شرایط انتقال دانشجویان پزشکی اوکراینی به کشور

[ad_1]

رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت شرایط انتقال دانشجویان پزشکی اوکراینی را برای ادامه تحصیل در این کشور و شرکت در آزمون سنجش در دی ماه اعلام کرد.

به گزارش ایسنادانشگاه های اوکراین از سال 1996 از لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت حذف شده اند و دو دانشگاه کارازین خارکف و تاراس شوچنکو از لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت حذف شده اند.

به گفته قهرمان زاده، مدیر خدمات آموزشی وزارت بهداشت، تاکنون 6 درخواست برای انتقال دانش آموزان ایرانی از اوکراین به کشور در این سامانه ثبت شده است که از این تعداد 160 نفر واجد شرایط شرکت در آزمون سنجش امسال هستند. . .

قهرمان زاده گفت: در مورد آن دسته از دانشجویانی که در دانشگاه های مورد تایید تحصیل می کنند و واجد شرایط انتقال هستند و به هر دلیلی تاکنون برای انتقال اقدام نکرده اند، پس از ارسال درخواست، ضوابط رعایت خواهد شد.

به گفته رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت، آزمون سنجش علمی دانش آموزان در شورای عالی برنامه ریزی در آذرماه برگزار می شود.

قهرمان زاده گفت: با توجه به جنگ در اوکراین، طبق رایزنی های انجام شده، دانشگاه های کشورهای اروپایی همسایه برای پذیرش دانشجو در حال تحصیل در اوکراین اعلام آمادگی کرده اند.

طبق اعلام وزارت امور خارجه و وزارت علوم و آموزش عالی فدراسیون روسیه، دانشگاه های روسیه در همین رشته دانشجوی اوکراینی می پذیرند و حتی در صورت داشتن بورسیه تحصیلی در اوکراین، تحصیل رایگان در روسیه اعلام آمادگی کرده اند. .

قهرمان زاده گفت: با رایزنی ها و هماهنگی های انجام شده با وزارت امور خارجه امکان تحصیل غیرحضوری در دانشگاه های اوکراین وجود دارد و توصیه می شود این دانشجویان از فرصت موجود استفاده کرده و به دانشگاه های مورد تایید سایر کشورها منتقل شوند تا بتوانند در این زمینه اقدام کنند. با استفاده از امکان انتقال یا ارزشیابی مدارک در پایان تحصیل، این افراد طبق قوانین در صورت گذراندن بیش از نیمی از دروس دانشگاه مورد تایید و فارغ التحصیل شدن از آن دانشگاه، امکان ارزیابی مدرک تحصیلی را خواهند داشت.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.