اجازه ندهید مطالبات طبقه کارگر به خیابان کشیده شود

[ad_1]

ایسنا/ مرکز دبیر اجرایی خانه کارگر ساوه و زرندیه نیز گفت: اجازه ندهید مطالبات جامعه کارگری و بازنشستگی با تصمیمات غلط و اظهارات بی تدبیری به خیابان کشیده شود.

داود میرزایی روز یکشنبه 11 اردیبهشت 1401 همزمان با روز جهانی کارگر در گردهمایی بزرگ کارگران و بازنشستگان ساوه که در خانه کارگر برگزار شد، گفت: شرایط کشور به گونه ای است که کارگران. با بدترین شرایط اقتصادی و معیشتی و غرامت مواجه می‌شوند که در زمینه‌های آموزشی، مسکن، خدمات اجتماعی و غیره به دلیل سوء مدیریت دوره‌های دولت‌های چپ و راست به شدت برخورد کردند و فقط از جامعه کولی طبقه کارگر گرفتند.

وی افزود: مسئولان دولتی و برخی نمایندگان مجلس به حل مشکلات کارگران گوش نمی دهند. کارگران در سه دهه گذشته فقط نگران امنیت شغلی بودند اما امروز علاوه بر آن با مشکلات اقتصادی نیز مواجه هستند و مثلا مسکن به آرزوی دست نیافتنی کارگران تبدیل شده است.

میرزایی افزود: دستگاه های اجرایی در مسیری حرکت می کنند که برخی زیر چرخ تورم افسارگسیخته مانند افزایش قیمت خودرو و سایر نیازهای رفاهی له می شوند و فاصله طبقاتی را بیشتر می کنند.

وی گفت: وضعیت اسف بار کارگران علاوه بر امنیت شغلی تحت فشار کارفرمایان است که موضوع عقب نشینی از مصوبه شورای عالی کار مبنی بر افزایش دستمزد کارگران در سال جاری را مطرح می کنند و افزایش دستمزد کارگران را افزایش تورم می دانند و درخواست می کنند. دولت بررسی کند.

دبیر خانه کارگر ساوه خواستار حمایت جامعه کارگری به ویژه فراکسیون مجلس شد و افزود: قیمت تمام شده کالا بالا رفته و شتاب چرخ های تولید کند شده است.

او گفت: «در سال 1957، کارگران 9 دلار R$ دریافت می کردند و امروز باید 60 R$ دریافت کنند، اما نه R$6». کودکان طبقه کارگر به دلیل مشکلات اقتصادی ترک تحصیل کرده و ازدواج می کنند. چگونه یک کارگر در چنین شرایط اقتصادی تسلیم طرح های تشویقی بارداری می شود، زیرا او حتی توان مالی یک فرزند را ندارد.

میرزایی گفت: کارگران در تمام صحنه های انقلاب حضور چشمگیری دارند اما امروز مظلومتر از مردم مظلوم فلسطین هستند و نباید مطالبات کارگران و مستمری بگیران به خیابان کشیده شود که در این صورت نظام. هزینه های زیادی را متحمل می شود.” اما طبقه کارگر و بازنشستگان همیشه در حد اعتدال مدافع انقلاب و نظام بوده اند.

وی گفت: برخی از نمایندگان مجلس انقلاب واژه انقلابی را یدک می کشند چرا که حقوق و منافع جامعه کارگری به عنوان مدافعان انقلاب برایشان مهم نیست.

به گزارش ایسنا، رئیس کانون بازنشستگان استان مرکزی نیز گفت: خرید عصا از مستمری بگیران در فروشگاه ها برای تامین مایحتاج زندگی شان زیبنده نظام اسلامی نیست زیرا حقوق برخی از آنها کفاف زندگی روزمره را نمی دهد. “

علیرضا امیری با اشاره به اینکه حدود 60 درصد جمعیت کشور را کارگران و بازنشستگان تشکیل می دهند، گفت: نیمی از جمعیت کشور.

وی خواستار تولد دوباره تثلیث دولت، کارگر و کارفرما برای دفاع از حقوق کارگران به ویژه در سازمان تامین اجتماعی شد و افزود: عدم حضور کارگران و بازنشستگان در مراکز تصمیم گیری به دور از عدالت و کرامت انسانی است. سرمایه خود را رصد کنید و از آن آگاه باشید.

امیری افزود: وحدت رویه ای سراسری برای اعطای تسهیلات به بازنشستگان منجر به برخورداری متوازن از خدمات مشابه در جامعه بازنشستگان خواهد شد. سال گذشته 58 میلیارد وام به بازنشستگان ساوه انجام شد که پیش بینی می کنیم امسال افزایش چشمگیری داشته باشیم.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.