آلمانی ها به حریف احتمالی ایران در جام حذفی قطر کمک می کنندتیم فوتبال اوکراین در اولین بازی دوستانه خود پس از حمله روسیه به اوکراین به مصاف تیم منشن گلادباخ می رود تا خود را برای مسابقات مقدماتی جام جهانی آماده کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از اکسپرس، تیم ملی فوتبال اوکراین روز چهارشنبه (21 اردیبهشت) در ورزشگاه تیم فوتبال مشنشن گلادباخ در آلمان به مصاف هم خواهد رفت. این دیدار اولین دیدار تیم ملی فوتبال اوکراین پس از حمله روسیه به این کشور خواهد بود.

بوروسیا مشنشن گلادباخ با هماهنگی فدراسیون فوتبال اوکراین تمام عواید حاصل از این بازی را به امور خیریه برای مردم اوکراین اهدا خواهد کرد.

بوروسیا مشنشن گلادباخ گفت: ما بسیار خوشحالیم که می‌توانیم در این بازی به فدراسیون فوتبال اوکراین کمک کنیم و امیدواریم هر چه بیشتر هواداران از سراسر کشور به ورزشگاه بیایند و برای یک هدف خوب بلیط اهدا کنند. مدیرعامل استفان شیپرز تمامی شهروندان اوکراینی می توانند به صورت رایگان وارد ورزشگاه شوند.

دیدار نیمه نهایی جام جهانی اوکراین مقابل اسکاتلند قرار بود در 4 آوریل در گلاسکو برگزار شود اما به درخواست فدراسیون فوتبال اوکراین به تعویق افتاد. یوفا در اوایل آوریل تایید کرد که این بازی اکنون در 11 ژوئن در هامپدن پارک در گلاسکو برگزار خواهد شد و برنده چهار روز بعد در فینال پلی آف مقابل ولز در کاردیف بازی خواهد کرد. کشوری که جواز حضور در جام جهانی را کسب کند، در جام جهانی در کنار انگلیس، آمریکا و ایران خواهد بود.

همچنین قرار بود روسیه در مرحله نیمه نهایی مسابقات مقدماتی جام جهانی در مسکو به مصاف لهستان برود که یوفا و فیفا آن را محروم کردند.

در همین راستا فصل جاری فوتبال اوکراین به دلیل جنگ با روسیه لغو شده است. طبق اعلام فدراسیون فوتبال اوکراین، هر 16 باشگاه با این تصمیم موافقت کردند. بنابراین در سال 2022 لیگ فوتبال اوکراین هیچ گونه قهرمانی نخواهد داشت. فدراسیون فوتبال اوکراین اعلام کرد که تمامی 16 باشگاه لیگ برتری با این تصمیم موافقت کرده اند. در جدول رده بندی شاختار دونتسک (47 امتیاز) از دیناموکیف (45 امتیاز) جلو افتاد اما این برتری دیگر یک امتیاز نیست.

انتهای پیامSource link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.