جریمه بکارگیری اتباع غیرمجاز پنج برابر دستمزد روزانه است

[ad_1]

ایسنا/ البرز مدیرکل تعاون، کار و تامین اجتماعی البرز گفت: سامانه دریافت گزارش اشتغال اتباع غیرمجاز برقرار است و جریمه اشتغال اتباع غیرمجاز پنج برابر حقوق روزانه و حدود 700 هزار نفر در روز است. .

به گزارش ایسنا، عبدالله دارایی در نشست با خبرنگاران که روز سه شنبه ششم اردیبهشت ماه در این اداره کل برگزار شد، افزود: فقرزدایی یکی از ماموریت های مهمی است که وزارت تعاون، کار و تامین اجتماعی نیز در حال انجام آن است. این ماموریت از طریق کارگروهی متشکل از سه وزارتخانه و امضای تفاهم نامه ها پیگیری خواهد شد. ادارات کل تعاونی نیز با استفاده از سامانه حمایتی نیازمندانی را که تحت پوشش هیچ نهاد حمایتی نیستند شناسایی و برای پیگیری نیازهای معیشتی معرفی می کنند.

وی ادامه داد: دومین و مهمترین ماموریتی که از سوی وزارت متبوع محول شده است، احراز صلاحیت استخدامی است که در سال های 1400 و قبل از آن انجام شده است و ما نیز آن ماموریت را انجام می دهیم.

این مقام مسئول تصریح کرد: سومین ماموریت افزایش 57 درصدی حقوق بود. در سال جدید دولت با موافقت نماینده کارگری کارفرما و دولت حقوق کارگران را منعقد کرد که بین کارگاه های کوچک و بزرگ اجرا شد. همچنین کمک های دولت به بنگاه های کوچک به گونه ای است که مطالبات آنها در قالب بسته ای است که توسط دولت در دست تدوین است و به زودی وضعیت بنگاه های اقتصادی را نیز شامل می شود.

وی با اشاره به آغاز هفته کار و کارگر گفت: از 14 تا 11 اردیبهشت ماه حمایت و ازدواج کارگران گران تمام می شود. در حالی که این عروسی باید در طول سال برگزار شود، یک انتظار خاص دیگر در این هفته وجود دارد.

دارایی با اشاره به برنامه های هفته کارگر تصریح کرد: تجدید وفاداری به شهدای کارگر، بازدید نماینده ولی فقیه از محیط های کارگری، حضور نماینده مجلس در جمع کارگران در این ها صورت گرفت. روزها. همچنین تیمی با همکاری استاندار تشکیل شد که در مناطق مختلف شهرستان ها به کارگران خدمات رسانی می کند.

وی ادامه داد: دهم اردیبهشت ماه جشنواره قدردانی از جایگاه کارگران و کارگروه های نمونه برگزار می شود. همچنین کارگروه نمونه البرز در ستاد ملی داریم که مورد تقدیر قرار خواهد گرفت.

وی محورهای اصلی این اداره کل را در حوزه تعاون، اشتغال و رفاه اجتماعی برشمرد و گفت: به فرموده مقام معظم رهبری واگذاری ماموریت های دولتی به مردم از طریق تعاون و سهم 25 درصدی تعاون در اقتصاد است. یکی از ماموریت های ما است و باید توسعه و ارتقا یابد.» سعی کنیم بین مردم همکاری کنیم.

دارایی افزود: تعاونی ها اشخاص حقوقی هستند که می توانند از تسهیلات دولتی استفاده کنند. بستر تعاون می تواند به افزایش اشتغال کمک کند. امسال تاکید بر تولید دانش بنیان و ایجاد اشتغال و تمرکز بیشتر بر تعاونی های دانش بنیان است. در این مسیر تعاونی های دانش بنیان باید گسترش یابد که این امر از طریق تعامل با گروه های مختلف امکان پذیر است.

وی اشتغالزایی را از دیگر محورهای مورد تاکید برشمرد و گفت: اشتغال نوک پیکان ماست. همه دستگاه ها باید در زمینه اشتغال و اشتغال زایی کمک کنند و برنامه ریزی و حمایت همه دستگاه ها مهم است. اما آنچه بر آن تاکید می شود، تکلیف است. گسترش مشاغل خانگی بر اساس مهارت ها و نقش ها می تواند به ایجاد شغل کمک کند. یکی از موضوعاتی که ما دنبال می کنیم مشاغل خانگی است و دولت زمان اخذ مجوز در این بخش را به سه روز کاهش داده است. می طلبد که دستگاه های خدمات رسان، سازمان ها، مساجد و محلات به این موضوع توجه کنند. ما باید بازارهای فروش را گسترش دهیم و این بخش را از هر نظر تقویت کنیم.

به گفته مدیرکل تعاون، کار و تامین اجتماعی البرز، در حوزه مددکاری اجتماعی بخشی از ماموریت توسط نهادهای حمایتی و بخشی در حوزه یارانه ای انجام می شود.

وی تاکید کرد: همه باید در حوزه تولید، اشتغال و دانش تمرکز کنیم. با کمک همه دستگاه ها باید از ظرفیت عظیمی که در استان داریم استفاده کنیم.

وی همچنین به بیشترین مطالبات در حوزه اشتغال اشاره کرد و گفت: کارجویان در معرفی کارجویان به خوبی عمل می کنند.

وی درباره رسیدگی به اختلافات کارگران و کارفرمایان گفت: البرز کمترین تخلف را در دیوان عدالت اداری دارد و از نظر رسیدگی به شکایات کارگران و کارفرمایان شرایط خوبی دارد.

وی در خصوص اشتغال اتباع غیرمجاز و افاغنه گفت: سامانه دریافت گزارش اتباع غیرمجاز وجود دارد و جریمه بکارگیری اتباع غیرمجاز 5 برابر روزمزد و حدود 700 هزار تومان است.

وی درباره نگرانی کارفرمایان از کاهش حقوق با افزایش 57 درصدی دستمزدها، گفت: کارفرمایان نباید نیروی کار خود را کاهش دهند. اما نکته مهم این است که کارفرمایان نگرانی های دیگری در مورد مطالبات خود دارند. بنابراین لازم است به سایر ملاحظات و نکات در مورد کارفرمایان توجه بیشتری داشته باشیم.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.