جزئیات غربالگری تنبلی چشم کودکان در گلستان / شناسایی ۷۱ کودک «آمبلیوپ»

[ad_1]

ایسنا/ گلستان مدیرکل بهزیستی استان گلستان جزئیات اجرای طرح پیشگیری از تنبلی کودکان سه تا شش ساله در استان را تشریح کرد.

عارف کیانی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: طرح پیشگیری از تنبلی چشم کودکان سه تا شش ساله از امروز در گلستان آغاز شد، این طرح با هدف تشخیص اختلالات بینایی و تنبلی چشم با مشارکت معاونت پیشگیری بهزیستی آموزش و پرورش اجرا می شود. و معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی.

وی بهترین زمان تشخیص تنبلی چشم را در گروه سنی زیر پنج سال دانست و افزود: در سال 1400 طرح غربالگری بینایی برای 82 هزار و 496 کودک در گلستان انجام شد و در نتیجه 71 کودک مبتلا به آمبلیوپی شناسایی شدند که بینایی خود را از دست دادند. به طور کامل.

مدیرکل بهزیستی استان گلستان با بیان اینکه طرح غربالگری تصویری در سه مرحله انجام می شود، خاطرنشان کرد: در سطح اول غربالگری کودکان گروه هدف با چارت و دستگاه غربالگری و توسط افراد آموزش دیده و در معاینه سطح دو توسط (اپتومتریست) و در صورت نیاز به سطح سوم (چشم پزشک) ارجاع و تحت درمان قرار می گیرند.

تلاش برای پوشش 100 درصدی کودکان گلستانی در طرح غربالگری تنبلی چشم

کیانی با بیان اینکه 59 پایگاه برای اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم در گلستان وجود دارد، تصریح کرد: سال گذشته 80 درصد کودکان سه تا 6 ساله استان گلستان تحت پوشش طرح پیشگیری از تنبلی چشم قرار گرفتند.

وی از خرید تجهیزات بینایی سنجی در گلستان خبر داد و یادآور شد: هدف ما این است که با افزایش پایگاه های غربالگری، چشم ها و مراکز مثبت زندگی و خرید دستگاه های اپتومتری پوشش معاینه چشم در گلستان را به 100 درصد برسانیم.

مدیرکل بهزیستی استان گلستان فعالیت مراکز مثبت زیستی را برشمرد و افزود: این مراکز در مناطق محروم استان گلستان به منظور تسهیل در ارائه خدمات به مددجویان تحت پوشش، کاهش ترافیک و بهبود دسترسی ایجاد شده است.
انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.