بررسی تحرکات ماموران منتسب به طالبان در مرزهای ایران توسط کمیسیون امنیت ملی

[ad_1]

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور وزیر کشور در جلسه امروز این کمیسیون، گفت: در این جلسه توضیحاتی در خصوص تحرکات برخی عناصر منتسب به مجلس ارائه شد. دولت طالبان در نزدیکی مرزهای جمهوری اسلامی ایران.

به گزارش ایسنا، محمود عباس زاده مشکینی در تشریح جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: این جلسه با حضور وزیر کشور برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان برگزار شد.

وی تصریح کرد: این سوال از سوی یکی از نمایندگان استان سیستان و بلوچستان و چند تن دیگر از نمایندگان مرزبانی مطرح شد که سوالات خود را از وزیر پس گرفتند.

عباس زاده خاطرنشان کرد: همچنین در ادامه جلسه با حضور وزیر کشور و فرمانده مرزبانی تحرکات مرزی اخیر در مرزهای غربی کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در خصوص تحرکات برخی عوامل منتسب به طالبان توضیحاتی ارائه شد. دولت در نزدیکی مرزهای جمهوری اسلامی ایران». .

وی تاکید کرد: با توجه به مراقبت و آمادگی نیروهای مرزبانی و توان لجستیکی و رزمی بالای این نیروها، مرزهای جمهوری اسلامی ایران از امنیت خوبی برخوردار است و مجموعه مرزی ما یکی از قوی ترین نیروهای مرزبانی در منطقه است. وی افزود: مطمئناً هیچ خطری در مرز ما وجود ندارد، اما همه تحرکات مرزی باید به دقت رصد شود و مهم است که بدانیم تحرکات اخیر از سوی دولت مرکزی افغانستان گزارش شده است یا خیر و همه جوانب این موضوع باید روشن شود.

عباس زاده همچنین گفت: اقدامات مرتبطی در زمینه دیپلماسی انجام شده است، بدون شک عواملی می خواهند بین جمهوری اسلامی ایران و همسایگان شرقی خود اختلاف ایجاد کنند و به دنبال ایفای نقش خارج از این مرزها هستند و باید هوشمندانه این اقدامات را رصد کنیم. “

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.