قیمت قطعات سردخانه و فن کندانسور سردخانه

معیارهای مختلفی برای تقسیمبندی انواع هواساز وجود دارد. برای محاسبه قیمت سردخانه باید عوامل مختلفی را بررسی نماییم تا بتوانیم محاسبه قیمت دقیقی برای سردخانه خود داشته باشیم که در اینجا قصد داریم این فاکتورهای تاثیرگذار را مقایسه نماییم.

فن سردخانه صنعتی

این نوع سردخانه ها برای انبار و ذخیره نمودن اقلام بسیار زیاد محصولات غذایی مورد استفاده قرار می گیرد و اکثر تحت مالکیت دولت می باشند که جهت تنظیم نمودن قیمت در زمان مناسب به بازار مصرف تزریق می گردد.

قیمت فن کندانسور سردخانه

لیست قیمت کمپرسور سردخانه در وبسایت دامون موجود است. بعنوان مثال کندانسور سردخانه با ظرفیت برودتی مشخص در شهر اهواز بزرگتر از کندانسور سردخانه با همان ظرفیت برودتی در شهر اردبیل خواهد بود.

مشخصات فنی سردخانه

خیس کردن سطح پوست و قرارگیری در مقابل باد، مثال سادهای از سرمایش تبخیری مستقیم است. برای مثال فاصله بین فینهای بالا صفری ۵/ سانتیمتر و زیر صفری ۸/ سانتیمتر میباشد.

فن سردخانه ای

مناسب برای تمام شرایط آب و هوایی ایران اعم از خشک، کویری، معتدل، شرجی و کوهستانی. سیستم «گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع» (Heating, Ventilating and Air Conditioning) یا به اختصار «اچ وی اس سی» (HVAC)، از مهمترین تاسیسات مکانیکی ساختمان است که به منظور ایجاد محیطی با دما و هوای مناسب مورد استفاده قرار میگیرد.

از مزایای فن سردخانه می توان به مصرف انرژی پایین و افتصادی بودن، انتقال هوا، عملکرد بسیار قدرتمند و هزینه راه اندازی مناسب و مقرون به صرفه اشاره کرد.

کنترل دما در این کولرها بر خلاف کولرهای گازی بسیار پایین و مصرف آب آنها بالا است. یونیتهای سردخانه آلپ با توجه به نوع مبرد و کندانسور نصب شده در دستگاه، به مدلهای کندانسورهای هوایی، تبخیری و آبی تقسیمبندی میشوند.

ظرفیت کولرهای گازی بدون داکت (رایجترین نوع کولرهای گازی مورد استفاده در ساختمانها)، معمولا بین 0.5 تا 2 تن تبرید است.

فروش فن سردخانه

ممکن است بر اساس مبرد مورد استفاده در آنها (گاز R22، R404A، R134a و یا …) و یا مکانیزم عملکردی شان (پیستونی، اسکرال، اسکرو و …) و یا منطقه ای که در آن سردخانه قرار است نصب شود این دسته بندی صورت پذیرد.

در سرمایش مبنی بر تهویه، کنترل حرارت و بهبود کیفیت هوای داخل ساختمان با صرف کمترین انرژی ممکن یا حتی بدون صرف انرژی (مانند ساختمان انرژی صفر) توسط روشهای طبیعی، مکانیکی یا ترکیبی از این دو روش انجام میگیرد.

تاسیسات تهویه: سیستمهایی که از روشهای طبیعی، مکانیکی یا ترکیبی از این دو روش به منظور تغییر یا جابجایی هوا در تمام فضاهای ساختمان جهت کنترل دما، خروج ترکیبی از رطوبت، بو، دود، گرما، غبار، باکتری یا کربن دی اکسید و جایگزینی آن با اکسیژن استفاده میکنند.

قیمت فن سردخانه ای

هر یک از این اجزا به منظور اجرای بخشی از فرآیندهای سیکل تبرید مورد استفاده قرار میگیرند. سردخانه جسد یک طبقه فقط ظرفیت نگهداری یک جسد را دارد و اغلب در غسال خانه و مساجد روستایی مورد استفاده قرار می گیرد .

چلم و سردخانه را

این سردخانه با داشتن تجهیزات مدرن قادر هستند زمان های طولانی، بدون ایجاد فساد یا متلاشی شدن جسد آن را حفظ نمایند.

به علاوه به دلیل محدود بودن پروتکل های ارتباطی معمولا خرید تجهیزات اضافی مورد نیاز OPTIONAL هزینه بر می باشد.

در برخی موارد فروشنده ها قصد فروش تجهیزات تبریدی سردخانه خود را دارند و آن را با نام “فروش سردخانه” درج می کنند که در این موارد فقط تجهیزات به فروش می روند و حتما باید هزینه جداگانه ای را بابت ساخت سردخانه و یا نصب ساندویچ پانل ها بپردازید. Th᠎is a​rticle h as been written wi th the  he​lp of GSA Co nt​ent Generator DE​MO.

پالتها یا قفسهبندیها باید از جنس فلزی یا پلاستیک فشرده و قابل شستشو باشند. فن کندانسور در سردخانه ها از نوع پروانه ای است زیرا در این محیط حجم زیادی از هوا باید جابه جا شود.

فن سردخانه سه فاز

موتور فن های سری FTP از (نوع فن با روتور بیرونی) بوده، که این موتورها دارای خصوصیاتی از قبیل راندمان بالا، ساختار فشرده و نصب راحت هستند.

سردخانه های جسد چند نوع دارند ؟ نوع ثابت را در داخل اتاقی که از مصالح ساختمانی ساخته شده است اجرا میکنند، که پس از نصب، جا به جا کردن آن به راحتی امکان ندارد و مصالح استفاده شده برای ساخت اتاق سردخانه دیگر قابلیت استفاده مجدد را ندارند.

تاسیسات سرمایشی به دو نوع سیستمهای مبتنی بر سیکل تبرید و سیستمهای مبتنی بر تهویه تقسیم میشوند. تاسیسات سرمایشی چگونه کار می کنند ؟

فن سردخانه ای زیلابگ

دلیل اینکه گروه صنعتی EIG از بیشترین آمار رضایتمندی در میان رقبا برخوردار است، این است که در ساخت محصولات خود نهایت دقت و کیفیت را به عمل می اورد.

گروه صنعتی EIG نیز از مواد پلیمری تزریقی به منظور عایق بندی صحیح و نقطه به نقطه در سردخانه جسد EIG تک کابین خود بهره برده است.

قیمت فن اواپراتور سردخانه

علاوه بر این اجزا، پمپهای مخصوص نیز برای به حرکت در آوردن مبرد درون سیستم به کار میروند. می دانیم که مواد غذایی و خوراکی را نمی توان برای مدت زمان طولانی نگهداری کرد.

قیمت فن سردخانه ای دمنده

به طور کلی، ظرفیت کولرهای گازی با توان کمپرسور آنها نمایش داده میشود. دیفراست عملی است که برای ذوب کردن برفک از آن استفاده میشود.

فن سردخانه خارجی

از سیستمهای تبرید متداول برای تهویه مطبوع ساختمان میتوان به تبرید تراکمی (کولر گازی، چیلر)، تبرید جذبی (چیلر) و تبرید تبخیری (کولر آبی) اشاره کرد.

اجزای چیلر کدام هستند؟ چیلر چگونه کار می کند ؟ کندانسور سردخانه همانند یک مبدل حرارتی عمل می کند و عملکرد آن به این صورت می باشد که با خنک کردن مبرد توسط آب یا هوا، مبرد را از فاز گاز به مایع تبدیل می کند.

در واقع کندانسور مجموعهای از فن و کویل است، که وظیفه آن چگالش گاز مبرد می باشد. اما در کندانسینگ یونیت آب خنک، آب و مبرد در دو لوله مجزا در خلاف جهت هم حرکت میکنند.

با وجود اینکه این پیش بینی ها کاملاً دقیق نیستند، اما می توانند ایده ای از اینکه لجستیک در سال های آتی چه چیزی را تجربه خواهد کرد، به ما ارائه کنند.

توجه : شایان ذکر است که دستگاه سردخانه بالای صفر با توجه به سیستم ان می تواند در بازه ۵ درجه بالای صفر تا ۵ درجه زیر صفر کار کند.

کمپرسور موتور اصلی سیستم سرمایشی یک سردخانه است که در ادامه با شغل اصلی این عضو مهم سیستم سرمایشی سردخانه بیشتر آشنا خواهید شد.

موتور کولر، پرهها را به حرکت در میآورد و هوای خنک را از طریق شبکه تاسیسات سرمایشی به درون ساختمان منتقل میکند.

به این ترتیب، آب با ورود به درون محفظه کولر و جذب توسط پوشال، با هوای خارج از محفظه برخورد کرده و شروع به تبخیر میکند.

مایع به دست آمده از درون کویلهای کندانسور عبور میکند تا به شیر انبساطی برسد. کندانسور و اواپراتور با عنوان کویلهای مبدل حرارتی نیز شناخته میشوند.

فیلترهای مورد استفاده نیز قادر به جذب بسیاری از آلایندههای هوایی نیستند. سرمایش تبخیری مستقیم: سادهترین و محبوبترین روش سرمایش تبخیری است که هوای خنک در اطراف آب در حال تبخیر را توسط فن به محیط مورد نظر انتقال میدهد.

تصویر زیر، فرآیند تبرید تبخیری در کولرهای آبی را به خوبی نمایش میدهد. در یکسری از موارد آب مورد نیاز برای خنک کردن کندانسور از منابعی مانند رودخانه ، دریا یا چاه استفاده می شود که البته می بایست شرایط زیست محیطی را در نظر گرفت ولی در روال عادی می بایست از وسیله ای به نام برج خنک کن برای خنک کاری آبی که در کندانسور گرم می شود استفاده کرد .

سردخانه جسد برای نگهداری فردی که فوت کرده است که در واقع این سردخانه صنعتی که به سردخانه مرده معروف است، یکی از مهم ترین تجهیزات مهم در آرامستان ها، مراکز پزشک قانونی، بیمارستان ها، کلینیک های درمانی است ومورد استفاده قرار میگیرد.

استفاده از فن آوری زنجیره بلوکی به عنوان یک پلتفرم واحد برای ردیابی محموله ها از ابتدا تا انتها با شفافیت؛ به این ترتیب، شرکت های حمل و نقل، بنادر، شرکت های لجستیک و کارگزاران برای به روزرسانی وضعیت خود، همگی از یک سایت واحد استفاده می کنند.

به این ترتیب، انواع مختلف این کولرها میتوانند فضاهایی با مساحت 14 تا 140 متر مربع را به خوبی خنک کنند.

کمپرسور سردخانه با کاربرد زیر صفر در رنج دمایی تا ۴۵- دارای ویژگی های خاص تری نسبت به موتور سردخانه بالای صفر بوده و در نتیجه در توان برابر دارای قیمت بالاتری است.

این فرآیند تا رسیدن دمای هوای اتاق به میزان تنظیم شده توسط ترموستات ادامه مییابد. در صورت وجود رطوبت بالا، عملکرد کولرهای آبی به طور قابل توجهی کاهش مییابد.

این فرآیند، باعث آزاد شدن مقدار قابل توجهی از حرارت و کاهش بسیار زیاد دمای سیستم میشود. از انواع کولرهای گازی میتوان به سیستم اسپلیت مرکزی، بدون داکت هوا (مینی اسپلیت)، پنجرهای، قابل حمل و هیبریدی اشاره کرد.

در شروع معرفی لوازم سردخانه از کمپرسور که یکی از مهم ترین قطعات به کار رفته در یک سیستم سرمایشی است اشاره می کنیم. This  da ta has been g enerat᠎ed ​by GSA C onte nt  Gener ator DE​MO .

این قطعه از لوازم جدایی ناپذیر سیستم سردخانه محسوب می شود. این سیستم از چهار بخش اصلی شامل مخزن جذب، ژنراتور، کندانسور و اواپراتور تشکیل میشود. Th​is h as be​en c reated wi​th the he lp of GSA Con tent Gener​ator DEMO .

رعایت یک سری نکات در خرید وفروش کندانسور الزامی می باشد . جهت دریافت اطلاعات فنی بیشتر در زمینه کندانسور های سردخانه و استعلام قیمت آن به شما پیشنهاد میکنیم به صفحه قیمت کندانسور سردخانه مراجعه نمایید.

قیمت یخچال سردخانه جسد چقدر است؟ مشخصات فنی سردخانه جسد چیست؟ از انواع دیگر سردخانه جسد می توان به سردخانه ۹ کابین یا سردخانه جسد ۱۲ کابین و سردخانه مرکزی اشاره نمود که مخصوص بیمارستان های بزرگ می باشند .

سردکن یا «چیلر» (Chiller)، یکی دیگر از دستگاههای مورد استفاده در تاسیسات سرمایشی است که به منظور تهویه مطبوع ساختمانها و خنک کردن قطعات، ماشین آلات، آب تاسیسات بهداشتی، قالب های صنعتی، غذا و نوشیدنیها مورد استفاده قرار میگیرد.

کولرهای آبی از ارزانترین تاسیسات سرمایشی موجود هستند که در تهویه و خنک کردن هوای ساختمانهای مسکونی، ساختمانهای اداری، آشپزخانههای تجاری، کارخانههای بزرگ، انبارهای بزرگ، مراکز فروشگاهی، مجموعههای ورزشی سرپوشیده، گلخانهها، رستورانها، هتلها و فضاهای زیرزمینی کاربرد دارند.

به عنوان مثال، چیلرهای آب خنک معمولا طول عمر بیشتر و عملکرد بهتری نسبت به چیلرهای هوا خنک دارند. در ادامه به معرفی این تجهیزات، اجزا، نحوه عملکرد و ویژگیهای آنها میپردازیم.

گاهی با دفنکردن بعضی از محصولات غذایی در زیر خاک یا حتی انبارکردن این محصولات در سردابهها و استفاده از سرمای برف و یخ هایی که در طبیعت یافت میشد از کارهایی بود که در این رابطه میتوان به آنها اشاره کرد.

ورق های گالوانیزه دارای پوشش رنگ استاتیک بوده بنابراین کاملا ضد زنگ و ضد پوسیدگی خواهند بود. در ساخت سردخانه های کوچک از مبردهای فریونی استفاده می شود.

در طول مقاله نیز، سیستمهای دیگر را مورد بررسی قرار میدهیم. «هواساز» (Air Handler)، یکی از مهمترین بخشهای تاسیسات سرمایشی و به طور کلی سیستمهای حراتی و برودتی است که به منظور تنظیم بارهای حرارتی/برودتی، تمیزی هوا، رطوبت و دیگر پارامترهای موثر بر تهیه مطبوع مورد استفاده قرار میگیرد.

کولر گازی یا «تهویه کننده هوای اسپلیت» (Split Air Conditioner)، یکی از محبوبترین دستگاههای مورد استفاده در تاسیسات سرمایشی و گرمایشی ساختمان است.

مقادیر دما و رطوبت درج شده در جدول زیر به نحوی است که به خواص ظاهری و شیمیایی و طعم میوه آسیبی وارد نشود.

البته در صورت نیاز به کاهش بیشتر دما میتوان از مبردهای دیگری نظیر لیتیوم بروماید، آمونیاک یا اتیلن گلیکول استفاده کرد.

این جدایش با بخار شدن آب و ته نشین شدن لیتیوم بروماید صورت میگیرد. پانلها به صورت نر و مادگی ساخته میشوند که باعث سادگی در اتصال و نصب میشود.

در مورد ظاهر اواپراتورهای سردخانه زیر صفری و بالای صفری اختلافی وجود ندارد و تنها اختلاف موجود فاصله بین فینهای کویل اواپراتور میباشد.

در سردخانه ها عمل سرد کردن به طور پیوسته و متوالی انجام می گیرد. یکی دیگر از کاربردهای این سردخانه ها، استفاده از آن ها به عنوان رطوبت گیر است.

فرادرس، چند فیلم آموزشی جامع را در زمینه یادگیری این دروس تهیه کرده است. این اصول در رشتههای مهندسی طی درسهای ترمودینامیک 1، ترمودینامیک 2 و ترمودینامیک پیشرفته تدریس میشوند.

سیستمهای تبرید تراکمی از چهار جز اصلی کمپرسور، کندانسور، اواپراتور و شیر انبساطی تشکیل میشوند. چیلرها بر اساس یکی از سیستمهای تبرید تراکمی یا تبرید جذبی کار میکنند.

در بخشهای قبلی، سیکل تبرید تراکمی را توضیح دادیم. در نتیجه این قطعه میزان سوپرهیت شدن گاز خروجی از اواپراتور را کنترل می کند.

افزایش دمای ترکیب آب و لیتیوم بروماید، جدا شدن این دو ماده از یکدیگر را در پی دارد. سرمایش تبخیری غیر مستقیم: سیستمی که به سرمایش تبخیری مستقیم شباهت دارد.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.