زیباترین نوع صبر؛ صبر گناه است

[ad_1]

ایسنا/ قم استاد حوزه علمیه خاطرنشان کرد: در روایتی از حضرت علی (ع) برای صبر، انواع مختلفی بیان شده است که عبارتند از: صبر در طاعت، صبر در مصیبت و صبر در معصیت که هر کدام اقتضایی دارند. صبر در گناه است زیرا انسان می تواند مرتکب گناه شود، اما به دلیل دستور خداوند که خداوند شیرینی و لذت را در انسان به خاطر دوری از گناه قرار می دهد، انجام نمی دهد.

حجت الاسلام سید حسین مومنی در مراسم شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان در جمع زائران مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه در روایتی از حضرت علی (ع) برای صبر، اقسام صبر بیان شده است. در طاعت، صبر در مصیبت و صبر در گناه. هر کدام مقتضیات خود را دارد، گفت: در روایت است که صبر در همه این موارد زیباست، اما زیباترین نوع صبر در معصیت است، زیرا انسان می تواند مرتکب گناه شود اما برای رضای خدا مرتکب آن نمی شود.

وی ادامه داد: بلاها و بلاهایی بر سر راه انسان قرار می گیرد که انسان باید در برابر این مصائب صبور باشد چرا که از طریق این مصائب برکاتی از جانب خداوند بر انسان نازل می شود که قابل وصف نیست.

استاد حوزه علمیه قم افزود: باید در برابر مصائب و بلاهایی که ما را احاطه کرده است صبور باشیم و این مصائب و مصائب نباید انسان را از مسیر عبادت منحرف کند.

مومنی در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه امام رضا (ع) برای ما به معنای کلمه امام بوده است، اظهار داشت: دوست و همراهی است که مانند پدری مهربان بر ما گریه می کند و برای انسان برادر و مانند مادر است. به طفل کوچکی گفت: در همه مصیبت ها و گرفتاری ها به امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف پناه ببریم، همه گرفتاری های ما این است که امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف را یاد نکنیم.

وی در پایان تاکید کرد: باید برای فرج بسیار دعا کنیم، خیر یعنی امام و خیر واقعی در زمان ما امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.