لژیونرهای کم نور، زنگ خطر برای تیم ملی!

[ad_1]

به جز مهدی طارمی، به جرات می توان گفت که عملکرد سایر لژیونرهای ایرانی در اروپا و منطقه خلیج فارس در فصل گذشته چشمگیر نبوده و مطمئناً در این مدت کوتاه باقی مانده، اتفاق خوشایندی برای سرمربی تیم ملی نیست. تا جام جهانی

به گزارش ایسنا، موفقیت این تیم در جام جهانی 2022 قطر تا حد زیادی به عملکرد لژیونرها در این رقابت ها بستگی دارد. دراگان اسکوچیچ علاوه بر برگزاری اردوها و اردوهای تدارکاتی برای افزایش تجربه و آمادگی بازیکنان، دغدغه دیگری برای شرایط بازیکنان در آستانه رقابت ها خواهد داشت.

هرچند این روزها صحبت از عملکرد مهدی طارمی زیاد است و سردار آزمون با او کم کم به شرایط بازی می رسد و در ترکیب بایرلورکوزن می درخشد، اما از دیگر لژیونرهای ایرانی در اروپا خبر چندانی نیست.

حتی لژیونرهای ایرانی در کشورهای عربی نیز سال گذشته عملکرد چندان خوبی نداشتند و این موضوع زنگ خطر را برای تیم ملی ایران به صدا درآورده است.

نوراللهی و قائدی در امارات متحده عربی

در مورد شرایط بد این دو بازیکن خیلی نمی توان گفت. کاملا مشخص است که هر دو پس از انتقال به شباب الاهلی امارات دچار اختلاف شدند و این روزها صحبت از جدایی آنها از این تیم عربی است چرا که دو طرف تمایلی به ادامه این همکاری ندارند.

الاهلی قطعا نیاز به لژیونرهایی برای کمک به این تیم دارد و این دو بازیکن نیز می خواهند با حضور موفق در بازی های باشگاه دعوت به تیم ملی را قطعی کنند اما در حال حاضر تیم ملی را از دست دادند و نوراللهی وضعیت خوبی ندارد. موقعیت . .

لژیونرهای شاغل در قطر

هرچند تعداد لژیونرهای ایرانی در قطر کم نبود اما در حال حاضر شجاع خلیل زاده و حسین کنعانی زادگان دو مدافع اصلی تیم ملی و سعید عزت اللهی هافبک تیم ملی در تیم های الریان، الاهلی و الغرافه بازی می کنند. در این فصل در قطر با این حال رسانه های قطری از تمدید نشدن قرارداد این دو مدافع در پایان فصل جاری خبر دادند و عزت اللهی هم چندان خوش درخشید.

به نظر می رسد این دو مدافع ملی پوش پس از حدود یکی دو سال حضور در قطر به ایران بازگردند و باید دید تا جام جهانی وضعیت خوبی خواهند داشت یا خیر.

عملکرد ناپایدار دروازه بان

امیر عابدزاده، علیرضا بیرانوند و پیام نیازمند 3 دروازه بان لژیونر ایرانی در اروپا هستند که در مورد این بازیکنان نمی توان چیز زیادی گفت جز اینکه عملکرد آنها عادی یا نزولی بوده است. عابدزاده بعد از شروع خوب تیمش این روزها بی ثبات است و گاهی اوقات تیمش روی اشتباهات فردی او گل می خورد اما در مجموع عملکرد او در سطح دوم فوتبال اسپانیا عادی بوده است.

علیرضا بیرانوند در اولین فصل حضورش در بووه پرتغال ناامید کننده بود و حالا برای رسیدگی به شرایط خودش آماده بازگشت به ایران است. پیام نیازمند نیز پس از هفته ها دوری از ترکیب اصلی پورتیموننسه به مصاف پورتو رفت و تیمش با هفت گل شکست خورد تا نتیجه این دیدار برایش فاجعه بار شود.

اسکوچیچ در شرایط فعلی نیم نگاهی به دروازه بانان شاغل در ایران دارد و در اردوی اخیر سیدحسین حسینی را به تیم ملی دعوت کرد.

لژیونرها در نور کم

کاوه رضایی در ادوهورلی بلژیک، صادق محرمی در دیناموزاگرب کرواسی، علی کریمی در تیم کایسری اسپور ترکیه سال بسیار بدی را پشت سر گذاشتند که بعضاً به دلیل مصدومیت اتفاق افتاد و عملکرد آنها چندان مشخص نبود.

در کنار این بازیکنان، علی قلی زاده در شارلوای بلژیک، علیرضا جهانبخش در فاینورد هلند، کریم انصاری فرد و احسان حاجوسفی در آاک یونان و حتی سامان قدوس در برنتفورد انگلیس آنچنان درخشان نبودند و نتوانستند آنطور که باید ظاهر شوند. شاید باید

در شرایط کنونی تنها می توان به عملکرد درخشان مهدی طارمی در پورتو و شاید سردار آزمون اشاره کرد که در نیم فصل اول در زنیت عملکرد خوبی داشت و حالا به تدریج در لورکوزن رو به بهبودی است و مصدومیت خود را پشت سر گذاشته است.

با این شرایط برای لژیونرهایی که اکثر آنها با شرایط ایده آل فاصله دارند، باید دید تا هفت ماه آینده تیم ایران چه بازیکنانی را در بهترین شرایط آماده سازی در قطر خواهد داشت.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.