بشیری: باید مراقب حقوق بشر باشیم

[ad_1]

یکی از اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: با نگاهی به گذشته مدعیان حقوق بشر می بینیم که آنها بدترین جنایات را با لطیف الحیل مرتکب شدند اما در هر کجا که باشند از جمله یمن، اوکراین، فلسطین، افغانستان، مردم را کشتند. ” و پاکستان مذموم و غیرمنطقی است.

فرهاد بشیری در گفت وگو با ایسنا، در خصوص توجه رسانه های غربی به حوادث اوکراین و بی اعتنایی به ظلم و ستم بر مردم فلسطین، اظهار کرد: مسئله فلسطین موضوعی قابل تامل و استکبار سالیان دراز در خاورمیانه است. ” دنیا با ترفندها و حیله های خود حقوق بشر را فقط از منظر خود می بیند و کسانی که با اراده آنها موافق هستند از آنها حمایت می کنند و به آنها کمک می کنند و آنها که احساس می کنند با جاه طلبی ها و خواسته های خود مطابقت ندارند سعی می کنند. … آنها را به هر طریق ممکن منزوی کنید و در نهایت از این واقعیت خلاص شوید که غرب در گذشته چنین نگاهی به مسئله فلسطین داشته است.

اقدامات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی بی سابقه است

وی افزود: با اتفاقاتی که در اوکراین رخ داد و با توجه به مسائلی که بین اوکراین و روسیه وجود دارد، این موضوع بهانه ای شده است تا رژیم صهیونیستی دوباره دست به یک سری اقدامات در سرزمین های اشغالی بزند و تصمیمات بسیار زننده ای بگیرد. به بهانه اتفاقاتی که در اوکراین می افتد، این اقدامات انحرافی را برای پیشبرد اهداف خود در غزه و فلسطین انجام دهند و در واقع این اتفاق جدیدی نیست، زیرا این رویه در گذشته وجود داشته است، به عنوان مثال در قالب مسابقات ورزشی مانند فوتبال و… کارهایی انجام داده اند و اعمال مجرمانه آنها بی سابقه است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یازدهم خاطرنشان کرد: مهم ترین مسئله این است که اولاً همه آزادی خواهان به ویژه امت اسلامی در قبح جنایات رژیم صهیونیستی متحد شوند و همچنین کسانی که ادعای آزادی خواهی می کنند. روشنفکران باید با دقت بیشتری مطالعه کنند و حقایق را ببینند و سپس آن را محکوم کنند». نظر بدهند و فقط ظاهر حقوق بشر و ادعاهای واهی غرب را نبینند.

کشتار مردم در همه جا محکوم است، از جمله یمن، اوکراین، فلسطین، افغانستان و پاکستان.

بشیری افزود: با نگاهی به مدعیان حقوق بشر می بینیم که با لطیف الحیل بدترین جنایات را انجام دادند که برخی از آنها دادستانی و برخی مستقیماً مرتکب شدند اما در همه جا مردم را کشتند و این محکوم است و منطقی نیست. از جمله یمن، اوکراین، فلسطین، افغانستان و پاکستان.

وی خاطرنشان کرد: دیدیم که شاخص‌های رسانه‌های غربی با حقوق بشر متفاوت است، زیرا اگر این افراد غربی یا چشم آبی باشند، صدای خود را بلند می‌کنند، اما درباره کشتار مردم یمن چیزی نمی‌گویند. حوادثی که در این دوره در برخی از نقاط جهان مانند فلسطین، اوکراین و افغانستان رخ داد و بمباران های غم انگیزی که توسط برخی افراد انجام شد و طی آن مردم اعم از شیعه و سنی تلف شدند. زندگی آنها توجیه نمی شود.

نماینده مردم پاکدشت در مجلس با تاکید بر اینکه هیچ انسان آزاده ای کشتار بی گناهان را قبول ندارد، گفت: اما غربی ها بر اساس منافع خود به این موضوع نگاه می کنند. بشیری گفت: از همه آزادیخواهان و ملحدان به ویژه نسل جوان می خواهم مردم را به خوبی بشناسند و گول ظاهر مدعیان حقوق بشر را نخورند زیرا تندروها در قالب دموکراسی جنایت علیه بشریت انجام می دهند.

اصل انقلاب اسلامی حمایت از مستضعفین و مستضعفان است

وی با اشاره به در پیش بودن روز قدس و همراهی با مردم فلسطین گفت: باید از حقوق بشر مراقبت و پاسداری کنیم. اصل انقلاب اسلامی حمایت از مستضعفین و مستضعفان است و قانون اساسی نیز به صراحت به این موضوع اشاره کرده است. امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری و آموزه های دینی ما نیز تأکید دارند که باید با مظلوم همبستگی و ابراز انزجار از ظالمان داشته باشیم و این موضوعی است که از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون به آن پرداخته شده است. قانون اساسی . .

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پایان گفت: با شرکت در راهپیمایی می توان نفرت ملی، منطقه ای و بین المللی را نشان داد و این حمایت های مردمی که ایجاد خواهد شد به کاهش استکبار ما کمک می کند. اعمال بد.” و امیدواریم با شرکت در این کنفرانس ها شرایطی فراهم شود که دیگر مردم بیگناه در دنیا کشته نشوند و زندگی در سرزمین آنها غصب نشود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.