«بهمن کشاورز» شناسنامه کشور است/ اجازه توهین به «آقای وکیل» را نمی دهیم.

[ad_1]

نصب بنر توهین آمیز بر روی سنگ قبر بهمن کشاورز از جمله اقدامات ناگوار روزهای اخیر است که خشم جامعه حقوقی کشور را برانگیخته است.

به گزارش ایسنا، سوم اردیبهشت ماه سال جاری خبر درگذشت بهمن کشاورز، وکیل برجسته کشور و رئیس سابق کانون وکلای دادگستری مرکز و اسکودا در رسانه ها منتشر شد. مرحوم دهقان علاوه بر خدمات ارزنده و تألیفات متعدد حقوقی، از زمان وفادارترین وکلا آرمان های رسانه ای بودند.

متاسفانه چند روزی است که تصاویری در شبکه های مجازی دست به دست می شود که در آن بنرهایی توهین آمیز به شخصیت مرحوم بهمن کشاورز بر مزار وی نصب شده است.

این موضوع چند روز پس از انتشار این خبر تایید شد قانون تسهیل صدور مجوز کسب و کار در پنجم اردیبهشت امسال توسط شورای نگهبان اتفاق افتاد.

بر اساس قانون امکان شرکت در آزمون وکالت حذف شده است و کانون وکلا و کانون وکلای دادگستری، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه موظفند همه ساله از طریق سازمان سنجش کشور در آزمون وکالت شرکت کنند. و داوطلبانی که حداقل 70 درصد (70 درصد) امتیاز دارند، میانگین امتیاز 1 درصد (یک درصد) از دارندگانی که بالاترین امتیاز را کسب کرده اند، در صورت قبولی، برای اقدام مقتضی به مرجع ذیصلاح مجوز ارائه می شود.

نظارت بر اجرای این تبصره از قانون فوق بر عهده قوه قضائیه است و قوه قضائیه موظف است در صورت اعتراض کانون وکلا و مرکز امور وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه رسیدگی را انجام دهد. برای انجام آزمایش و امتناع از اجرای این حکم نویسنده به محرومیت درجه شش از حقوق اجتماعی موضوع ماده (19) قانون مجازات اسلامی محکوم می شود.

در پی واکنش ها و انتقادات حقوقدانان به تصویب این قانون، عکس هایی منتشر شد که نشان می دهد فرد یا گروهی از تصویب طرح تسهیل صدور پروانه کسب در شورای نگهبان با نصب بنر توهین آمیز بر سنگ قبر بهمن ابراز خوشحالی کردند. کشاورز. انتشار این تصاویر با واکنش و اعتراض گسترده جامعه حقوقی کشور مواجه شد.

با درگذشت استاد کشاورز، ستون خیمه قانون فروریخت.

سید مهدی حجتی، عضو هیئت مدیره کانون وکلای مرکز در این خصوص به ایسنا گفت: بهمن کشاورز یکی از برجسته ترین وکلای تاریخ معاصر ایران در عرصه حقوق بود. اخلاق حرفه ای وکلا کم کم به نمادی از حقوق کشور تبدیل شد و لقب «آقای وکیل» را به خود اختصاص داد. استاد بهمن کشاورز علاوه بر اینکه به عنوان یک وکیل برجسته حرفه ای شناخته می شود، در عرصه دفاع از حقوق وکلا در قوه قضائیه نیز پیشتاز بوده و در چندین دوره کاندیدای هیئت مدیره کانون وکلا بوده است. رای اعتماد بالا

وی ادامه داد: مرحوم کشاورز نیز در تشکیل اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری نقش بسزایی داشت و با رای اعضای هیئت مدیره کانون های وکلای کشور نیز به عنوان رئیس جمهور مسئولیت وکلای کشور را بر عهده داشت. و ریاست اتحادیه و ریاست کانون وکلای مرکز و عضویت در هیأت مدیره از ارزش بالایی برخوردار بود.با درگذشت استاد بهمن کشاورز به گفته بسیاری از حقوقدانان برجسته کشور رکن قانون فرو ریخت و مرحوم بهمن کشاورز به عنوان بزرگترین وکیل کشور دارای سیره و سنت و در بین مخالفان جایگاه و احترام وی از جایگاه ویژه ای برخوردار بود.

حجتی گفت: حضور پررنگ وی در مطبوعات و تبیین مسائل حقوقی به زبان ساده برای عموم مردم و تحلیل وقایع حقوقی روز بدون هدایت سیاسی و نیز تالیفات ارزشمند وی در حوزه های مختلف حقوقی و حرفه های مرتبط با وکالت باعث شد وکیل متخصص.” که با آگاهی و وجدان کامل به تحلیل مسائل روز جامعه با تیزبینی و تحلیل حقوقی پرداختند.

این وکیل دادگستری افزود: همین ویژگی ها بود که پس از درگذشت استاد، تعداد زیادی از سیاسیون سه قوه، قضات قوه قضائیه، وکلا و حقوقدانان، دانشجویان و اساتید دانشکده های حقوق و یکی از آنها را به خاک سپردند. تشییع جنازه با شکوه ترین مراسم کشور و تشییع جنازه استاد به قدری باشکوه برگزار شد که مسجد محل تشییع پذیرای جمعیت عزادار خود نشد و دفن بهمن کشاورز در قطعه بهشت ​​زهرای تهران دلیل محکمی بر مقام اوست. به ویژه استاد به عنوان فردی فرهیخته، صاحب قلم و اندیشه و وکیلی ممتاز که سالیان دراز محل ملاقات پیروانش خواهد بود.

وی در پایان گفت: متأسفانه اخیراً کسانی که در زمان حیات استاد بهمن کشاورز در مخالفت با وکالت زبان، بیان، دلیل و موضعی نداشتند، پس از تصویب طرح تسهیل گری حضور در آرامگاه. حداقل انتظار این است که با توجه به واکنش جامعه حقوقی میهن به این اقدام شنیع، موضوع بدون نیاز به شکایت در وزارت عامه رسیدگی شود تا این گونه اقدامات در کشور تبدیل به یک موضوع شود. رویه توهین به معلمان دیررس در چندین زمینه.

بهمن کشاورز الگوی وکالت اخلاقی / توهین ممنوع

عبدالله صمامی، نایب رئیس کانون وکلای مرکز معتقد است: بهمن کشاورز در ایران وکیل دادگستری است، یعنی اگر بخواهیم الگوی درستی از کانون وکلای دادگستری معرفی کنیم، قطعا شخص اول مرحوم استاد است. کشاورز و سوابق او در پوشش کانون دادگستری و اسکودا و ارتباط با رسانه ها کاملا مشخص است.

وی ادامه داد: مرحوم کشاورز هیچ مشکل مبهمی در زندگی خود نداشت، سابقه خانوادگی داشت و در رعایت آنها و در نحوه نمایندگی قوه قضائیه بسیار سخت گیر بود و نسبت به دستگاه های کانون وکلای دادگستری و احترام بسیار زیاد تعصب داشت. وکلا و وکلا بسیاری از حقوقدانان او را به عنوان الگوی حقوقی و وکیل مرد در جمهوری اسلامی ایران قبول دارند.

صمامی افزود: درباره بحث بی احترامی که پس از تصویب طرح تسهیل در صدور برخی مجوزها در مجلس شورای اسلامی صورت گرفت، توهین ها و توهین ها و بی احترامی هایی که از سوی برخی آشنایان صورت گرفت؛ در این خصوص گفت وگوی غیرمجاز در مجلس شورای اسلامی مطرح شد. عظمت و رهبری آقای بهمن کشاورز نیز برجسته شد. حتی برای کسانی که اطلاعات کافی در مورد او نداشتند، باعث جذابیت بیشتر و هماهنگی بیشتر با شخصیت اخلاقی او می شد.

وی گفت: در حالی که بی احترامی و توهین به کسانی که دستشان در این دنیا کوتاه است جرم است و باید مجازات و مجازات شوند. من معتقدم آن دسته از افرادی که حتی از تصویب طرح تسهیل گری که به نوعی ورود آنها به عرصه وکالت را تسهیل می کرد، خوشحال بودند، قطعاً به خود اجازه این توهین را نسبت به فردی که الگوی وکالت است و تصمیم دارد آینده ای را فراهم کند، خواهند داد. در این زمینه.

وی در پایان تاکید کرد: وکلای کشورمان نیز با این عمل زشت و زشت مخالف بوده و آن را محکوم می کنند. این نشان می دهد که عده بسیار اندکی که حتی نمی توان آنها را وکیل یا قاری حقوقی نامید، با خصومت و خصومت نسبت به کانون های وکلا دست به این اقدام شنیع زده اند. قطعا کانون های وکلای دادگستری سراسر کشور با این موضوع برخورد قانونی خواهند کرد و اجازه توهین به وکلای زنده یا مرده کشورمان را نمی دهیم.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.