لوازم خانگی، بیشترین کالای قاچاق کشف شد

[ad_1]

بر اساس اعلام سازمان دفاع از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، در سال 1400 بیشترین کالای قاچاق کشف شده، لوازم خانگی، لوازم آرایشی و بهداشتی و انواع لاستیک خودرو بوده است.

به گزارش ایسنا، در سال گذشته 517 هزار و 298 مورد بازرسی برای برخورد با عرضه، نگهداری و فروش کالای قاچاق در سراسر کشور انجام شد و در نتیجه 8 هزار و 528 فقره پرونده به ارزش بیش از 3 هزار و 500 میلیارد تومان کالای قاچاق تشکیل شد.

همچنین بر اساس این گزارش، بیشترین کالای قاچاق شامل لوازم خانگی، لوازم آرایشی و بهداشتی و انواع لاستیک خودرو بوده است.

این مقام مسئول بیان کرد: خوشبختانه ورود و خروج کالاهای قاچاق در سال گذشته نسبت به سال 1399 روند کاهشی داشته است، هرچند با وجود شرایط کشور و مشکلاتی که وجود داشت، قاچاق کالا می تواند چندین برابر نرخ فعلی باشد. .

گفتنی است واردات لوازم خانگی از سال 1397 به کشور ممنوع شده است اما مشاهدات میدانی حکایت از وفور کالای قاچاق در بازار دارد. به گفته مسئولان از جمله ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، یکی از چالش های تاکنون در برخورد با قاچاق این بوده است که ارائه خدمات به کالاهای قاچاق به آنها امنیت داده است و در این شرایط مردم بین کالاهایی که قانوناً هستند تفاوت قائل می شوند. وارداتی است و کالای قاچاق را نمی بینید. اما این موضوع با جرم انگاری ارائه خدمات به کالاهای قاچاق در قانون جدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز تغییر کرد.

چگونه شکایت کنیم؟

شایان ذکر است افراد می توانند با مراجعه به دفاتر خبری سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان ها و شهرستان های تابعه و یا با شماره تلفن (124) پورتال سازمان حمایت به نشانی www.cppo.ir شکایت خود را مطرح کنند. ، وب سایت (124.ir ) و اپلیکیشن شکایت.

بر اساس قانون نظام صنفی، گران فروشی، کم فروشی، کلاهبرداری، احتکار، تامین خارج از شبکه، عدم اجرای ضوابط قیمت گذاری و توزیع، بیع اجباری، عدم درج قیمت و عدم صدور فاکتور از مهمترین تخلفات اتحادیه است.

همچنین طبق قانون صنفی، درآمدهای حاصل از جرایم دریافتی باید پس از تامین اعتبار شارژ مالی هنر به حساب خزانه و معادل آن در بودجه سنواتی و توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت واریز شود. این قانون به طور یکسان برای سازمان تعزیرات حکومتی. اتاق اصناف ایران و وزارت صنعت، معدن و تجارت برای اجرای این قانون تعیین می شوند اما اتاق اصناف بارها از عدم ابلاغ این قانون بودجه گلایه کرده است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.