تکلیف بهترین راه برای مقابله با بیکاری و آسیب های اجتماعی است

[ad_1]

ایسنا/ خوزستان معاون آموزشی سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان با اشاره به اینکه مشاغل خانگی بهترین راه حل معضل بیکاری و آسیب های اجتماعی است، گفت: هدف این است که افراد دارای مهارت های فنی و کم دانش باشند. بازار در نهایت می تواند برای کسب درآمد پایدار به بازار متصل شود و خدمات خود را محصول یا بازاریابی کند.

محمدعلی نیزاری در گفت وگو با ایسنا، بر لزوم استفاده از ظرفیت های موجود برای راه اندازی مشاغل خانگی تاکید کرد و گفت: در واقع رسالت اصلی جهاددانشگاهی به عنوان یک نهاد انقلابی ورود به عرصه هایی است که در کشور مشکلات و چالش هایی وجود دارد و تلاش می کند. سخت تر.” روی آن مناطق تمرکز کنید و کار را انجام دهید.

وی افزود: بر این اساس حوزه های فعالیت جهاد دانشگاهی خوزستان نیز بسیار متنوع و گسترده است. در زمینه آموزش با دو دانشگاه شامل موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی، مرکز آموزش عالی کاربردی و مراکز آموزشی تخصصی کوتاه مدت، در حوزه پزشکی و بهداشت با دو مرکز تخصصی خدمات پزشکی و خدمات درمان ناباروری و سایر مراکز صنعتی. و زمینه های تحقیقاتی

معاون آموزشی سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان گفت: مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی خوزستان یکی از معدود مراکزی در کشور است که تمامی خدمات درمان ناباروری را طبق آخرین استانداردهای مرکز جنینی از صفر تا 100 و با وجود بیمارانی از سایر استان ها ارائه می کند. به این مرکز، هنوز بسیاری از استان ها از خدمات آن بی اطلاع هستند.

وی افزود: یکی دیگر از فعالیت های جهاد دانشگاهی که چند سالی است در این زمینه فعالیت می کند بحث اشتغال و کارآفرینی است که یکی از دغدغه های رهبر معظم انقلاب و یکی از مسائل پیش روی کشور است. “

نزاری گفت: در دوره های مختلف اقداماتی در این زمینه انجام شده و اکنون حدود دو سال پیش طرح ملی توسعه بنگاه های داخلی با قابلیت اشتغالزایی برای 54 هزار نفر توسط وزارت تعاون، کار و تامین اجتماعی اجرا شد. به عنوان کارفرما.” توانایی ایجاد شغل برای افراد از طریق توانمندسازی و آموزش مهارت های تجاری به آن سپرده شده است.

وی با اشاره به اینکه مشاغل خانگی بهترین راه حل معضل بیکاری و آسیب های اجتماعی است، افزود: محصول یا خدمات خود را بازاریابی و فروش کنید.

معاون آموزشی سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان با بیان اینکه با ایجاد اشتغال خانگی می توان نه تنها یک فرد بلکه خانواده او را نیز توانمند کرد و آموزش را به سایر اعضای خانواده تسری داد. و تاکنون برای حدود 1000 نفر از آنها شغل ایجاد شده است.

وی افزود: اکنون به صورت موردی با رانندگان و کاندیداها در شهرهای مختلف از جمله مسجدسلیمان، اندیمشک، آبادان و … در ارتباط هستیم، اما در نظر داریم پروژه را با تعداد بیشتری ادامه دهیم. تمرکز بر شهرها و مناطق همجوار و بالقوه. به طور سیستماتیک دامنه فعالیت ها را توسعه داده و گسترش دهید. به همین دلیل به عنوان منطقه اول می خواهیم از شهرستان کارون شروع کنیم.

نزاری با اشاره به مطالعات طراحی و استخراج مزیت های استانی در حوزه بنگاه های داخلی، افزود: بر اساس توانمندی ها و پتانسیل شهرستان کارون در زمینه های مختلف صنایع دستی و محصولات کشاورزی، در نظر داریم در زمینه پوشاک، بافندگی و … فعالیت کنیم. بافندگی در این شهر.” اولویت ها بنگاه های داخلی در استان خوزستان است و در نظر داریم با همکاری استان این توانمندی ها را بیش از پیش در شهرستان فعال کنیم.

وی با اشاره به خدمات ارائه شده به رانندگان و داوطلبان در طرح توسعه مشاغل داخلی گفت: در حال حاضر تمام تلاش خود را برای آموزش و آموزش داوطلبان و رانندگان به کار می گیریم و از گسترش آموزش به روستاها نیز استقبال می کنیم. .

معاون آموزشی سازمان جهاد دانشگاهی در دانشگاه خوزستان افزود: اکنون جلسات مشاوره و آموزش به صورت هفتگی برگزار می شود و تلاش می کنیم اکوسیستم کارآفرینی برای رانندگان و داوطلبان ایجاد شغل پایدار ایجاد کنیم چرا که اصل بر این است که این شغل. پایدار است و می توانید به فعالیت خود ادامه دهید.

وی با بیان اینکه محدودیتی برای تخصیص ظرفیت برای شهرستان کارون وجود ندارد، گفت: تا جایی که ظرفیت های شهرستان اجازه می دهد و پتانسیل وجود دارد، علاقه مند به گسترش این طرح و توسعه مشاغل خانگی در شهرستان هستیم. ما همچنین شرایط و ضوابط طرح مکتوب را ارائه می دهیم.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.