رئیسی: عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی مانند پرورش مار در آستین است.

[ad_1]

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه رژیم صهیونیستی رژیمی بی ثبات است، گفت: تروریسم دولتی، نقض سیستماتیک حقوق بشر، استفاده از سلاح های ممنوعه علیه مردم، افزایش فشار بر مردم بیت المقدس و کرانه باختری و هتک حرمت به قدس. مسجدالاقصی به ثبات و امنیت رژیم صهیونیستی کمکی نمی کند.

به گزارش ایسنا، سید ابراهیم رئیسی روز پنجشنبه (۸ اردیبهشت) در دیدار سفرا و روسای هیئت های کشورهای اسلامی، ضمن ابراز خرسندی از حضور خانواده جهانی اسلام، اظهار کرد: به شما میهمانان گرامی تبریک می گویم. به خانواده های محترم شما و تمامی مسلمانان جهان و در عید سعید فطر بهترین ها را برای امت اسلامی از خداوند متعال مسئلت دارم.

رئیس جمهور افزود: ماه مبارک رمضان ماه هویت ساز جامعه اسلامی است. علاوه بر ترویج روحیه اخلاص و معنویت در جامعه که موجب توجه عمومی و خودسازی می شود، افراد را نسبت به یکدیگر مهربان تر می کند. ماه رمضان هویتی منحصر به فرد به نام امت اسلامی ایجاد می کند. اساساً یکی از کارکردهای اجتماعی شعائر دینی همین انسجام در هویت است. اعتقادات ایمانی قوی‌ترین نوع پیوند بین انسان‌هاست که مؤمنان را به برادران و خواهران ایمانی و جامعه مسلمانان را به امت اسلامی ارتقا می‌دهد.

گرایش روزافزون جوانان به رعایت شریعت اسلامی نوید عصر جدیدی از عظمت تمدن نوین اسلامی را می دهد.

رئیسی تصریح کرد: جمعیت عظیم و رو به رشد مسلمانان جهان همراه با گرایش روزافزون جوانان به رعایت شریعت اسلام، نویدبخش عصر جدیدی از عظمت تمدن نوین اسلامی خواهد بود. با این حال، مدل ظاهراً متناقض لیبرال دموکراسی غربی، همانطور که مقامات غربی اذعان می‌کنند، حتی در غرب جذابیت خود را از دست داده است و با ناسیونالیسم افراطی و اقتدارگرایی در جوامع غربی به چالش کشیده شده است.

رئیسی خاطرنشان کرد: در این شرایط امت اسلامی نیازمند وحدت است. همانطور که قرآن کریم می فرماید: امت با عبادت خدا رابطه مستقیم دارد (یعنی امت امت واحده و من رب عباد) و اختلافات خللی در اتحاد امت ندارد.

زنجیره تکفیر، پیاده نظام دشمنان امت اسلامی شد

رئیس جمهور ادامه داد: بر این اساس از یک سو امت با وحدت متحد می شود و از سوی دیگر باید به دنبال وحدت در امت بود. به همین دلیل جریان تکفیر که از خون جهان اسلام تغذیه می کند، انحرافی آشکار از صراط مستقیم وحدت در امت اسلامی است. این جریان تکفیر اکنون به پیاده نظام دشمنان امت اسلامی تبدیل شده و به اقتضای منافع سلطه جویانه خود دست به کشتار مسلمانان در سرزمین های مختلف اسلامی می زنند.

رئیسی گفت: «ملت ستمدیده افغانستان سال هاست با جنگ، ناامنی و آوارگی دست و پنجه نرم کرده است. جمهوری اسلامی ایران بیش از چهل سال است که پذیرای پناهندگان و آوارگان افغان در جامعه خود بوده است.

رئیس جمهور ادامه داد: امید می رفت که با پایان درگیری، امنیت، رفاه و تحصیل دختران و پسران افغانستانی چشم و دل دوستان افغانستان را روشن کند، اما اکنون متأسفانه یک امر خطرناک و هدفمند است. روند ترویج ناامنی تکفیری مشاهده می شود». به دنبال شعله ور کردن جنگ فرقه ای، این بار در سرزمین دیگری از امت اسلامی. به همین دلیل جمهوری اسلامی همواره بر مشارکت واقعی تمامی گروه های قومی، مذهبی و سیاسی در حکومت آینده افغانستان تاکید داشته است تا امکان سوء استفاده از سوی دشمنان این ملت به حداقل برسد و افغانستان پس از سال ها به آرامش برسد. از رنج

رئیسی با اشاره به کارنامه درخشان و موفق جمهوری اسلامی در مبارزه با فتنه تکفیری در امت اسلامی، گفت: اگر مجاهدت سرداران بزرگ جهان اسلام همچون شهید ابومهدی المهندس نبود. شهید حاج قاسم سلیمانی، داعش در بسیاری از کشورها ادعای قدرت می کرد. هم اکنون نیز جمهوری اسلامی دست همکاری خود را به سوی همه کشورهای اسلامی دراز می کند تا در مقابل گفتار و میدان مقابله با تکفیر هم افزایی داشته باشد.

سهل انگاری یا ساده لوحی نسبت به رژیم صهیونیستی منطقه و جهان اسلام را تهدید می کند

رئیس جمهور افزود: از سوی دیگر رژیم غاصب صهیونیستی همچنان تهدیدی جدی علیه امت اسلامی است و فلسطین مظلوم رمز وحدت امت اسلامی است. اگرچه فلسطین قربانی اصلی این رژیم کودک کش است، اما بی توجهی یا ساده لوحی آن نسبت به نیات شوم و توسعه طلبانه خود، کل منطقه و هویت جهان اسلام را تهدید می کند. مَثَل عادی سازی روابط کشورها با رژیم به اصطلاح خونخوار صهیونیستی، مانند آن است که مار را از آستین بلند می کند و بی شک این حرکت خشم نزدیک به دو میلیارد مسلمان جهان و نفرت آزادگان را در پی خواهد داشت. مردم جهان

اگر مقاومت جوانان مؤمن امت اسلامی نبود، صهیونیست ها نیز مانند تکفیری ها کشورهای منطقه را می بلعیدند.

رئیسی گفت: رژیم صهیونیستی رژیمی بی ثبات است. تروریسم دولتی، نقض سیستماتیک حقوق بشر، استفاده از سلاح های ممنوعه علیه مردم، افزایش فشار بر مردم بیت المقدس و کرانه باختری رود اردن و هتک حرمت مسجدالاقصی به ثبات و امنیت این رژیم کمک کرد. اگر مقاومت جوانان مؤمن امت اسلامی نبود، صهیونیست ها نیز مانند تکفیری ها کشورهای منطقه را می بلعیدند. رژیمی که بیش از 70 سال باعث ناامنی، بی ثباتی و آوارگی در منطقه شده است، ممکن است نه تنها شریک صلح نباشد، بلکه ثبات و امنیت آن را به هر کجا که می رود به خطر می اندازد.

روز قدس روز همبستگی امت اسلامی، روز امید مستضعفان و مستضعفان و روز ناامیدی رژیم صهیونیستی و دشمنان اسلام است.

رئیسی با اشاره به مواضع روز قدس در زنده نگه داشتن مسئله فلسطین و مقاومت در منطقه، تاکید کرد: روز قدس به عنوان میراث و ابتکار هوشمندانه رهبر فقید انقلاب اسلامی، امام خمینی (ره)، فلسطین و ملت ایران است. مقاومت به عنوان قلب تپنده جهان اسلام روز قدس روز همبستگی امت اسلامی و این روز روز امید مظلومان و مستضعفان و روز ناامیدی رژیم صهیونیستی و دشمنان اسلام است. جمهوری اسلامی ایران در عمل ثابت کرده است که در روزهای سخت دست برادران و دوستان خود را رها نمی کند.

رئیس جمهور تصریح کرد: در عین حال جمهوری اسلامی برای حل این معضل بزرگ در سرزمین فلسطین راه حلی عادلانه و دموکراتیک بر اساس موازین بین المللی ارائه کرده است و آن اشاره به آرای همه فلسطینیان اصیل از جمله مسلمانان است. مسیحیان و یهودیان». تعیین سرنوشت سیاسی کشور و ایجاد کشوری فراگیر در سرزمین های تاریخی فلسطین از جمله اسناد ثبت شده در سازمان ملل متحد از ابتکار رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

رئیسی اعلام کرد: امت اسلامی نباید از مسائل اصلی جهان اسلام غفلت کند. بیش از پنجاه سال پیش، سازمان کنفرانس اسلامی در واکنش به جنایت آتش زدن مسجدالاقصی به درستی شکل گرفت و امروز امید است که اختلافات داخلی سازمان همکاری اسلامی را تحت الشعاع قرار ندهد. به بهانه اختلاف نباید در دهان گرگ های درنده فرو رفت. اختلافات باید از طریق گفتگو حل شود. سیاست فشار حداکثری آمریکا به شدت شکست خورده و به گرمی با همه کشورهای اسلامی دست می دهد. ما به دنبال تعامل حداکثری با دنیا هستیم و در این زمینه همسایگان، دوستان و امت اسلامی اولویت ما را تشکیل می دهند.

تمدن‌های بزرگ ایران و مصر می‌توانند نقش بی‌نظیری در گسترش دوستی و همکاری در امت اسلامی داشته باشند.

رئیسی در پایان سخنان خود اعلام کرد: افزایش تعاملات مردمی در جهان اسلام نقش بسزایی در گسترش دوستی و تحکیم روابط بین کشورها دارد. تمدن‌های بزرگی چون ایران و مصر که اسلام و تمدن بشری مدیون آن هستند، می‌توانند نقش بی‌نظیری در گسترش دوستی و همکاری امت اسلامی داشته باشند.

بر اساس این گزارش، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه در این مراسم پیش از سخنان رئیس جمهور با اشاره به تشدید اقدامات تجاوزکارانه و وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی ها در روزهای اخیر، گفت: ادامه جنایات صهیونیست ها علیه فلسطینیان بسیار زیاد است.

وزیر امور خارجه با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران همچنان مهمترین گزینه برای مقابله با تجاوزات رژیم صهیونیستی را مقاومت می داند، افزود: در عین حال جمهوری اسلامی با تدبیر مقام معظم رهبری انقلاب زمین را فراهم کرد.

امیر عبداللهیان اظهار داشت: امیدواریم به زودی شاهد تشکیل کشور واحد فلسطین در سراسر سرزمین بومی و تاریخی فلسطین تا پایتخت قدس باشیم.

همچنین پیش از سخنان رئیس جمهور، «احمد قربانف» سفیر ترکمنستان در ایران به عنوان مقدمه ای خطاب به سفرا اعلام کرد: خداوند بر کشورهای اسلامی برکت دهد. یکی از برکات این ماه وحدت امت اسلامی است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.