همه چیز درمورد پلیت بریز آلفالاوال

در گذشته نهچندان دور، تا اواخر قرن هجدهم میلادی، سوئد یکی از فقیرترین کشورهای اروپا بود، اما بعدها دوران رشد اقتصادی سوئد آغاز شد.

در سال ۲۰۰۷، آلفالاوال با دستیابی به تامین کنندههای پیشرو مبدلهای حرارتی هوا در اروپا (Netherlands-based Helpman ،Finnish Fincoil)، به یکی از پیشگامان تامین کننده مبدلهای حرارتی هوا در جهان تبدیل شد.

سوئد کشوری کوچک است که قرنها به تولید مواد اولیه مانند سنگآهن، چوب و پشم تکیه داشته است. درآمد کشور سوئد مثل دیگر کشورهای نسبتاً کوچک صنعتی، وابسته به صادرات تولیدات صنعتی است و در حال حاضر از رشد بالایی در توازن بین صادرات و واردات برخوردار است.

با طراحی صفحات طراحی CLIP-LINE، راندمان بالا و افزایش سطح تماس و کوچک تر بودن سایز ورودی و خروجی را فراهم آورده است.

افزایش ثبات اقتصادی و کاهش نرخ بیکاری به افزایش اعتماد کشورهای عضو اتحادیه اروپا؛ بهویژه کشورهای پیرامون سوئد منجر شده است.

از انواع این مبدلهای حرارتی میتوان به مبدل حرارتی صفحه ای جوشی، مبدل حرارتی صفحه ای واشردار و یک مبدل حرارتی صفحهای T10 اشاره نمود. Post was cre at᠎ed wi th G᠎SA C on tent  Generator Dem​ov ersion.

مدل واشردار مبدل حرارتی آلفالاول معمولاً در ظرفیت های بالاتر استفاده می شود که از کاربردهای آن می توان به صنایع دارویی، صنایع غذایی، پاستوریزاسیون، گرمایش کف و سیستم های تهویه، تولید آبگرم مصرفی و جداسازی زون ها در ساختمان های مرتفع نیز اشاره کرد.

تحصیل در سوئد تا قبل از سال ۲۰۱۱ برای بسیاری از کشورهای اروپایی نیز رایگان بود. این سیستم برای محصولات دیگر که دمای کاری بالا تا 210 درجه سانتی گراد دارند، کارایی دارد.

در این مبدل برای کاهش دمای سیستم سرمایش، هوای فشرده و گرم وارد مبدل شده و انتقال حرارت با ماده مبرد صورت میگیرد.

کیفیت و کارآمدی مبدل های حرارتی صفحه ای آلفالاوال به حدی است که 65 درصد از سهم بازار مبدل های حرارتی صفحه ای دنیا در انحصار شرکت آلفالاوال می باشد.

البته قوانین مالیاتی سنگین کمی از جذابیت این بازار سرمایه میکاهد. ریسک پایین و امنیت بالای بازار همراه با متخصصان زبده آنالیز و تحلیل دادههای سوئدی که رفتاری قابل پیشبینی را برای سرمایه خارجی رقم میزند نیز زمینه مناسبی برای دسترسی بهتر به منابع مالی را فراهم میآورد.

افزایش اختصاص داراییهای عمومی کشور به برنامهها و تغییرات اجتماعی نیز به رشد اقتصادی کشور منجر شده است. فاز مایع سنگین (آب) نیز به طور مداوم از رسوبات جدا شده و به سمت حاشیه بویل، یعنی خارج از دیسک، بالا میرود.

هنگامی که از سانتریفیوژ به عنوان یک دستگاه تصفیه استفاده می شود، هدف، حذف آب باقیمانده (فاز مایع سنگین) و رسوبات (جامدات) از روغن (فاز مایع سبک) است.

ماکسیمم بازدهی تصفیه روغن، زمانی صورت می پذیرد که قطر interface (D3) در بزرگترین حد ممکن باشد درحالی که دیسک بالا در کمترین قطر خود (برای جلوگیری از اتلاف فاز مایع سبک نسبت به فاز مایع سنگین) باشد.

امروزه هنوز هم استفاده از سانتریفیوژدیسکاستک برای تصفیه روغن از اهمیت بهسزایی در صنعت روغن زیتون برخوردار است و همانند سایر تجهیزات کارخانه استخراج، میتوانند روی خصوصیات روغن نهایی تاثیرات فراوانی بگذارند.

گرچه نروژ بهعلت وجود ذخایر نفتی از سرمایه بیشتری برخوردار است یا دانمارک و فنلاند ممکن است در برخی معیارهای خاص بهتر از سوئد باشند، ولی در مجموع عوامل اقتصادی و ابداعات مالی سوئد الگویی مخصوص به خود و برجسته در منطقه ارائه میدهد.

در حال حاضر بازارهای مالی کشور سوئد از ثبات برخوردار بوده و به کاهش نرخ حداقل بهره وام مبادرت میکنند.

مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال لحیم شده از صفحات نازک برای جدا کردن مایعات تشکیل شده است که این صفحات به هم چسبیده اند.

فقط در صورت وم نصب یک گیرنده سخت در مسیر آب مبدلهای حرارتی که قبلاً ذکر شد ، نصب مهره لوله و شیر بر روی کلیه لوله های آب ورودی و خروجی مبدلهای حرارتی به منظور انجام خدمات تمیز کردن دوره ای و اسید.

اینکه از کدام روش برای پاستوریزه کردن استفاده شود بستگی به هدف پاستور کردن دارد. جریان پیشخوان حداکثر امکان بازیابی گرما را فراهم می کند و می توان به دمای پایانی دست یافت.

به دلیل امتیازاتی از قبیل نبود نیاز به ذخیره منبع، داشتن تلاطم بالا و جنس صفحات، امکان رشد و تکثیر باکتری ها به هیچ وجه وجود نخواهد داشت.

از آنجایی که این انتقال حرارت همیشه از گرما به سرما صورت میگیرد، مایعات باید دماهای مختلفی داشته باشند تا بتوانند گرما را منتقل کنند.

این مبدل ها می توانند فشار و دماهای بالا به خوبی تحمل کنند. رسیدن صنایع به اسکاندیناوی دیرتر از بسیاری از کشورهای دیگر اروپا بود.

در آغاز قرن بیستم، زمانی که سوئد صاحب صنایع بزرگ شد، صادرات خود به سایر کشورها را افزایش داد. به برکت راهآهن، سوئدیها توانستند چوب و آهن به کشورهای دیگر بفروشند؛ بنابراین صنایع بزرگی در کشور ایجاد شد و با ماشینآلات جدید کارها سرعت بیشتری پیدا کرد.

پرداخت الکترونیکی در سوئد استفاده از پول نقد را به میزان ۲۰ درصد کاهش داده است؛ از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۹ تعداد کارتهای پرداخت تقریبا هفتبرابر شده است.

چند سالی است که استفاده از سکه و اسکناس در اتوبوسهای شهری سوئد ممنوع شده است؛ در این کشور با پشتیبانی بانکهای مرکزی، مردم بهراحتی از طریق شمارههای گوشی همراه خود، پول انتقال میدهند.

در واقع روند پرداخت الکترونیکی در سوئد خوب است و پیشبینی میشود بهزودی استفاده از پول نقد در این کشور از رونق بیفتد.

در صورت تمایل مطالب مربوط به ۳۱ کشور دیگر را میتوانید از بخش ویژه پرونده جامجهانی راه پرداخت ببینید. این مطلب از مجموعه مطالب شماره ۱۲ ماهنامه عصر تراکنش است که به بهانه جامجهانی به صورت ویژه به اقتصاد، بانکداری، پرداخت و فینتک ۳۲ کشور حاضر در جامجهانی پرداخته است.

پرداخت الکترونیکی در سوئد در سالهای اخیر افزایش پیدا کرده است. دو جهت مخالف سیال سرد به سمت بالا و سیال داغ به سمت پایین جریان دارد تا راندمان انتقال حرارت افزایش یابد.

افزایش جمعیت سوئد در قرن نوزدهم باعث شد جمعیت زیادی از روستا به شهر نقل مکان کنند. نوع صفحه مبدلهای حرارتی صفحه ای تقریباً به همان روش مبدلهای حرارتی پوسته و لوله کار می کنند و به جای لوله از یک سری صفحات انباشته استفاده می کنند.

ابعاد مبدل حرارتی: برخی مبدل ها فضای کمتری را استفاده می کنند که آنها را برای خرید مناسب می کند.

به عنوان مثال مبدل جوشاننده نوع کتری برای جریانهای تبخیر شونده در پوسته مناسب است. سیاست انبساطی پولی بانک مرکزی و تخصیص بهره منفی به سپردههای بانکهای سوئد نزد بانک مرکزی، بهعلاوه شفافیت امور اداری و فناوری پیشرفته ارتباطات و اطلاعات در کنار اقتصاد صنعتی و تولیدمحور، مجموعاً منابع مالی فراوانی را با دسترسی آسان در اختیار شهروندان سوئدی قرار داده است.

با اینکه رشد اقتصادی و اجتماعی سوئد در یکصد سال گذشته شتاب گرفته، ولی بهخوبی توانسته قلههای باکیفیتترین را در بسیاری از زمینهها برای خود ثبت کند؛ از کیفیت امکانات رفاهی و اقتصادی و امنیت اجتماعی گرفته تا خلاقیت و نوآوری در خودروسازی، فناوری و این اواخر در فینتک.

در سال 2014، آلفالاوال، مرکز آزمون و آموزش خود در حوزه تجهیزات دریایی و کاربرد آنها را در آلبورگ دانمارک، تاسیس کرد.

سانتریفیوژها را می توان به تعبیری به دو دسته سانتریفیوژهای رسوبی و فیلتر طبقهبندی کرد. کمی پس از آن، سوئد شروع به فروش کالاهای تولیدی مانند خودرو، تلفن، کامیون، بلبرینگ و ماشینآلات مختلف کرد.

پس از آن، خوراک به صورت شعاعی توزیع شده به سوی دیسکها هدایت می شود. گزینه جایگزین آن، سانتریفیوژِ مجهز به پمپ گریز از مرکز است.

کشور سوئد با وجود اجرای معیارهای الحاق به اتحادیه مالی اروپا، تاکنون، تصمیم به الحاق به آن نگرفته است. عملکرد فرآیند بر اساس مخزنی است که با سرعت بالا دوران مینماید که در آن جداسازی، بر اساس اختلاف چگالی بین فازها، انجام میشود.

تخلیه رسوبات از طریق چندین خروجی در دیواره بویل انجام میشود. در سوئد اکثر پرداختها با دستگاههای کارتخوان انجام میشود.

1- صرفه جویی در مصرف گاز موتورخانه تا 50 درصد و برق تا 20 درصد : در منابع دجداره و کویل دار دمای سطح خارجی به دلیل تماس مستقیم با آب گرم درون منبع ، حدودا با دمای آن برابر است.

با سطح بهداشتی بالاتر می باشد. پلاک پلاستیکی کاملا جوش داده شده به داخل پوسته ای خارجی مونتاژ می شود که مسیر جریان دوم (“سمت پوسته”) را ایجاد می کند.

در سال ۱۹۵۰، بعد از به تخت نشستن پدربزرگش، در چهارسالگی بهعنوان ولیعهد سوئد شناخته شد و بعد از مرگ پدربزرگش گوستاو آدولف ششم در سال ۱۹۷۳ به سلطنت رسید.

بعد از جنگ جهانی دوم این رشد اقتصادی شتاب بیشتری به خود گرفت، درآمد خالص ملی کشور بالا رفت و شکوفایی رشد اقتصادی به وجود آمد.

تخلیه رسوبات امروزه به لطف وجود محفظه کشویی خود تمیز شونده self-cleaning و قابل تنظیم، جایگزین سانتریفیوژ با بویل بسته و تخلیه دستی شده است.

بویل بسته و تخلیه دستی سانتریفیوژ، امروزه دیگر در صنعت روغن زیتون بکر استفاده نمیشود. در میان سانتریفیوژهای رسوبی، سانتریفیوژ دیسکاستک که به طور متناوب و شعاعی تخلیه میشود، همان موردی است که در صنعت روغن زیتون بکر استفاده میگردد.

اقتصاد سوئد در منطقه اسکاندیناوی به لحاظ راهبردی نقش محوری دارد. او پنجمین فرزند و تنها پسر شاهزاده گوستاو آدولف است و در هنگام تولد، پدربزرگش گوستاو پنجم، پادشاه بود.

او جوانترین فردی بود که در این سمت قرار گرفت؛ همچنین تنها فردی بود که در این سمت ترور شد.

فاز مایع سبک (روغن) به طور مداوم از رسوبات جدا میشود به سمت مرکز بویل هدایت می شود. هنگامی که مایعات جدا شده، از سانتریفیوژ دیسکاستک (سپراتور) خارج میشوند، به سمت بالا حرکت کرده و از طریق خروجی سرریز خارج از بویل، بیرون میروند.

هر صفحه با استفاده از یک قطعه لاستیکی به نام واشر از صفحه بعدی جدا شده و نهایتا با قرار گرفتن مجموع صفحات و واشرها مابین دو صفحه ضخیم و فشرده شدن آنها به یکدیگر توسط تعدادی پیچ محکم کننده، مبدل حرارتی صفحهای ساخته میشود.

نوع دیگر مبدل حرارتی آلفالاوال صفحه است. بسته به پروژه و نوع کاربرد، این مبدل به سه شکل تک گذر، دو گذر و چند گذر میباشد.

در سال 1991 تتراپک (Tetra pak) (در آماده سازی بسته بندی صنعت غذا فعالیت دارد)، آلفالاوال را خریداری میکند. همچنین در صورت استفاده از مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال مدل CBH16-25H در سیستم های گرمایش از کف به ازاء هر متر طول لوله PEX کار شده در کف، حدود 136 کیلو کالری ظرفیت گرمایش برای انتخاب مبدل حرارتی مورد نیاز در نظر گرفته شود.

ساختار یک مبدل حرارتی لوله ای، در ساده ترین شکل خود شامل دو لوله با قطر متفاوت می باشد که لوله کوچکتر به صورت هم مرکز درون لوله دیگر قرار می گیرد.

در واقع لوله ها در مبدل پوسته و لوله نقش جدا کننده را بر عهده دارند . در پوسته یک گذر، سیال از یک انتهای مبدل وارد شده و از انتهای دیگر خارج میشود.

مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال با تحمل فشار کارکرد دائم تا ۳۰ bar و فشار تست ۴۵ bar دارای محدوده کارکرد دمائی -۱۹۶ ˚C/ 200˚C می باشد.

شرایط کاری خاصی که دارند دارای قیمت گوناگونی هستند. این صفحات معمولا از جنس فولاد ضد زنگ (استنلس استیل)، SMO و تیتانیوم ساخته میشوند که مقاومت بالایی در برابر خوردگی دارند.

زمانی که به دنبال مبدل حرارتی صفحه ای فشرده، کارامد و مقاوم در برابر محصولی که سبب خوردگی می شود، مبدل حرارتی صفحه ای مدل Diabon آلفالاوال گزینه ای ایده ال است.

مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال مدل آلفاچیل (Ac series) مختص کارکرد در سیستم های برودتی است که بصورت مستقیم گاز مبرد در مبدل حرارتی صفحه ای جریان دارد.

همانطور که گفتیم یکی از انواع مبدل های حرارتی صفحه ای، مبدل های حرارتی صفحه ای واشرداراست. استارتآپهای فینتک در سوئد در حال گسترش خود به خارج از مرزهای سوئد هستند.

او پس از پدربزرگ و پدرش، نفر سوم در نوبت جانشینی سلطنت سوئد بود؛ اما زمانی که تنها ۹ ماه داشت، پدرش در حادثه سقوط هواپیما جان خود را از دست داد.

این بانک خدمات مالی سرمایهگذاری، بیمه عمر، خدمات مالی و کارتهای بانکی اروپایی را به بیش از چهار میلیون مشتری خود در ۲۰ کشور ارائه میدهد.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.