گرانی مواد غذایی باعث فقر 10 میلیون نفر شده است!جانت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا به یک هیئت بلندپایه گفت که جنگ روسیه در اوکراین، همراه با شوک های قیمت و عرضه که بر فشارهای تورمی جهانی افزوده است، ناامنی غذایی شدیدی را که جهان با آن مواجه است تشدید کرده است.

یلن با استناد به تخمین های اولیه مبنی بر اینکه قیمت های بالاتر غذا به تنهایی می تواند حداقل 10 میلیون نفر را در سراسر جهان فقیر کند، گفت که بیش از 800 میلیون نفر یا 10 درصد از جمعیت جهان، حتی قبل از جنگ، از ناامنی رنج می بردند.

یلن اضافه کرد که کشورها باید از محدودیت‌های صادراتی که می‌تواند قیمت‌ها را بالا ببرد اجتناب کنند و در عین حال از جمعیت آسیب‌پذیر و کشاورزان محافظت کنند. کریستین لیندنر وزیر دارایی آلمان نیز تاکید کرد.

یلن به رویترز گفت: «تقویت انعطاف‌پذیری بلندمدت کلیدی است» و از نهادهای مالی بین‌المللی خواست تا به کاهش کمبود جهانی کود و اختلالات زنجیره تأمین و غذا کمک کنند. آنها می توانند سرمایه گذاری در ظرفیت کشاورزی و انعطاف پذیری را برای تقویت تولید مواد غذایی داخلی افزایش دهند. وزارت خزانه داری گفت که تامین بودجه اضافی از جمله از سوی بخش خصوصی مهم است.

کریستالینا جورجیوا، رئیس صندوق بین المللی پول نیز گفت که بحران امنیت غذایی 60 درصد دیگر از کشورهای کم درآمد را در بدهی یا نزدیک به آن قرار داده است. وی گفت: گرسنگی بزرگترین مشکلی است که در دنیا قابل حل است و مسئله مهم زمان اقدام قاطع است.

انتهای پیامSource link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.