شب های قدر بهترین زمان برای ارتباط با حضرت ولی عصر (عج) است.ایسنا/ گیلان دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با بیان اینکه در سفره ماه مبارک رمضان هر چه بخواهیم وجود دارد، تصریح کرد: شب های قدر شب های ولی الله است که این لحظه ارتباط دقیق تر، بهتر و با فضیلت تر با ولی امر بهره مندی از دعای این وجود شیرین است.

آیت الله رضا رمضانی در مراسم شب شهادت امیرالمومنین علی (ع) و میلاد دوباره در شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان که در مسجد هاشمی رشت برگزار شد، گفت: ببخشید. ما

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به اینکه شب قدر یکی از شب هایی است که ظرفیت انسان را بالا می برد، افزود: شب قدر یک ضیافت الهی است که ما به آن دعوت شده ایم و از فرشتگان میزبانی می کنیم. به خدا

وی با اشاره به اینکه در ماه مبارک رمضان خواه ناخواه ما را به ضیافت الهی می برند، خاطرنشان کرد: هر کدام به اندازه خود از سفره این ضیافت بهره می برند و استفاده می کنند.

آیت الله رمضانی با بیان اینکه نگاه ما به خودمان باید دقیق باشد و سطحی نباشد، گفت: باید معرفت خود را افزایش دهیم زیرا مانعی از جانب خداوند وجود ندارد، اما باید موانعی را که از سوی ما وجود دارد، برداریم.

وی با بیان اینکه در شب های قدر ابتدا باید از کسانی که حق پس دادن ما را دارند طلب بخشش کنیم و سپس از خداوند طلب مغفرت کنیم، تاکید کرد: و ما غایب هستیم.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری افزود: «غفران الهی» این تهمت ها و غیبت ها را پاک نمی کند و این موانع نمی گذارد جلو برویم.

وی با اشاره به اینکه باید از نگاه سطحی و رایج به خود و دین فاصله بگیریم و به باطن توجه کنیم، تاکید کرد: خیلی ها ظاهراً دل بسته اند، اما نذر و دعایی که معرفت سطحی دارد عمیق نیست.

آیت الله رمضانی عوامل اصلی خداباوری را در سه مورد «علم»، «تقوا و تزکیه نفس» و «اخلاص» دانست و افزود: موانع خداپرستی سه مورد «جهل»، «رذایل و رذایل» و «شرک» است. “.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) ادامه داد: برخی عوامل دیگر خداپرستی مانند ذکر، عبادت، توسل و خدمت به دیگران را نیز مطرح می کنند، در حالی که همه این موارد مشمول همین سه عامل است.

وی انواع علم را «علم حسی»، «علم عقلی» و «علم قلبی» عنوان کرد و گفت: هرکس به دلایلی از خدا می داند و بهترین معرفت، علم قلبی است.

آیت الله رمضانی با بیان اینکه در سفره ماه مبارک رمضان هر چه بخواهیم وجود دارد، تصریح کرد: شب های قدر شب های ولی الله است یعنی دقیق ترین، بهترین و با فضیلت ترین زمان برای ارتباط با آن. امام زمان (عج) بهره ببریم.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه برای رسیدن به ایمان به خدا باید خود را عبد دید و خودمحور نبود، گفت: آن که خود محور باشد خدا نمی شود. ترسیدن؛ آن که مدعی است خرید نمی کند، اما بی ادعا در شب های قدر خریده می شود.

وی با تاکید بر اینکه معرفت قلبی زندگی انسان را به زندگی مومنانه همراه با خرد و عشق تبدیل می کند، افزود: باید محبتی را که در وجودمان نهاده شده حفظ کنیم.

آیت الله رمضانی با اشاره به اینکه برای پیروزی خداباوری باید در عرصه بزرگ مبارزه و مبارزه قرار بگیریم، تصریح کرد: باید خودخواهی را کنار بگذاریم. جمع خودخواهی و تقوا ممکن نیست.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با بیان اینکه در شب های قدر همه باید جلو بیایند و با خدا به زبان حق صحبت کنند، گفت: این کار را انجام دهید.

وی با اشاره به داستان حضرت یونس (ع) و اینکه گریه و دعا و تسبیح این پیامبر او را از دهان نهنگ نجات داد، گفت: آنچه در نزد خداوند ارزشمند و خریدار است، کفر است.

آیت الله رمضانی با بیان اینکه همه مال دنیا فتنه و وسوسه است، تاکید کرد: در آخرت هیچ عنوان، ثروت، رفیق و دوستی با انسان نیست.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه زندان دنیایی با ضمانت آزادی دارد اما در آخرت هیچ کمکی به انسان نمی کند، گفت: در آخرت فقط خداوند متعال انسان را یاری می کند و با آن برخورد می کند. ما با افکار خودمان

انتهای پیامSource link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.