رایزنی سعودی-آمریکایی درباره آتش بس در یمن

[ad_1]

دیپلمات‌های سعودی و آمریکایی بر لزوم ادامه تلاش‌های مشترک برای برقراری آتش‌بس و زمینه‌سازی برای پایان جنگ، صلح فراگیر و آغاز روند گفت‌وگوهای سیاسی در یمن تاکید کردند.

به گزارش ایسنا به نقل از رای الیوم، «محمد بن سعید الجابر» سفیر عربستان و ناظر برنامه بازسازی یمن روز دوشنبه در ریاض با مارتینا استرانگ، سفارت آمریکا در عربستان سعودی و کیتی وستلی، دیدار و گفت و گو کرد. سفارت آمریکا در عدن

خبرگزاری رسمی عربستان سعودی واس گزارش داد که در این دیدار همه طرف ها بر حمایت خود از شورای ریاست جمهوری یمن برای دستیابی به اهدافش تاکید کردند.

وی همچنین بر لزوم حفظ آتش بس برای یافتن راه حل سیاسی برای پایان دادن به جنگ یمن تاکید کرد و بر آمادگی برای گفت و گوی یمنی تاکید کرد.

سازمان ملل متحد اول آوریل اعلام کرد که طرف یمنی با آتش بس دو ماهه و توقف همه جانبه عملیات نظامی در یمن و همچنین بازگشایی فرودگاه صنعا به مقصدهای منطقه ای از پیش تعیین شده موافقت کرده است.

بر اساس بیانیه سازمان ملل متحد، در راستای آتش بس، اجازه ورود کشتی های حامل سوخت به بندر حدیده یمن از دیگر آتش بس های کنونی است.

پیش از این، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا در تماس تلفنی با رشاد العلیمی، رئیس جمهور یمن، از انتقال قدرت در یمن استقبال کرد و در مورد روند حمایت از آتش بس و اصلاحات گسترده گفت وگو کرد.

وزیر امور خارجه آمریکا همچنین در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: در تماس با العلیمی، رئیس شورای ریاست جمهوری یمن، به وی به خاطر سمت جدیدش تبریک گفتم و در مورد حفظ اقدامات مثبت در یمن از جمله حمایت از آتش بس دو ماهه گفتگو کردم. و اصلاحات گسترده.” .

بر اساس بیانیه وزارت امور خارجه، بلینکن در گفتگوی تلفنی با العالیمی از نشست مشترک دولت برکنار شده، پارلمان و شورای ریاست جمهوری یمن در عدن استقبال کرد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.