چشمان مردم روستای سورون در انتظار جاده ای امن استایسنا/ کهگیلویه و بویراحمد جاده روستای «سرون» برای عملکرد بخش کبگیان شهرستان بویراحمد مناسب نبوده و ایمنی لازم را ندارد و تردد اهالی را با مشکل مواجه کرده است که توجه مسئولان و مسئولان را می طلبد.

فرهاد فرجیان نژاد 78 ساله از اهالی روستای سورون در این خصوص به خبرنگار ما گفت: جاده روستا خطرناک است.

وی افزود: این جاده چند سالی است که با این وضعیت مواجه است، ما منتظریم و با وجود نظارت هایی که انجام داده ایم هنوز به جایی نرسیده ایم.

مرادقلی ایرانمهر یکی دیگر از اهالی این روستا در این خصوص گفت: هر ساله جاده روستای سورون ریزش می کند. آیا باید کسی در این جاده بمیرد تا مسئولان فکری به حال آن کنند؟

در ادامه اسحاق عابدینی دهیاری از روستای سورون در گفت و گو با ایسنا گفت: این جاده توسط سه مدیر کل راهداری مورد بازدید قرار گرفته اما تاکنون اقدامی برای رفع مشکلات این جاده خطرناک و حادثه خیز صورت نگرفته است. هر سال فرو می ریزد.”

وی افزود: در یک مورد ریزش جاده یک خودرو 50 درصد خسارت دید که خوشبختانه تلفات جانی در پی نداشت اما هنوز برای تدبیر مسئولان دیر نشده است.

سیدعلی احمدزاده استاندار کهگیلویه و بویراحمد در بازدید از این جاده از روستای سورون اظهار داشت: راه جایگزین این روستا در دستور کار قرار گرفته و یا جاده فعلی اصلاح و نقاط پرحادثه و خطرناک آن اصلاح می شود. حذف شده .

در ادامه کیامرث حاجی زاده معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این خصوص گفت: مشکل جاده روستای سورون با ایجاد سنگر و دیوار حائل برطرف می شود.

عابد محمدی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در خصوص مشکلات جاده ای روستای سورون به خبرنگار ایسنا گفت: رانش زمین به دلیل نوع خاک است.

وی افزود: برای بررسی و برآورد اعتبار جاده روستا با مشاور صحبت کردیم تا حوادث و حوادث بیشتری در پی نداشته باشیم.

محمدی گفت: در صورت تامین اعتبار لازم با ایجاد دیوار حائل و خندق مشکل این جاده در این روستا برطرف می شود.

گفتنی است روستای «سورون» از توابع بخش کبگیان شهرستان بویراحمد در استان کهگیلویه و بویراحمد است.

انتهای پیامSource link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.