درباره ی سیستم چیلر ( جذبی و تراکمی ) بیشتر بدانیم فرم دما

در حال حاضر این ترموستات با منوی فارسی در بازار موجود می باشد و با مانیتور کامل شرایط دمایی و کنترل دقیق آن شرایط مطلوبی را برای دمای محیط و دستگاه فراهم می اورد.

چیلر فن کویل دیواری

همچنین از آنها به عنوان پر کاربرد ترین دستگاه سرمایشی در صنعت به کار گرفته می شوند. مبرد های سری 400 با عنوان دسته بندی zeotropic شناخته میشوند که شامل مخلوطی از چند مبرد با فشار بخار های مختلف در دمای یکسان هستند؛ ترکیب این مبرد در حالت گازی متفاوت از ترکیب مبرد در حالت مایع میباشد.

همانطور که میدانید سیستم های تهویه مطبوع انواع مختلفی دارند که در مقاله ی انواع سیستم های تهویه مطبوع ساختمانی مهم ترین و پرکاربرد ترین آنها را معرفی کردیم.

چیلر فن کویل سقفی

عوامل مختلفی مانند: شرایط آب و هوایی ، قیمت انرژی ، قیمت دستگاه ، عمر مفید تجهیزات ، ابعاد دستگاه ، تجهیزات پیرامونی ، هزینه نصب ، هزینه بیمه و مالیات از عوامل محدود کننده در این زمینه می باشد.

قیمت فن کندانسور چیلر

متاسفانه در مواردی دیده می شود که یونیت خارج از ساختمان دستگاهی مثل داکت اسپلیت را بر روی بام و در فاصله ای بسیار دورتر از یونیت داخلی و بدون توجه به مسئله افت راندمان، نصب می کنند که نتیجه آن افزایش مصرف برق دستگاه خواهد بود.

در فصل های گرم نیز آب سرد به وسیله چیلر یا مینی چیلر تأمین می شود که درون لوله های کویل به گردش در میاید و محیط اطراف خود را خنک می کند.

در سیستم فن کویل، آب سرد و گرم درون کویل ها عبور داده می شود و به همین خاطر باعث توزیع هوای مطبوع از طریق فن صورت می گیرد.

در این نوع چیلر با جذب گرما آب تبخیر شده و دمای آب کویل کاهش می فن المانی چیلر یابد. سیستم و چگونگی کارکرد این دستگاه به گونه ای است که با استفاده از فرایند تراکم بخار و انتقال و حذف گرما از آب سبب خنک شدن هوای محیط می شود.

چیلر یا فن کویل

در پایان بگذارید دستگاه به مدت 30 دقیقه کار کند. پس از ورود مبرد به سیستم به دلیل کاهش فشار ناگهانی به سرعت تبخیر شده و ایجاد برودت می کند.

به همین دلیل توصیه می کنیم که با شرکت های فعال د با سابقه در صنعت تهویه مشاوره کنید. 1.تعمیرکاران مجموعه ما با همراه داشتن مدرک فنی حرفه ای و حدود 20 سال سابقه حرفه ای در امر تعمیرات چیلر.

چیلر موتورخانه

2.تمامی تعمیرکاران مجموعه تهران تعمیرگاه از مراجع ذیصلاح تأییدیه سلامت رفتاری دارند. تخصص مجموعه ما در تعمیر و سرویس انواع چیلر، از جمله چیلر های گازی و تراکمی صنعتی خانگی و…

فن سه فاز چیلر

3.هزینه های سرویس و تعمیر ما به نرخ مصوب اتحادیه میباشد. تعمیرکاران و سرویسکاران ما همه روزه و در سراسر تهران و بصورت شبانه روزی آماده خدمات رسانی به شما می باشد.

چیلر و فن کویل ابارا

اما از آنجایی که فن کویل ها نیز در برند های متفاوت داخلی و خارجی تولید میشود در این مطلب منحصرا در مورد فن کویل ایتالیایی صحبت خواهیم کرد و اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار می دهیم.

برای آشنایی عمیق تر شما عزیزان با این وسیله ی سرمایشی، در این قسمت به بررسی تفاوت کولر آبی و چیلر می پردازیم.

استفاده از کندانسور آبی در چیلر سانتریفیوژ، راندمان بالاتری به همراه دارد. در شکل نحوه عملکرد سیکل تبرید جذبی از روش شعله مستقیم استفاده شده است.

مدل مذکور به دو دسته دو اثره با تغذیه بخار و دو اثره با شعله مستقیم طبقه بندی می شود.

هرگز کپسول ماده مبرد را با شعله یا مشعل گاز دستی گرم نکنید. اگر خانه ی بزرگی دارید به سیستمی نیاز دارید که تمامی فضای خانه را خنک و یا گرم نماید. Post has been c᠎re​at᠎ed wi th G​SA C ontent G᠎enerat or DE​MO​.

بیشتر در فروشگاه ها و مکان هایی که نیاز به تولید حجم بالایی از هوای گرم یا سرد وجود دارد مورد استفاده قرار می گیرند. ᠎This a rt ic​le has  been c᠎re ated ​wi th the ᠎help of GSA Content G ener ator DEMO .

چیلر فن کویل چیست

چیلر تراکمی یکپارچه با هدف تأمین آب خنک مورد نیاز برای ساختمان ها طراحی شده است و در قالب یک سیستم یکنواخت سرمایشی و گرمایشی عمل می کند.

فن کویل و چیلر

برند فرانسوی ایرول یکی از بهترین برندهای فن کویل در دنیا است که زیباترین فن کویل های دنیا را نیز تولید می کند.

چیلر فن کویل

فن کوئل، دستگاهی است که از طریق پرتاب باد بوسیله بلور و عبور آن از کوئل آبگرم و آب سرد سرمایش و گرمایش محیط را تامین می کند.

خرید فن چیلر

برای توضیح بیشتر باید گفت که کمپرسور های اسکرو در چهار مرحله بارگذاری می شوند؛ یعنی در مرحله اول کمپرسور از ۲۵ درصد توان خود، در مرحله دوم از ۵۰ درصد، مرحله سوم از ۷۵ درصد و در مرحله آخر از ۱۰۰ درصد توان خود استفاده می کنند.

پس از انجام عمل پمپ دان کمپرسور دستگاه را خاموش کنید در این حالت چون فشار درون کپسول از فشار سیستم بیشتر می باشد عمل شارژ گاز خود به خود انجام خواهد شد.

مینی چیلر فن کویل

هنگامیکه فشار درون کپسول با فشار سیستم یکسان گردید عمل پمپ دان را تکرار کنید تا شارژ گاز سیستم کامل گردد.

اگر کپسول حاوی گاز مبرد فاقد شیرهای مایع و گاز می باشد (در مورد کپسول هائی که دارای شیرهای مجزا شارژ گاز و شارژ مایع می باشند شیر حالت گاز را باز کنید ) در حالیکه کپسول به صورت ایستاده قرار گرفته است شیر روی آن و شیر شارژ گاز در مدار مایع را باز نموده اجازه دهید گاز مبرد وارد سیستم شود تا فشار دورن سیستم به 50 پوند بر اینچ مربع برسد.

پس از آماده نمودن دستگاه کپسول حاوی ماده مبرد را در حالت ایستاده قرار داده و شلنگ گیج مانیفولد را به شیر مکش و کپسول مبرد متصل نموده و مطابق روش قبلی شیلنگ ها را هواگیری کنید.

شیر سرویس کندانسور : در زمان سرویس و تعمیر و یا زمانی که قرار است دستگاه به مدت طولانی خاموش باشد از این شیر برای جلوگیری از خروج مبرد از کندانسور استفاده می شود.

تهران تعمیرگاه آماده عقد قرارداد با ارگان ها ، شرکت ها ، برج های مسکونی ، تجاری و اداری جهت تعمیر و نگهداری می باشد.

این دسته از وسایل سرمایشی شرایطی را فراهم می سازند که امکان کنترل مجزای قسمت های مختلف محیط میسر باشد.

شارژ گاز انواع چیلرهای آبی در خط مونتاژ چیلر که در کارخانه راه اندازی می شوند. شارژ گاز چیلر، به منظور انجام عمل شارژ گاز به سیستم سردکننده انواع چیلرهای آبی و هوائی می باشد.

لذا هنگام شارژ گاز به چیلرهای آبی حتما باید پمپ های آب اواپراتور و کندانسور در حال کار باشند. چیلر تراکمی کیاتهویه پارس در ظرفیت های سرمایش از 3 تا 540 تن و کمپرسور از 1 تا 4 وجود دارد.

با توجه به ظرفیت کمپرسور مورد استفاده در این محصول میتوان این سیستم را برای سرمایش واحدهایی با مساحت بیش ۲۰۰ متر مربع نیز به کار برد.

چیلر های خانگی در سرمایش محیط بسیار قدرتمند عمل میکنند و بسته به ظرفیت دستگاه، استفاده از یک چیلر خانگی برای خنکسازی محیطهای بالاتر از صد و پنجاه متر مربع کاملاً مناسب است.

کارآیی موثر و کارکرد مطلوب دستگاه های سرد کننده، بستگی به میزان دقیق شارژ گاز دارد و این کار باید به نحو صحیح و با نهایت دقت انجام شود.

شارژ گاز چیلر به دستگاه هایی که در وضعیت کار بوده و به دلیل نشت گاز، کمبود ماده مبرد پیدا کرده اند همچنین در سیستم های کوچک سرد کننده به روش زیر و از طریق شیر مکش کمپرسور انجام می شود.

به دلیل ابعاد کوچک و مصرف پایین انرژی در صنایع شیمیایی، صنایع غذایی ، دارویی و صنایع بهداشتی و بسیاری از صنایع دیگر به کار می روند.

اگر رسوب زیاد انباشته شود، سیستم تهویه چیلر فشار عملیاتی بیشتری را وارد خواهد کرد که منجر به افزایش مصرف انرژی چیلر میشود.

معمولاً در ساختمان های مسکونی، مینی چیلر در تراس یا بالکن نصب می شود، به این دلیل که طول لوله کشی فن کویل کاهش یابد.

شارژ گاز انواع چیلرهائی که تعمیرات اساسی شده است یا به دلیل نشتی کمبود ماده مبرد داشته و لازم است مقداری شارژ گاز شوند.

چیلر را می توان با فریون به صورت مایع یا گاز از نقاط مختلف شارژ گاز کرد؛ طریق ساده و عملی شارژ توسط فریون مایع می باشد که به طریق کلی زیر انجام می گیرد.

به عبارت ساده تر این سیستم، با تولید آب خنک و گردش آن در هواساز ها و فن کویل ها ، موجب ایجاد هوای مطبوع در ساختمان می شود.

شرکت سرماپویش تولید کننده انواع فن کویل در ایران است . فن کویل زمینی : از فن کویل های زمینی اغلب در فضاهایی که تعمیرات آسان و خرابی های کمی پیش خواهد آمد ، استفاده می شود .

در صورتی که می توانید از خرید در فصل اوج اجتناب کنید این تابستان در اکثر نقاط استرالیا تابستان است، اما اگر در منطقه سردتر هستید، می توانید زمستان نیز باشد.

تکنیسن ها معمولا از شفاف بودن سایت گلاس جهت میزان شارژ گاز استفاده میکنند اما در این مبرد ها همیشه حباب کمی در حالت شارژ کامل هم رویت میشود.

باید توجه داشته باشیم میزان دقیق شارژ گاز مبرد باید به وسیله سوپریت اندازه گیری سوپرهیت تعیین گردد. کندانسور عملیات خنککاری را به وسیله تبدیل مبرد از حالت گاز به حالت مایع انجام می دهد.

به وسیله شلنگ شیر کپسول مبرد را به به شیر شارژینگ متصل نموده و هوای داخل لوله را تخلیه کرده (شیر کپسول را باز کرده و مهره کله قندی شیر شارژینگ را باز کرده و پس از خروج هوا دوباره ببندید) و درجه تنظیم ترموستات را پایین بیاورید و کمپرسور را روشن می کنیم و بهتر است جهت شارژ شیر سولونویید را برق دار کرده و شیر شارژ گاز را اندکی باز کنید.

شارژ گاز انواع چیلرهای هوایی که در محل نصب لوله کشی و راه اندازی می شوند. اتصال لوله های مکش و رانش پمپها باید با لرزه گیر و اتصالات انبساطی انجام شود.

هزینه های تهیه و نصب شیرهای کنترل سه راهه اغلب بیشتر از شیرهای کنترل دوراهه است . در این روش شارژ گاز از مدار مایع و از طریق شیر شارژ گاز انجام می شود (شیر شارژ گاز در چیلرها یا بین سرویس والو و فیلتر درایر قرار گرفته است یا مستقیما روی فیلتر درایر نصب شده است).

در این وضعیت شیر برقی مدار مایع را به برق وصل کرده و سرویس والو را در حالت بسته قرار داده و کمپرسور دستگاه را روشن کنید تا دستگاه پمپ دان (Pump Down) شود.

این روش هنگامی انجام می شود که دستگاه با پمپ واکیوم کاملا تخلیه شده و آماده شارژ گاز می باشد، در این روش میتوان مقدار زیادی مبرد را در زمان کوتاهی وارد سیستم نمود.

پس از اینکه مقداری ماده مبرد به سیستم شارژ شد فشار دورن دستگاه و کپسول مبرد یکسان شده و عمل شارژ گاز از کپسول به سیستم متوقف خواهد شد.

به منظور حفظ فشار کافی و تسریع عمل شارژ گاز می توان کپسول مبرد را در آب با دمای 40 درجه سانتیگراد قرار داد تا تمامی گاز محتوی آن به داخل سیستم تخلیه گردد.

معمولاً به شکل دستی سیر فن را می توان بر روی هر کدام از حالات کند، تند و متوسط قرار داد.

در صورتی که مینی چیلر برای کاربردهای صنعتی خریداری می شود، کارفرمایان باید اطلاعات دقیقی از پروژه خود را در اختیار طراح یا تولید کننده مینی چیلر قرار دهند.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.