دهه کرامت محیط نشاط دینی مؤمنانه / افتتاح پروژه ها و اجرای برنامه های مختلف با همکاری 34 اداره کلرئیس هیئت گرامیداشت دهه کرامت ضمن ابراز خوشحالی از ثبت رسمی این ایام در تقویم رسمی کشور، گفت: دهه کرامت از اول تا یازدهم ذی القعده است و با پایان آن به پایان می رسد. ولادت امام (ع)

به گزارش ایسنا، به نقل از ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما)، حجت الاسلام و المسلمین ارزانی در جلسه ستاد بزرگداشت دهه کرامت با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: ایام زندگی دینی مؤمنانه است. ؛ در طول دهه گذشته برای رفع این مشکل با همکاری 34 دستگاه، پروژه ها و برنامه های مختلفی افتتاح و اجرا می شود.

حجت الاسلام والمسلمین «حبیب رضا ارزانی» در این جلسه اظهار داشت: 15 سال است که متولیان و نمایندگانی از دستگاه های مختلف برای تحقق هر چه بهتر دهه کرامت با یکدیگر همکاری می کنند و در مجموع 34 مورد. آژانس ها در این زمینه فعالیت می کنند.

وی با بیان اینکه دهه کرامت واقعه مبارکی به نام اهل بیت(ع) است، افزود: ائمه اطهار(ع) سرمایه های بزرگ اجتماعی هستند و قطعا اگر امروز بخواهیم به آسیب های اجتماعی جامعه بپردازیم، بهترین مدل استفاده از آن سرمایه است. به ویژه شعارهایی که هر ساله انتخاب می شوند به جهات مختلف به محرومان و مستضعفان کمک می کنند.

حجت الاسلام ارزانی با بیان اینکه اربعه اربعه ظرفیت بسیار بالایی دارد؛ وی تصریح کرد: تلاش ما این است که برنامه هایی که در طول سال و در این دهه انجام می شود علاوه بر مجلل بودن منجر به استفاده از ظرفیت همگرایی و هم افزایی شود. گفتنی است امروزه برنامه هایی به صورت مشترک توسط چندین سازمان انجام می شود و از سوی دیگر این موارد نیز به برنامه هایی اضافه می شود که دارای حرم مطهر هستند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اینکه اعضای شورای هماهنگی هر ساله برای جشن دهه کرامت خود می آیند، آیت الله ریاحی را یادآور شد و ابراز امیدواری کرد که امسال تمامی 34 دستگاه بتوانند با آیت الله رئیسی دیدار کنند زیرا زمانی که تولیدات آستان مقدس رضوی رئیس جمهور فعال بود، اعضای هیئت مدیره قبل از او آمدند.

رئیس ستاد هماهنگی مساجد کشور (فهما) با بیان اینکه در شورای هماهنگی دهه کرامت شش کارگروه وجود دارد، افزود: از جمله می توان به کارگروه های سازمان های مردم نهاد، دانشگاهیان، فرهنگی، ارتباطات و فضای مجازی».

حجت الاسلام ارزانی در ادامه به پنج نکته و درخواست در خصوص ایام دهه کرامت اشاره کرد و گفت: اولین مورد برای طرح بحث ایجاد نشاط در جامعه در فضای دهه کرامت در هیأت دولت است چرا که فضای حاکم بر جامعه دهه کرامت فضای نشاط وفادار به اهمیت دینی آن است. اگر این موضوع در هیأت دولت مطرح شود و هر وزارتخانه متناسب با مقتضیات مأموریت خود وارد شود، ارزش دارد.

رئیس تیم بزرگداشت دهه کرامت افزود: مورد دوم افتتاح پروژه های مهم در این ایام است، سومین مورد دیدار با سران قوا است و مورد بعدی درخواست از استانداران برای حمایت از جریان های مردمی در حوزه است. دهه کرامت». برای برخاستن.

حجت الاسلام و المسلمین ارزانی در ادامه به بحث انتشار اخبار دهه کرامت اشاره کرد و افزود: با توجه به طرح های مختلفی که این روزها در حال اجراست، هر چند روز یک بار خبرهای خوبی داریم، از این لحاظ اگر ما می توانیم بسته ای از این اخبار برای تهیه خبر ایجاد تسهیلات برای مردم و برنامه های انجام شده در این دهه مطابق با بیانات مقام معظم رهبری در این زمینه گام برداشته ایم. موضوع ایجاد نشاط در جامعه.

در پایان از پوستر جشنواره بین المللی امام رضا (ع) رونمایی شد.

نشست مشترک «محمدمهدی اسماعیلی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با مسئولان گرامیداشت دهه کرامت از جمله نمایندگان حرم مطهر و نهادهای فرهنگی کشور روز سه شنبه 6 اردیبهشت ماه در این وزارتخانه برگزار شد.

انتهای پیامSource link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.