرف آمریکایی است که باید با رویکرد واقع بینانه، رفتار غیرقانونی ترامپ را اصلاح کند و در جهت ابتکار سیاسی گام بردارد و ما نیز ضمن رعایت خطوط قرمز خود، راه دیپلماسی را در پیش گرفته ایم. تا به اصل مطلب برسم.” توافق نهایی را ادامه خواهیم داد.

انتهای پیامSource link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.