انفعال شورای امنیت رژیم اسرائیل را تشویق کرد تا به جنایات خود علیه فلسطینیان ادامه دهد.

[ad_1]

سفیر و نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل متحد در نشست روز دوشنبه شورای امنیت در خصوص حوادث فلسطین با انتقاد از سکوت و انفعال شورای امنیت در قبال جنایات رژیم اسرائیل علیه مردم فلسطین گفت: در حالی که شورای امنیت همچنان در حال انفعال و سکوت است. در مقابل این جنایات، حقوق فلسطینیان محقق نخواهد شد.

به گزارش ایسنا، مجید تخت روانچی گفت: ادامه مواضع کنونی شورای امنیت تنها باعث تشویق و ترغیب رژیم اسرائیل به ادامه اشغالگری و جنایات خود علیه مردم مظلوم فلسطین شده است.

وی گفت: جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین کاملاً مستند و غیرقابل انکار است. آنها طبق قوانین بین المللی جنایات جنگی تلقی می شوند و عاملان چنین جنایاتی باید بدون تأخیر بیشتر به دست عدالت سپرده شوند. شورای امنیت باید به تعهدات خود بر اساس منشور برای حفظ صلح و امنیت بین المللی عمل کند و اسرائیل را با تمام ابزارهای قانونی که در اختیار دارد، پاسخگو بداند. شورای امنیت همچنین باید تضمین کند که جنایات جنگی نادیده گرفته نمی شود.

روانچی با اشاره به جنایات اخیر رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی فلسطین، گفت: با ادامه سیاست های نژادپرستانه و جنایات وحشیانه اسرائیل علیه مردم فلسطین بدون هیچ پاسخی از سوی این رژیم، اوضاع در سرزمین های اشغالی بدتر شده است.

وی ادامه داد: رژیم اسرائیل جنایات خود را در برابر چشمان جامعه جهانی مرتکب شده و به خوبی می داند که هیچ عواقبی نخواهد داشت.

نماینده دائم کشورمان با اشاره به تجاوزات وحشیانه رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی گفت: جمهوری اسلامی ایران تجاوزات اخیر نیروهای اشغالگر و شهرک نشینان افراطی اسرائیل به مسجد الاقصی را نقض کرد. ماه مبارک رمضان. ، احساسات مسلمانان سراسر جهان را برانگیخت، شدیدا محکوم می کند.
وی گفت: در نتیجه حملات اخیر نیروهای اشغالگر اسرائیل به مسجد الاقصی بیش از 200 فلسطینی مجروح و صدها نفر بازداشت شدند.

سفیر ایران در سازمان ملل متحد با هشدار نسبت به عواقب هرگونه هتک حرمت مقدسات مسلمانان، گفت: هرگونه هتک حرمت به مقدسات مسلمانان و جریحه دار کردن احساسات مسلمانان جهان منفور است و نباید آن را تحمل کرد.

وی افزود: روند نگران کننده کنونی باید فوراً و با جدیت رسیدگی شود. برای جلوگیری از یک فاجعه با پیامدهای گسترده، وضعیت تاریخی و قانونی این مکان مقدس باید توسط قوانین بین المللی محافظت شود. ما از جامعه جهانی می خواهیم که اقدامات پیشگیرانه لازم را برای حفاظت از مسجد الاقصی، از جمله میراث فرهنگی آن، در برابر حملات نیروهای اشغالگر اسرائیل و شهرک نشینان افراطی اتخاذ کند.

نماینده دائم ایران در ایران با اشاره به گزارش های سازمان ملل گفت: گزارش های سازمان ملل حاکی از آن است که رژیم اسرائیل در سه ماهه نخست سال 2022 سیاست های ظالمانه و توسعه طلبانه و اقدامات جنایتکارانه غیرقانونی خود را در اراضی اشغالی فلسطین و کشتار مردم بی گناه از جمله زنان دنبال کرده است. و بچه ها مصادره، مصادره و تخریب دارایی های مردم فلسطین و تخلیه منازل آنها به زور ادامه یافت. علاوه بر این، محاصره غیرانسانی غزه به عنوان مجازات دسته جمعی علیه مردم بی گناه غزه ادامه دارد. این جنایت علیه بشریت نقض کلیه قوانین و موازین بین المللی و تهدیدی جدی برای صلح و امنیت بین المللی است.

روانچی همچنین به فعالیت های بی ثبات کننده اسرائیل در منطقه اشاره کرد و گفت: رژیم اسرائیل با تهدید آشکار به استفاده از زور علیه سایر کشورهای منطقه، حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه را نقض می کند. منطقه.

نماینده ایران گفت: مناقشه فلسطین تنها در صورتی قابل حل است که اشغالگری پایان یابد و حقوق مسلم مردم فلسطین به طور کامل به رسمیت شناخته و حمایت شود و در نتیجه حاکمیت مردم فلسطین بر اراضی اشغالی احیا شود.

در نهایت سفیر و نماینده دائم کشورمان در پاسخ به اتهامات بی اساس نماینده رژیم صهیونیستی علیه ایران در جلسه فوق، اظهار داشتند که نماینده رژیم اسرائیل امروز با استفاده از اکاذیب و دروغ، ادعاهای نادرستی علیه کشورم مطرح کرده است. سوء استفاده از تریبون شورای امنیت این ادعاهای بی اساس تنها به قصد انحراف توجه از تجاوزات مستمر رژیم اسرائیل به فلسطین و کشورهای منطقه است. این اقدامی بیهوده است زیرا جامعه جهانی به خوبی از دروغ و فریب اسرائیل آگاه است.
انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.